USD 39.62 39.90
  • USD 39.62 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

«Окупантам у Луцьку не місце»: активісти блокували кав'ярню з російськомовним меню та вивісками

2 Грудня 2019 14:21
У Луцьку активісти блокували заклад «Rest Or Run», який відкрився 28 листопада на вулиці Винниченка.

Акція протесту відбулася у понеділок, 2 грудня, пише Конкурент.

Зокрема, лучани обурені мовною політикою ресторану: меню та вивіски закладу написані російською. Активісти вважають це неповагою до державної мови і наголошують, що «окупантам у Луцьку не місце».

На вхідних дверях закладу протестувальники залишили напис «Ми ще прийдемо» і дописали в режимі роботи неділю українською.
Своєю чергою власники запевняють, що просто ще не встигли привезти вивіски українською мовою.


Наразі на місці працює поліція.
Станом на 13:20 в закладі викинули все, що було написане російською мовою. Обіцяють замінити на українську.
«Rest Or Run» – це всеукраїнська мережа кав’ярень. Ідея створити таку мережу виникла у 2015 році. Наразі 25 закладів працює не тільки в Україні, але й за її межами.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 40
123 Показати IP 2 Грудня 2019 14:27
Ці "активісти" чим на життя заробляють? Працюють десь і відпрошуються з роботи для занять "активізмом"?
Провізор до 123 Показати IP 2 Грудня 2019 14:40
На фото ж чітко видно що більшість пенсіонерів)) Там напевно надбавочку 50 грн до пенсії пообіцяли за місцевий тероризм.
лучанка до 123 Показати IP 2 Грудня 2019 14:49
А вам яка різниця?
луцький до 123 Показати IP 2 Грудня 2019 15:54
коментар було видалено
Провізор Показати IP 2 Грудня 2019 14:39
Омг шайка з пенсіонерів псевдопатріотів тероризує кафе))) Викликати поліцію і впаяти за хуліганство.
123 Показати IP 2 Грудня 2019 14:40
Дикуни!!!!
ВВ Показати IP 2 Грудня 2019 14:44
Якийсь брєд. Активісти якісь хворі на голову люди, яких за такий вчинок треба наказати. Як хочуть хай пишуть - їхнє право мені здається. Народ не захоче читати російською - не піде в заклад, що призведе до нерентабельності. Хай ідуть і ще всі англомовні вивіски поздирають, це ж теж неповага до української мови.
Виборець до ВВ Показати IP 5 Грудня 2019 15:26
Вам неподобається англомовна вивіска, йдіть здирати.
Для ВВ до ВВ Показати IP 5 Грудня 2019 15:35
Насправді, шановні, мова - це набагато серйозніше ніж може здаватися на перший погляд, особливо у випадку з Україною, де століттями проводилася примусова русифікація. Те що Ви, шановний ВВ, зробили в 4 коротких реченнях 6 помилок (за стиль я вже не кажу), то це дійсно Ваша особиста справа, бо це є лише показником рівня Вашої грамотності. А от вивіска на громадському закладі - це вже зовсім інша справа. Будь яка форма неповаги до державної мови є приниженням не лише самої мови, але й держави в цілому і кожного громадянина(!), зокрема. З таких, здавалося б, дрібних принижень формується ставлення людини до держави, її основних інституцій і символів. Залежно від характеру ставлення з людей формується або населення певної території, або свідомі громадяни держави. ( Автор проти подібної форми протесту, слідкувати за дотриманням правил використання державної мови мають опікуватися відповідні комунальні служби).
Евгений до Для ВВ Показати IP 5 Грудня 2019 22:52
Откуда на Волыни российские оккупанты? Или так называют граждан Украины, у которых родной язык русский? Тогда оккупанты и Гоголь, и Патон, и Амосов, и Сикорский, и Королёв, и Юрий Кондратюк, и Вернадский, и Лобановский, и миллионы врачей, шахтёров, водителей, продавцов. Такой "патриотизм" называется нацизмом.
мдя Показати IP 2 Грудня 2019 14:45
Два варіанта: або нема мозгів і чим заняться. або ручні "активісти" конкурента :)
Виборець до мдя Показати IP 5 Грудня 2019 15:28
мозгів немає напевно в керівництва кавярні, що вирішили писати москальською.
Лучанка Показати IP 2 Грудня 2019 14:46
А універмаг весь у англійських назвах активістів чому не обурює?
Лу Ча Нин до Лучанка Показати IP 2 Грудня 2019 15:08
Англічани з нами не воюють!
1 Показати IP 2 Грудня 2019 14:54
Поліція зафіксувала хуліганство? чи я можу зібрати кучу людей і під егідою "я активіст" громити так заклади?
