USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.94

Судді, які приймали рішення щодо «Привату», поскаржилися на тиск Порошенка

23 Квітня 2019 12:15
Колегія суддів, яка задовольнила позов Ігоря Коломойського і скасувала рішення про націоналізацію «Приватбанку», поскаржилася на тиск глави держави до Вищої ради правосуддя, Генпрокуратури та Державного бюро розслідувань.

Про це 23 квітня повідомляє прес-служба суду, пише Українська правда.

Йдеться про суддів Ігора Качура, Володимира Келеберду та Віталія Амельохіна.

Зокрема, судді звернулись до голови ВРП із заявами про втручання у їхню діяльність, а також до очільників ГПУ та ДБР із заявами про вчинення кримінального правопорушення.

«Судді просять розпочати досудове розслідування щодо глави держави, міністра юстиції та голови НБУ, шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, за наслідками якого винних осіб буде притягнуто до кримінальної відповідальності», – йдеться в повідомленні.

Судді вважають, що керівництво держави, коментуючи рішення суду щодо «Приватбанку», зробило заяви, що є «прямою погрозою судовій системі, посяганням на її незалежність та неупередженість».

Колегія зазначає, що такі дії президента, глави НБУ та міністра юстиції були вчинені з метою здійснення тиску на склад суду і мають ознаки вчинення злочину за ч. 2 статті 376 ККУ.

Йдеться про «втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення, вчинене особою з використанням свого службового становища».

Також судді переконані, що у діях представників влади наявний склад злочину з ч. 1 ст. 109 ККУ, тому що їх дії були нібито «спрямовані на узурпацію судової гілки влади, встановлення над нею тотального контролю з метою підкорення власній волі».

Колегія зазначає, що заяви топ-чиновників були спрямовані на звернення і до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України без належних правових підстав, оскільки законодавчо їм не надано таких повноважень.

«Судді вважають наявними в цих діях складу злочину за ч. 2 ст. 344 ККУ, зокрема незаконний вплив у будь-якій формі на голову чи члена ВККС з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків або добитися прийняття незаконних рішень, вчинене особою з використанням свого службового становища», – додали у суді.

Судді вважають, що коментуючи рішення по «Приватбанку», представники влади мають уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади.

«Їм також слід уникати дій, які можуть поставити під сумнів їхнє бажання виконувати рішення суддів, за винятком випадків, коли вони мають намір подати апеляцію», – зазначили судді окружного адмінсуду.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
KET Показати IP 23 Квітня 2019 12:52
А чому ж раніше вони не робили таких заяв? Що заважало?
Коза до KET Показати IP 23 Квітня 2019 16:08
Мабуть, щось матимуть з цього. Такі чесні... І знову в усьому винен Порошенко.
укринець Показати IP 23 Квітня 2019 13:02
щурі тепер будуть лити грязь один на одного аби не втопитися в болоті
Разумков Показати IP 23 Квітня 2019 16:53
Реформований "президентом суд, приймає рішення про те, що націоналізація банку була незаконною. Виходячи з цього є чотири варіант : або хтось із " кураторів адміністрації Президента по судах " домовився з Коломойським, або так підклали свиню новому президенту, або ніхто систему не зміг до кінця реформувати, і вона така як була, або націоналізація була здійснена з порушеннями процедур. Питання: до чого тут Зеленський ? (с).

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus