USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Глава УПЦ МП Онуфрій втратив титул Київського митрополита

16 Грудня 2018 09:29
Глава Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського.

Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря, передає Українська правда.

«Як відомо з листа, який надіслав святійший Вселенський патріарх Митрополиту Онуфрію, з моменту обрання канонічного предстоятеля православної церкви України він втрачає право на цей титул», – сказав він.

«Тобто з точки зору вселенського православ’я, присутність Московського патріархату на території України вже не відповідає канонам, а канонам відповідає якраз перебування в помісній Українській православній церкві», – пояснив архієпископ.

Євстратій Зоря додав при цьому, що з точки державного законодавства, російська церква може існувати в Україні, але він висловив думку, що віряни поступово переходитимуть у канонічну об’єднану українську церкву.

Як повідомлялося, у суботу об’єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Української православної церкви.

Офіційною назвою новоутвореної автокефальної православної церкви є Православна церква України.

Вселенський патріарх Варфоломій запросив новообраного предстоятеля Православної церкви України Епіфанія на вручення томосу до Стамбула 6 січня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
123 Показати IP 16 Грудня 2018 09:38
Ой, що зараз зза парєбріка понесеться... Ой, ой, ой, Але ПРО НЕКАНОНІЧНІСТЬ І РОСКОЛЬНІКІВ, то вже скоріше про РПЦ. Дякувати Богу, в України і Українців Є своя Церква!!! Слава Богу !!!
Анатоль_ до 123 Показати IP 16 Грудня 2018 10:48
Як то понiмать, сестро моя?
Лучанин до Анатоль_ Показати IP 16 Грудня 2018 12:56
А, що не ясно, Анатоль???
123 до 123 Показати IP 16 Грудня 2018 11:26
Поки що Ви несете пургу
Я до 123 Показати IP 16 Грудня 2018 13:08
перед тим як маразм тут писати хоч почитайте рішення Соборів, інше церковне законодавство... може тоді прозрієте і зрозумієте щось про канони
Анонім до Я Показати IP 16 Грудня 2018 16:16
Вибачте за мінус - хотіла поставити +!
Федір Т. Показати IP 16 Грудня 2018 11:46
Офіційною назвою новоутвореної автокефальної православної церкви є Православна церква України. а ,УПЦ МП - це РОСІЙСЬКА православна церква і до того НЕ КАНОНІЧНА !!! Тепер кожен вірянин знаючи все, робить для себе вибір куди ходити ...
Анонім до Федір Т. Показати IP 16 Грудня 2018 16:20
Тим, що Варфоломей втрутився на не свою територію, справжня православна церква не стає неканонічною. А що з Патріархом Філаретом? Куди його сплавили? Він все життя поклав на УПЦ КП, а тепер що з тою церквою? Прихожани кинулись в ПЦУ, а що ж з київським патріархатом? Його так і не визнали канонічним...
321 до Федір Т. Показати IP 16 Грудня 2018 22:44
Головне у всій цій історіі це - "кожен вірянин знаючи все, робить для себе вибір куди ходити", бо якщо почнеться "ти сюди ходи, а туди не ходи", то буде знову біда.
Володимир Показати IP 16 Грудня 2018 12:12
З того, що наговорив Зоря за останні півроку, не думаю, шо він залишиться речником новоутвореної структури
раскольники Показати IP 16 Грудня 2018 14:47
пусть смотрит за своей парафией, а не на чужое рот открывает
ігор луцький Показати IP 16 Грудня 2018 15:13
А де був масковський коли тисячі мирних громадян вбивали в Чечні,Грузії,Украні?Неміг чи просто не хотів свого бізнес партнера попросити зупинитись.
Вадим до ігор луцький Показати IP 17 Грудня 2018 10:03
А московський патріархат "оружіє благословлял" на ці війни!
Вік Показати IP 17 Грудня 2018 09:47
Ну от чесно..Мелють як з переляку! В нас в Країні вільне віросповідання! І для тих людей які справді вірять в Бога і ходять в церкву не постає питання в яку церкву ходити! Ходять в ту яку рахують правельною, а не ту яку ви скажете! І в нас немає РПЦ в Україні для безтолкових! Є УПЦ вона офіційна!
Сергій Показати IP 19 Грудня 2018 12:35
Істинна православна церква в нас вже була є і буде, а «церква» імені порошенка піде в небуття разом з порошенком після 31 березня