USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Кераміка, скло та метал від ХVІІ до ХХ століть: у Старому місті – нові розкопки

27 Листопада 2020 17:34
Користуючись незначною зупинкою досліджень нововідкритих підземель башти Чорторийських та колегіуму єзуїтів (проєктні роботи із закріплення стелі у нововідкритих приміщеннях) було вирішено провести археологічну розвідку у колишньому монастирі Святої Бригіди, нині – замковому Свято-Архангельському чоловічому монастирі Православної Церкви України.

Про це повідомив у фейсбуці Віктор Баюк, передає ВолиньUA.

«Дослідження, проведені Охоронною археологічною службою України та Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку спільно із Волинським національним університетом імені Лесі Українки, управлінням культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації, відділом охорони культурної спадщини Луцької міської ради за участю Волинського підрозділу Спілки археологів України, Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви, Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» та за особистого сприяння Митрополита Луцького і Волинського Михаїла.

Роботами віднайдено та частково досліджено підземелля давнього монастирського комплексу 1624 року побудови. Зокрема, це переходи із арковими дверима між кімнатами комплексу та легендарний підземний хід-галерею, що вела від приміщення підземель монастиря у напрямку Стиру. Виявлено ряд цікавих археологічних знахідок - кераміки, скла та металів від ХVІІ до ХХ століть.

Архітектоніка підземель монастиря Святої Бригіди дуже схожа із нововідкритими підземеллями колегіуму єзуїтів, вражає мистецтво архітекторів та майстерність будівничих при зведенні споруди.

Про ці підземелля раніше повідомляли один із засновників заповідника Богдан Колосок та науковий співробітник, світлої пам’яті Борис Сайчук, однак, в умовах радянської системи провести повноцінні дослідження їм не дозволили. Тодішня влада пильно оберігала злочин Луцької тюрми, незважаючи на строки давності», – йдеться у дописі.
Як повідомлялося раніше, під вежею Чорторийських та колегіумом єзуїтів археологи вкотре розкопали раніше невідомі підземелля, площею більше ста квадратних метрів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus