USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Якби знали зміст, ми б не погодились на такий томос, – Філарет

24 Травня 2019 11:21
Почесний патріарх Української православної церкви Філарет вважає, що церкви відмовились би від отримання томоса, якби знали його зміст.

Про це він розповів в інтерв‘ю проекту «Настоящее время».

«Якби ми знали зміст цього томосу, ми б не погодились», – заявив він, додаючи, що про нього дізналися вже після об’єднання.

На думку Філарета, правам автокефальної церкви суперечить три пункти томосу.

Перший – про неможливість мати закордонні приходи.

«Ці українці, які належали вам, тепер належать не вам, а Константинопольському патріархату», – сказав Філарет про томос.

Другий пункт томосу, з яким незгодний Філарет, – це миро (спеціально приготована й освячена ароматична олія).

«У томосі сказано, що ми не маємо права варити миро. Миро – це святиня, без якої не відбувається таїнство миропомазання. Якщо ми миро повинні отримувати з Константинополя, зі Стамбула, то значить, ми залежні», – сказав патріарх.

Третім пунктом, яким невдоволений Філарет, є вимога томосу вирішувати конфліктні ситуації через Константинопольський патріархат.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Лучанин Показати IP 24 Травня 2019 11:27
Всі добре знали умови. Причина в іншому, пан Денисенко демонструє відданість своїй давній мрії: стати справжнім патріархом, адже саме після того, як його не вибрали патріархом РПЦ, він почав діяльність на ниві створення КП.
Навуходоносор Показати IP 24 Травня 2019 11:29
Идиотизм какой-то, подписывали то, содержание чего не знали!!!
ольга Показати IP 24 Травня 2019 11:53
Скажіть будь-ласка, його перед підписом можливо було прочитати і обговорити суперечливі питання. Час на томос-тур є, а прочитати і подумати - нема. Залиште людей і Бога в спокої. Досить ділити народ і країну. Кожен сам визначиться з вибором церкви і священника.
я Показати IP 24 Травня 2019 11:54
Вірую у Вищу силу, що на небесах. А боротьба за прихожан, за гроші, за церковні посади і назви мене не цікавить. Вкотре переконуюсь, що релігія- це політика в усьому світі. Не даю грошей в релігійні громади, щоб не мали за що сваритись. Хай працюють і на хліб заробляють, як Ісус Христос столярував і на хліб заробляв.
Стомленийвідбрехунів Показати IP 24 Травня 2019 11:55
На почесну пенсію
Це Фількіна грамота Показати IP 24 Травня 2019 12:10
І з помилками...
777 Показати IP 24 Травня 2019 12:18
Да все вы знали и читали. Знали .что эта филькина грамота внесет смуту и раздор среди верующих. но бабло петино глаза слепило и разум туманило. Теперь не отмоетесь. грех такой не отмолишь ни за доллары ни за евро.
Клава Показати IP 24 Травня 2019 12:31
не смішіть ФСБ !..
Луцьк Показати IP 24 Травня 2019 12:39
А Пєтя читав? Якби Порох пройшов то булоб все правильно в Томосі. Чи не так?
Круто-клас Показати IP 24 Травня 2019 12:47
Де тут бог, де тут якась віра? Влаштували базар в церкві, і торгуються: той законний, той ні, той підписав, я ні... бла бла бла
Я Показати IP 24 Травня 2019 14:46
все той му.ак знав.. не настільки він тупий як під тупого косить
ан Показати IP 25 Травня 2019 11:39
видно порох залякав .. а взагалі він любить воду каламутити.