USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.62 39.90
  • PLN 9.75 9.90

Сморід у Луцьку: на цукровому заводі - перебої з системою очистки. ОНОВЛЕНО

21 Травня 2017 09:37
Сьогодні вранці у Луцьку стоїть жахливий запах. Смердить, зокрема, на вулицях Львівській та Ковельській, неприємний аромат стоїть також у центрі міста. Вперше сморід відчутний у районі проспекту Відродження.

Як повідомили у Луцькій міській раді, сморід спричинили перебої з системою очистки на Гнідавському цукровому заводі.

Проблеми з неприємним запахом через завод виникли уже давно. Раніше повідомлялося, що причиною смороду, який поширюється Луцьком, є хімічна реакція, в яку вступають відходи від виробництва біоетанолу та нечистоти, які скидають на фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу.

Оскільки жодна з екологічних держслужб на дану проблему не зреагувала, у міськраді самотужки шукають, яким чином врятувати лучан від нестерпного смороду. Нагадаємо, після прориву каналізації 15 травня, коли нечистоти потрапили просто у поле, спричинивши жахливий запах у місті, замінили каналізаційну трубу.

Нині мова йде взагалі про закриття заводу з виробництва біоетанолу.

Однак, оскільки завод знаходиться на території Луцького району, а не Луцька, міська влада може заблокувати його роботу хіба що фізично.

Виконувач повноважень міського голови Ігор Поліщук у Фейсбуці прокоментував нестерпний запах, який розлетівся над містом, та зазначив, які заходи має намір вжити у цій ситуації міська влада.

