USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Ще більше, ніж за грудень: лучани шоковані новими платіжками за комуналку

11 Лютого 2019 12:40
Січневі платіжки за комунальні послуги відверто шокують. Ще місяць тому суми, вказані в платіжках за комірне за грудень були значними, та напротивагу січневим, це були лише «квіточки». Адже за опалення відтепер доводиться оплачувати чималенькі суми.

55,75 гривень за квадратний метр. Саме така вартість тепла в квитанціях за січень 2019 року. Для порівняння: за грудень діяв тариф 41,14 за квадратний метр. У ДКП «Луцьктепло» пояснюють: такі тарифи діють у зв’язку зі здорожчанням енергоносіїв, частка яких в структурі тарифу складає близько 80%.

У результаті, за квартиру лучанам доведеться оплатити дуже велику суму. До прикладу, якщо за грудень мешканцям квартири, площею 45 квадратних метрів треба було оплатити 1850 гривень, то вже у січні – 2500 гривень. А якщо квартира 65 квадратів, то сума складає 3600 гривень лише за опалення. А це ще не закінчення опалювального сезону. А якщо до цієї суми додати вартість газу, гарячої води, електроенергії, які теж недешеві, то мінімальні зарплати, не кажучи й про пенсії, залишаться далеко позаду.

В «Луцьктепло», до слова, пропонують укладати договір реструктуризації, якщо такі суми аж надто не підйомні для бюджетів: платежі за послуги з централізованого опалення будуть розбиватися на рівномірні частини на всі 12 місяців замість 6 місяців опалювального сезону. Бо суми і справді шокують.


«3100 за опалення і в квартирі холодно… Це при тому, що морозів у січні не було. Боюся уявити, скільки коштувало б опалення, якби січень був холодніший», - говорить лучанин Роман.

А ось в Олександра – інша ситуація: щодня в квартирі +27.

«Ми б і раді, щоб було прохолодніше, але скільки не скаржилися – нічого не можуть вдіяти. Якщо «Луцьктепло» прикрутить – сусідам холодно, вони постійно дзвонять. А ми вікна відкриваємо. Хіба ж так можна господарювати? Ми б і раді економити, бо навіщо так палити. Але поки змоги немає», - пояснює він.

Проте, подібна ситуація – не в усіх лучан. В будинках, де завчасно подбали про заходи з енергозбереження, ситуація менш критична. До прикладу, розповідає Надія, у їхньому будинку за січень вийшла плата в розмірі 27 гривень за квадратний метр.

«У нашому будинку встановлений ІТП, утеплили зовнішні стіни. І вигоду тепер може оцінити кожен. Я дуже вдячна нашій голові ОСББ, яка цього добилася попри всі протести. Хто ж міг подумати 2 роки тому, коли встановлювали це обладнання, що плата за тепло буде такою непомірною. А тепер усі, хто кричав і протестував проти встановлення ІТП тихенько сплачують комуналку, слухаючи нарікання інших – у кого ані ОСББ, ані ІТП, ані утеплення. В результаті в нас не тільки нижча плата за тепло, але й в приміщенні не холодно, як це було в попередні роки», - резюмує жінка, хоча додає, навіть з таким тарифом сума за комунальні послуги - чимала.