ігор луцький до 1 Показати IP 2 Грудня 2019 15:20
Десь бачите на фото поломані меблі,розбитий посуд,сліди підпалу...?
1 до ігор луцький Показати IP 2 Грудня 2019 15:37
бачу розмальовані двері і мені цього достатньо.
укр до 1 Показати IP 2 Грудня 2019 15:55
коментар було видалено
Діагноз Показати IP 2 Грудня 2019 14:54
Активізм головного мозку.
укр до Діагноз Показати IP 2 Грудня 2019 15:56
а в тебе що? путинізм?
Лучанин Показати IP 2 Грудня 2019 15:13
А ще бувають випадки, коли російськомовні на повному серйозі розповідають про "агресивного агресора", про санкції проти Росії, про патріотизм і т.д.. Не здивуюсь, коли серед цих т.зв. "активістів" знайдеться кілька російськомовних...
Пенсіонер Прокопчук Показати IP 2 Грудня 2019 15:15
А ось цього активіста у лапках в пижиковій шапці та з портфелем в лівій руці я знаю, він в міліції сержантом робив, дурня там валяв у міліції, і зараз продовжує те саме. Все життя був не задоволений: ні зарплатою, ні відпусткою, ні владою, ні людьми з ким працював, тільки бігав до начальства та здавав всіх, вислужувався.
Лучанин Показати IP 2 Грудня 2019 15:25
Повністю підтримую ! Окупантам в нас не місце!
Адвокат до Лучанин Показати IP 2 Грудня 2019 18:25
Цікаво, а коли окупанти захватили Луцьк????? Що за маразм ....
Цікаво Показати IP 2 Грудня 2019 15:35
Цих активістів силою в те кафе заганяли ті вивіски читати чи як, що їм не сподобалося? Пройти поз слабо?
Анонім Показати IP 2 Грудня 2019 15:55
Откат к тёмным временам Средневековья и хуторского сознания в «европейской» стране происходит быстрее, чем ожидалось
укр Показати IP 2 Грудня 2019 15:57
З коментарів напрошується висновок: або більшість з них писали причетні до кафешки люди, або більшість жителів Луцка - тупі хохли, без гордості і честі!
2 Показати IP 2 Грудня 2019 15:59
Росія використовує російську мову як державну. В РФ НЕ тільки російська мова. Крім того, є багато країн де російська також використовується на державному рівні. Що говорити, у нас 40 відсотків російськомовних громадян. Як можна проводити паралелі між мовою і країною? Бо вони однаково починаються на "РОС"? Якщо будемо воювати з Австралією, ми будемо рвати на базарі штани "Reebok just do it" бо на них написано по англійські яка використовується в Австралії як державна? Це тупий маразм.
Лучанин до 2 Показати IP 2 Грудня 2019 17:21
Ось такі як ти кричали в Криму і на Донбасі " путін введи війська расєйськомовних абіжают"
3 до Лучанин Показати IP 2 Грудня 2019 17:47
А не ображають? В минулому столітті в Німеччині євреїв щемили тільки за те, що вони євреї. До чого це привело? В цьому столітті щемлять тільки за те, що щось починається на три букви "РОС". Нічого не нагадує? Чим ти кращий від фашиста?
Фіма до Лучанин Показати IP 2 Грудня 2019 18:31
Глибока думка.... А де на фото російську мову бачите????? Може то прихована реклама-тоді молодці...
Про Австралію до 2 Показати IP 5 Грудня 2019 15:45
Мова - це зброя і дуже потужна. Наразі незаперечним фактом є те, що Росія агресор. Тому порівнювати Росію з Австралією означає проявляти цілковите нерозуміння ситуації. Усі суспільні явища, процеси і події необхідно розглядати і оцінювати конкретно історично, як заповідав геніальний філософ Гегель (не плутати з Гоголем).
Люстра Показати IP 2 Грудня 2019 16:13
коментар було видалено
Люстра Показати IP 2 Грудня 2019 18:01
Я б цiх активiстiа роздягнув до трусiв через суд.
Торшер до Люстра Показати IP 2 Грудня 2019 19:19
Ти збочинець чи представник руського міра?
Виборець до Люстра Показати IP 5 Грудня 2019 15:31
А можливо власників кавярні.
Ісса Ндойє Показати IP 2 Грудня 2019 19:07
За дій таких активістів зараз на Сході кров проливається ...
Микола Показати IP 3 Грудня 2019 23:16
Хороша реклама! Треба сходити до них на каву.
Микола Показати IP 3 Грудня 2019 23:22
Сидять єврей і араб, перед ними два капелюха. В єврея написано: подайте бідному єврею. В араба вже повний капелюх грошей, в єврея пусто. Підходить турист кладе гроші арабу, а єврею каже: хто ж тобі дасть? і відходить. Єврей каже арабу: і вони будуть нас вчити робити бізнес. - Ничого вам не нагадує?
Вадим Показати IP 5 Грудня 2019 20:35
Ничего что напишиу