«На жаль, робота і переговори з керівництвом заводу з виробництва біоетанолу не дають бажаних результатів. Хоч територія заводу і знаходиться на території сільських рад, ми вживаємо негайних заходів щодо припинення роботи заводу», - написав Ігор Поліщук.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 42
Людина! Показати IP 21 Травня 2017 09:52
Це нестерпно! Треба його фізично закривати! Люди травляться, дихати нема чим! Люди давайте збератися, і будемо це вирішувати, далі вже неможливо!
До людей до Людина! Показати IP 21 Травня 2017 12:02
Прїжджаючи через Гірку Полонку дивом дивуєшся які люди терпеливі. Давно потрібно силою зупинити завод, а ті бариги нехай спершу вкладуть кошти в очисні споруди. Вияснити хто з екології дав дозвіл на ці вонючі викиди.
Юра до Людина! Показати IP 22 Травня 2017 00:08
Давайте збиремось і разом відпи....м директора
Петро Показати IP 21 Травня 2017 09:59
Кому потрібні такі державні "екоЛОХи", які не виконують свою роботу за гроші податкоплатників?
Юра до Петро Показати IP 22 Травня 2017 00:09
Звільнити всю санстанцію і відпи.....и
луцький Показати IP 21 Травня 2017 10:03
Доброго ранку смердюче місто!
такототак Показати IP 21 Травня 2017 10:05
Про те директор заводу має шикарного джипа і мав в одному місці той запах :)
Анонім до такототак Показати IP 21 Травня 2017 21:57
То може з його МІСЦЯ цей ЗАПАХ, і не треба зупиняти завод!
Анонім Показати IP 21 Травня 2017 10:05
Скільки це буде тривати?!!!!!!!! Чому не приймають міри?!!!!
Лучанин Показати IP 21 Травня 2017 10:23
То нехай міська влада заблокувує роботу заводу фізично!Це в першу чергу і треба!
луцький до Лучанин Показати IP 21 Травня 2017 11:34
А може дехто цього і хоче? Ви думайте спочатку, а цукор де маєте потім брати, в три-дорога переплачувати? Один завод на Волині залишився! Давно відомо що она цей завод поклали око фірми підконтрольні Порошенку! Думайте!!!
Анонім Показати IP 21 Травня 2017 10:32
Вже й на Вишкові попахує.......
Анонім до Анонім Показати IP 21 Травня 2017 18:47
На Вишкові то з Липлян, Нє?
проживаю на Ковельсь Показати IP 21 Травня 2017 10:44
Це жах!!! Всі чують, що смердить і ніхто не приймає міри. Сморід стоїть вже місяці. Згадую, як в передпасхальну ніч не можна було вийти на двір. З маленькими дітьми гуляти страшно, щоб не травилися. Це вигідно, щоб не припинялося. Хтось добре заплатив. Ніяка служба не береться за це, тільки "лапшу вішають". Проте, якби якась маленька провина була простих людей, були б підключені всі служби. Люди, куди це все котиться???
Ярий Показати IP 21 Травня 2017 10:45
Взагалі, за цим сморідом стоять реальні робочі місця, наповнення місцевих бюджетів, це з позитивних моментів, але те що власники не прорахували , що іхні дії приведуть до екологічного лиха, перекреслює весь позитив!!! Завод потрібно на час вирішення з очисними спорудами тимчасово призупинити, а власникам вкласти кошти (зрозуміло що це величезні кошти) для вирішення цієї проблеми, тисячі людей не повинні бути заручниками їхніх проблем.
Про Показати IP 21 Травня 2017 10:54
Неможливо спати! Чому я маю прокидатися від цього гидотного запаху?!
Калясік Показати IP 21 Травня 2017 11:02
Пролежав з отравленням цим запахом 5 днів. Тепер отруїлась моя сестра!!(
думка Показати IP 21 Травня 2017 11:31
Заводу вже скільки років і працював без проблем, нічого такого не було, що коїться останнім часом! Це мабуть хтось хоче щоб завод збанкротував, щоб під тиском громади за той сморід його закрили, а по іншому важко пояснити таки дії. Зарвз в країні все так "робиться" 90-ті відпочивають!!!
Лучанка до думка Показати IP 21 Травня 2017 12:18
На території Гнідавського цукрового заводу відкрили ще одне підприємство "Біоетанол" (почитайте статути). З його спорудженням пішли "пахощі", бо у виробництві використовується сірчана кислота. Вона "рве" каналізаційні труби і спричиняє сморід. Власники заводу скидають відходи на поля фільтрації де з фекаліями все бродить. На спиртцех знайшли гроші, то хай знайдуть на фільтри. А не вони побудували і хай якось буде. Бабло косять тільки, подумаєш, якихось пару десятків тисяч людей труїться. Варто блокувати роботу "Біоетанолу" аж до його закриття.!!! Про Гнідавський цукровий завод мова не йде.
корінний лучанин до думка Показати IP 21 Травня 2017 13:11
Згідний з вами-багато років.Але ви не свідомі речі говорите.:раніше люди пра цювали на заводі,а зараз"панують",раніше були рабами,а зараз "нераби".
сільський голова Показати IP 21 Травня 2017 11:47
А де ж екологічна інспекція? . Але їм напевно не до цього. Краще проїхатися по сільським радах із голів скосити бабло. Найшли на тереторії чагарники чи мусор - голові штраф 850грн. Як спускають ставок чи ріжуть ліс то Вони там. А що робиться під носом не бачать.
Патріот Показати IP 21 Травня 2017 12:18
Це не завод смердить це смердить установка по виробництву біоетанолу на заводі власники думають про свої статкі а ви люди нюхайте
Аліна Показати IP 21 Травня 2017 12:40
Не зловживайте терпінням громади. Мешканців Луцька мало цікавлять причини виникнення смороду і місцезнаходження джерела (район чи місто). Прагнуть люди комфортних і безпечних умов проживання.
корінний лучанин до Аліна Показати IP 21 Травня 2017 13:07
А в 14-му році про це не хотіли подумати? Має "віче"все вирішити.
45 до корінний лучанин Показати IP 21 Травня 2017 19:15
по закону до впровадження нового виробництва ОБОВЯЗКОВО публікується заява "Про екологічні наслідки діяльності", і протягом місяця приймаються будь-які скарги чи питання громадян. Якщо такі питання є, проводяться громадські слухання (таки "віче", да). ЦЬОГО НЕ БУЛО ВЗАГАЛІ, ніхто і не знав про нове виробництво і його можливі наслідки.
? Показати IP 21 Травня 2017 13:12
