USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

«Роттердам-». У Зеленського підготували законопроект для зниження цін на електроенергію

14 Червня 2019 17:25
Президент Володимир Зеленський внесе до парламенту законопроект, яким планується запровадити нову формулу ціноутворення на електроенергію, що виробляється теплоелектростанціями, і яка скасує формулу «Роттердам+».

Про це під час брифінгу 14 червня повідомив представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус, пише Економічна правда.

Нова формула матиме назву «Роттердам-».

За цією формулою, за словами представника президента, буде розраховуватись вартість вугілля, яке використовують теплоелектростанції (ТЕС) для виробництва електроенергії.

І саме за цією формулою планується прибрати вартість доставки вугілля з порту Роттердаму до України, яка була передбачена у формулі «Роттердам+».

Формула «Роттердам+», за розрахунками представника президента в уряді, призводила до збільшення вартості електроенергії та приносила енергогенеруючим компаніям 12 мільярдів гривень щороку.

У законопроекті президента буде передбачено відтермінування запровадження ринку електроенергії на рік – до 1 липня 2020 року. Саме до того часу буде діяти формула «Роттердам-».

Формулою «Роттердам-» буде передбачено можливість зниження вартості вугілля, яке постачається на українські ТЕС, залежно від його якості – загалом до 10%.

Нагадаємо, що починаючи з 2016-го року вартість електроенергії, що виробляється ТЕС України, регулюється за формулою «Роттердам+». Вона була запроваджена у зв’язку зі втратою контролю над частиною Донецького вугільного басейну через війну на Сході. Після окупації Донбасу більшість шахт із антрацитовим вугіллям, на якому працює більшість ТЕС, опинилася на непідконтрольній території.

Тому, щоб забезпечити енергетичну незалежність України від окупованих територій, було ухвалено рішення купувати паливо на міжнародній біржі в Нідерландах, куди доставляють вугілля з ПАР та Південної Америки.

Формула була затверджена НКРЕКП, яка згідно з рішенням Конституційного суду України від 14 червня була створена Петром Порошенком у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції. У Нацкомісії тоді заявляли, що така методика розрахунку має усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони бойових дій та дозволить Україні накопичувати достатньо вугілля до зими.

Відповідно до методики, вартість палива визначалася за формулою «ціна вугілля у портах Амстердам – Роттердам – Антверпен + вартість його доставки в Україну».

ЧИТАТИ ЩЕ: НАВІЩО АХМЕТОВ І ПОРОШЕНКО ПРИДУМАЛИ «РОТТЕРДАМ+». РОЗСЛІДУВАННЯ

Формула «Роттердам+» застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, що спалюють газову групу вугілля.

Нагадаємо, що з січня по листопад 2016 року ціна теплової електроенергії зросла двічі.

У липні 2016 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вважає неприйнятною схему «Роттердам+», а у 2017-му генпрокурор Юрій Луценко сказав, що формула становить корупційну загрозу для держави.

За словами Геруса, експрезидент Порошенко стверджував, що «Роттердам+» був умовою співпраці з МВФ, але насправді такої умови не було.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Ха-ха-ха Показати IP 15 Червня 2019 00:35
Розвішуйте вуха і далі - вас це жодним чином не торкнеться.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus