USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Польщі ухвалили закон про заборону «бандеризму»

1 Лютого 2018 08:14
В ніч на четвер, 1 лютого, у польському Сенаті відбулося голосування за зміни до закону про Інститут національної пам’яті, якими вводиться кримінальна відповідальність за заперечення злочинів «українських націоналістів», а також за приписування польському народові нацистських злочинів, інформує Радіо Свобода.

57 із 82 присутніх у Сенаті депутатів проголосували за внесення змін до відповідного закону. 23 депутати-опозиціонери висловилися проти, один утримався. Щоб закон набрав чинності, його ще має підписати президент Польщі Анджей Дуда.

26 січня Сейм Польщі, нижня палата парламенту, вніс зміни до закону про Інститут національної пам’яті, який забороняє пропаганду тоталітарних ідеологій і визначає злочинною участь «бандерівських націоналістів» у знищенні єврейського населення та геноциду громадян міжвоєнної Польщі на території Волині та «Східної Малопольщі», тобто Галичини. Згідно зі змінами, порушників оновленого закону каратимуть грошовими штрафами або ув’язненням до трьох років. МЗС України у своїй заяві назвало рішення польського Сейму «черговою спробою нав’язати однобічне трактування історичних подій».

Крім того, за згаданий закон передбачене кримінальне переслідування тих, хто приписуватиме полякам злочини нацистів, зокрема вживатиме словосполучення «польські табори смерті». Ця частина змін до закону обурила Ізраїль. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав закон «необґрунтованим», а Всесвітній центр пам’яті жертв Голокосту заявив, що польські законодавчі зміни можуть «призвести до розмивання історичної правди про допомогу, яку німці отримали від польського населення під час Голокосту».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
123 Показати IP 1 Лютого 2018 08:22
Панове українці пора проїзджати Польщу транзитом! Усі на роботу в західну Європу! Нехай свою економіку самі піднімають і працюють за гроши!
лучанин до 123 Показати IP 1 Лютого 2018 09:40
Справжній "патріот". Може краще все таки свою економіку треба піднімати, а не польську чи європейську.
123 до лучанин Показати IP 1 Лютого 2018 09:49
Свою економіку піднімати треба однозначно! НІхто в цьому не сумнівається. Але є одне але... Де умови для розвитку? При такому рівні зп як зараз в Україні це нікуди не годиться. Тут вже навіть мова про виживання не йде. Якщо влада не схаменеться то через трохи при такому рівні трудової міграції тут взагалі не буде кому працювати... Треба піднімати зп і роботодавцям боротись за кваліфіковану робочу силу, чого зараз нажаль нема.
Чудова новина. Показати IP 1 Лютого 2018 08:26
Це добре
Носатий дядько Показати IP 1 Лютого 2018 09:12
Пох. "Нам своє робить."
кгб Показати IP 1 Лютого 2018 09:18
Правильно! Бо бандера то фашист!
Анонім до кгб Показати IP 1 Лютого 2018 11:16
мовчав би ти, заср"нцю
Анатоль_ Показати IP 1 Лютого 2018 09:19
Може так треба
Дмитро Показати IP 1 Лютого 2018 09:19
Молодці
Лучанин Показати IP 1 Лютого 2018 09:42
Відразу виникає питання: для чого в своїй країні популяризувати таких героїв, яких не тільки в сусідніх країнах не сприймають, але навіть процентів 90 українців їх не вважають героями?
Анонім до Лучанин Показати IP 1 Лютого 2018 11:18
питання полягає у тому чи слід вважати українцями тих 90 % з пятої колони кремля
Макс до Анонім Показати IP 1 Лютого 2018 11:38
А может проще этих 10% выселить в тернопольскую область, обнести забором, и пусть себе там живут и молятся на бандеру? И даю гарантию, через 5 лет у нас в Украине все наладится
Анонім до Макс Показати IP 1 Лютого 2018 11:59
та ні , простіше тих 90% відправити на зємлю обєтованную - на ямал, таймир і т.д.