А зростання тарифів в Україні, на жаль, не припиняється. Більш того, скоро мешканців багатоповерхівок змусять платити за так званий «небаланс», тобто, «зайві» воду і тепло, які пішли в будинок, але не зафіксовані квартирними лічильниками. Це можуть бути, наприклад, втрати води через діряві труби в під’їзді або тепло, яке йде на обігрів «вулиці» адже в кінці минулого місяця вступила в силу «Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг. За підрахунками фахівців, до платіжки можуть додавати до 30% за воду і до 50% за тепло.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 27
Анатоль_ Показати IP 11 Лютого 2019 13:01
Не платити і все! Про що тута розмовляти можна.
Andrij до Анатоль_ Показати IP 11 Лютого 2019 20:03
туту або тама а плитити прйдеться рано чи пiздно всеодно!!!! ботзаберуть через суд житло i будиш бомжувати телепень!!!!!!
Носатий дядько Показати IP 11 Лютого 2019 13:07
Платити 25-30%. ПНХ!
d Показати IP 11 Лютого 2019 13:14
Так тримати.
Анонім Показати IP 11 Лютого 2019 13:19
Ну це питання до міської влади і до КП "Луцьктепло".В приватних будинках дешевше.
Степан (Крымчанин) Показати IP 11 Лютого 2019 13:27
Вітаю. Домайданілісь!
Лучанин до Степан (Крымчанин) Показати IP 11 Лютого 2019 15:33
А ти запроданець дореферендився? Камені з неба не заважають?
f до Лучанин Показати IP 11 Лютого 2019 16:51
Правда очі ріже?))
Пенсіонери Показати IP 11 Лютого 2019 13:32
Уряд у відставку!!! Брехуни!!!!
Мудре Житіє до Пенсіонери Показати IP 11 Лютого 2019 13:57
При чому тут уряд?
Працюючий до Пенсіонери Показати IP 11 Лютого 2019 14:14
Уряд і так скоро складе повноваження, пане. Тільки не думаю що від зміни "рил" в Кабміні щось в цій країні зміниться.
Орест Показати IP 11 Лютого 2019 13:52
Подякуйте всі Петі і його другу Ренату, який з ним в темі і в долі в обленерго та схемах Ротердам+
лучанин Показати IP 11 Лютого 2019 14:16
не платити і нехай сосуть лапу
Лучанка Показати IP 11 Лютого 2019 14:27
39 м2- 2400 грн. нарахували за отоплення!!!!Гаряча водо після 22:30 уже виключена, за що платимо? Як прожити?Це ще зима не дуже холодна, а що буде при -20С.
ПР Показати IP 11 Лютого 2019 14:40
Голосуйте за Пороха,будете з кожним місяцем жити краще і краще ,по-новому!
Степан (Крымчанин) Показати IP 11 Лютого 2019 14:59
Самі обрали цю владу-самі хльобуйте. Бачили очи...В свій час Вольтер писав-"Украина – страна казаков, расположенная между Малой Татарией, Польшей и Московией… Плохое управление погубило здесь то добро, которое природа пыталась дать людям"
valdis peish до Степан (Крымчанин) Показати IP 11 Лютого 2019 15:30
стьопа іди на поклонську молись
аяяй Показати IP 11 Лютого 2019 15:06
ну коли вже припиниться знущання влади над прости народом,дістали
123 Показати IP 11 Лютого 2019 16:39
Підтримую усіх коментаторів, - дуже важко зараз з комуналкою... Треба піднімати доходи, щоб люди могли платити, та переходити усьому місту на індивідуальне опалення! Але чомусь міська влада не сильно дбає про лучан у цьому плані...
Степан (Крымчанин) Показати IP 11 Лютого 2019 18:17
Кожен нАрід гідний правителя якого має-це парафраз Шарля Луі Монтескьє з твору «Дух законів»: «Кажен народ гідний своєй долі». Так що, чого скіглить? Це ваше рішення-кориться долі. Не бажаєте-майданьте, але тоді буде ще гірше.
Споживач Показати IP 11 Лютого 2019 19:13
Спасите,помогите,SOS...і що далі...А далі газ на кінець року-11,5-12.0.І опалення-70-75 грн.ДКП Луцьктепло,має змонтувати на опалювальний сезон 2019 року, Вузли обліку теплової енергії і гарячої води (ЗАКОН)на всіх будинках???А ще у них кредити ЄБРР,250 ІТП???КОЛИ це все буде?ніколи...
Споживач Показати IP 12 Лютого 2019 06:49
Немає ніде такого слова як "комуналка".Допоки споживачі будуть оплачувати послуги і товар(газ,електроенергія) "скопом" і не контролювати всі свої платежі,так і будуть "дурити" ще досить довго,бо це "клондайк" для багатьох,хто задіяний в цих схемах.Заперечення можна писати тут.До речі не виключено,що скоро буде не ДКП Луцьктепло,а ПАТ.
Споживач Показати IP 12 Лютого 2019 07:41
І ще.Ніяка "Методика розподілу між споживачами..."не вступала в ніяку дію.Основний Закон про ЖКП вступає в дію тільки з травня 2019.
Платник Показати IP 12 Лютого 2019 07:46
Перш ніж голосувати за порохобора заглянь в платіжку, це йому реклама...
ан Показати IP 12 Лютого 2019 09:36
в приватному будинку з трьох кімнат кухні . теж економимо дуже. то як не крути за один газ 2000 вийшло. А що буде коли по 12 зроблять?
123 Показати IP 12 Лютого 2019 22:57
Невже після таких таких цін на комуналку ще хтось буде голосувати за під''''аса Порошенка?
321 до 123 Показати IP 11 Лютого 2020 16:00
А цей тут причому?