Де поліція державна та муніципальна,активісти -блокувальники з різних военизірованих цивільних організації,різноманітні "варти" та "охорони",народні контролери та ще різного роду ДІЛКИ для піару?
мотузка Показати IP 21 Травня 2017 13:18
ГНІДАВСЬКИЙ ЦУКРОВИЙ ЗАВОД Юридична адреса: 43022, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Ранкова, 1 Фактична адреса: 43022, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Ранкова, 1
Greta до мотузка Показати IP 21 Травня 2017 15:11
ідеться не про цукровий, а про завод із виробництва біоетанолу - ТОВ «БІО ПЕК»
мотузка до Greta Показати IP 21 Травня 2017 15:43
«Украгазбанк» дав кредит «Гнідавському цукровому заводу» на суму 47 мільйонів гривень на будівництво цеху з виробництва біоетанолу. Кредит надали у рамках угоди з Міжнародною фінансовою корпорацією (ІFC) зі спрощення доступу до фінансування для компаній, що бажають запровадити енергозберігаючі технології та реалізовувати інші ЕКО-проекти, - повідомляє Agravery. Переробка цукрових буряків і виготовлення біетанолу (біологічного спирту) сприятиме значному зниженню енерго- та ресурсоємності продукції підприємства. Це зумовлено тим, що під час виробництва біетанолу використовуються рослини з високим вмістом цукру, серед яких і цукровий буряк. Також реалізація проекту забезпечить можливість регулювання обсягів виробництва цукру чи біоетанолу.
Анонім до Greta Показати IP 21 Травня 2017 18:51
вони поряд на тій самій вулиці
59 Показати IP 21 Травня 2017 13:53
Коли стоїть питання життя та здоров"я сотень тисяч людей,то неважливо де, на території якої сільської чи районної ради, міста чи області розташоване джерело небезпеки. Повінні прийматись першочергові заходи по усуненню небезпеки! Паперові питанні залиште на потім-спасайте людей!
Ігор Показати IP 21 Травня 2017 14:06
Вже третій тиждень горло першить, від тої хімії-даже якщо не смердить ми всеодно цим дихаєм!
Кірик Показати IP 21 Травня 2017 14:35
Поки не будуть так любити зелені наші недодєлані бізнесмени і ті, які їх кришують, ми будем з вами нюхати те гімно!!! В них давно немає нічого святого!!!
рядовий Показати IP 21 Травня 2017 14:50
Де пан генерал Грушовінчук з своєю доблесною командою ? Чи смердоття по всьому місту- це не надзвичайна ситуація? Складається враження що влада зачинила жителів в паршивий туалет на автостанції і спостерігає,скільки вони там протримаються.
Ірина Показати IP 21 Травня 2017 15:01
Ну і що це таке? Чим вони займаються ті екологічні служби і депутати вельми шановні? Я живу вкінці Гіркої Полонки, реально смердить ще далі, до Оздова. Мало того, що сморід стоїть, так ще й отруюють нас тими випарами. І мені геть все одно, по якій ціні буде той цукор як завод закриють! Я хочу дихати чистим повітрям!!!! І діти мої теж!!!! Мають гроші заводи будувати, хай знайдуть гроші і на свої очисні споруди!!!
Ірина Показати IP 21 Травня 2017 15:06
До слова, в Ковелі смерділо, тепер в Луцьку і Луцькому районі. І ніхто пальцем не ворухне.
Вова до Ірина Показати IP 21 Травня 2017 15:41
Був би Клімчук - вже давно б навели порядок. А так.......
333 Показати IP 21 Травня 2017 16:24
завод з виробництва етанолу закрити...!!!! і ніякої більше мови......Скільки ще діти мають дихати тією гидотою...!!!??? хай ті ділки які заробляють на цьому гроші,самі цим дихають!!!! ганьба нашій владі!!! усі за вила і на мирну акцію,до цукрового заводу...!!! слава Україні...!!!
василь Показати IP 21 Травня 2017 17:03
Яка екологічна служба, яка санстанція, яка держпродспоживслужба,який дежархбудконтроль- в усіх цих структурах працюють працівники які працювали до майдану або ж ними керують через підставних осіб, і як брали взятки так і беруть, ви думаєте щось помінялося, тільки вивіски. Згідно законодавства все робиться дуже просто. Беруться проби повітря на вміст шкідливих речовин санстанцією - потім підприємству пишеться припис по усуненню даного забруднення, і так декілька разів, потім штраф, а потім вилучення обладнання яке створює дану загрозу. Це все прописано в санітарному законодавстві. Але цьому всьому заважає те про що писалося вище. Працює принцип рука-руку миє. Кругова порука та корупція. Особи які працюють в даних структурах не мають ні стида ні совісті, вони спокіно беруть хабарі знаючи при цьому. що люди втрачають здоров"я в результаті їхніх зловживань службовим становищем. Повірте, з ними пересікався і не один раз, знаю про що пишу.
А баба яга призадума до василь Показати IP 21 Травня 2017 18:40
А якщо це просто банальний рекет? Хтось хоче відступних і хоче в депутати.Це ж так просто. Пошкодити якусь трубу і вивести людей на мітинг. Потім як тільки знов все притихне пошкодити трубу і знову якусь акцію протесту замутити. Знову тільки уляжеться пошкодити обладнання і знову мутки. От чогось мені здається, що за всім тим явно стоїть якийсь бажаючий попасти у депутатський корпус. Дуже це все уміло подається і розвивається геть по підручниках з політології. Звичайно, що людям, які живуть поряд видніше хто піднімає колотнечу і чи мають ті люди відношення до політики. Це по-перше. По-друге проста пересічна людина не може знати що за завод, які в нього документи, який технологічний процес. А тут все ось воно. І який кредити і скільки і що робить і що використовує. А по-третє і біля спиртових і біля цукрових заводів є специфічний запах, але проїзджаєш 100-500 метрів і він пропадає. А тут реально смердить в різних кінцях міста. І смердить уже не перший рік.
ВОВК Показати IP 21 Травня 2017 18:43
а шось "ОКРІП" і остальні пітріоти мовчать про розвиток туризму. Такий файний амбре по місту що саме європейців запросити на променад. *** *** . Хочете кацапів здолати а з місцевою шпаною не можете ради дати***