USD 39.40 39.73
  • USD 39.40 39.73
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Луцьк протестує проти смороду: як швидко можна усунути причини

22 Травня 2017 10:30
Щоб вирішити проблему смороду у Луцьку потрібна сучасна установка фільтрації відходів. Її можна буде встановити через 7-10 днів.

Про це заявив голова правління ПАТ «Гнідавський цукровий завод» Ростислав Новосад під час мирної акції протесту, що відбувається 22 травня на території заводу. З його слів, доки установка не буде встановлена – завод не працюватиме, запевнив Новосад.

Під час виступу керівника заводу, люди декілька разів скандували «ганьба!». Як розповідають мешканці Вересневого, проблема зі смородом існує вже два роки. Досі лише обіцяли проблему усунути, але віз і нині там.
Натомість, присутні місцеві мешканці декілька разів обурювались тому факту, що до них не завітав голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, якого вони чекали.

Ситуацію погіршує і те, що за 150 метрів від заводу – дитячий садочок, малята постійно скаржаться на погане самопочуття, є ознаки отруєння. Були випадки, коли зверталися навіть в лікарню за наданням медичної допомоги.

Також місцеві та працівники заводу кажуть, що у виробництві використовують токсичну сірчану кислоту. У підтвердження своїх слів заявляють, що нещодавно на виробництві міняли труби, які зіпсувались під дією кислоти.

«У нас зійшла городина, росло все нормально, а тут в один момент все, що було на землі, просто згоріло. Як таке можливо? Це точно сірчанка!» - кажуть люди.
Присутній під час зустрічі голова Волинської облради Ігор Палиця пообіцяв присутнім, що завод не працюватиме доти, доки не буде відповідного висновку екоінспекції та поки не встановлять відповідне фільтраційне обладнання.
З його слів, якщо відповідні органи виявлять порушення у діяльності підприємства, очевидно, що буде відкрите кримінальне провадження. Крім того, Ігор Палиця сказав, що на базі облради створять спеціальну комісію, куди увійдуть представники і місцевих громад, для з’ясування усіх обставин ситуації, що склалася.

«Комісія працюватиме від завтрішнього дня. І коли завершить роботу, то приїдуть і тут вам прозвітують», - зазначив Ігор Палиця та додав, що на роботу комісії потрібно близько тижня.

До слова, сьогодні стало відомо, що завод біоетанолу ТОВ «БІО ПЕК» призупинив виробництво. Це пов’язано з тим, що стоки з мікрорайону Вересневе в поєднанні з відходами виробництва заводу, або так званою бардою, утворюють «гримучу суміш», яка може бути причиною нестерпного смороду.
Виконувач повноважень міського голови Ігор Поліщук розповів, що як тільки виникла екологічна ситуація, міська влада відразу включилась в роботу. Проте, де-юре вона не має права закрити завод, який знаходиться території трьох сіл Луцького району. «Я ініціював звернення до всіх можливих екологічних інстанцій і перевірка таки встановила, що є порушення», - сказав Поліщук.
Відтак, учасники зустрічі пристали на пропозицію Ігоря Палиці – відзавтра почне роботу профільна комісія, яка після завершенню перевірок приїде та відзвітує перед місцевими.

Нагадаємо, Луцьк задихається від жахливого смороду, а екологічні служби жодним чином не реагують. Раніше повідомлялося, що причиною смороду, який поширюється Луцьком, є хімічна реакція, в яку вступають відходи від виробництва біоетанолу з заводу ТОВ «БІО ПЕК» та нечистоти, які скидають на фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу з Гіркої Полонки та Вересневого.

Виконувач повноважень міського голови Ігор Поліщук також звертався до головного санітарного лікаря України та Дердпродспоживслужби. На ТОВ «БІО ПЕК» таки врешті відбулася перевірка. Власники отримали припис від екоінсекції. Однак, ситуацію це не виправило.

Крім того, Ігор Поліщук зустрічався з представниками керівництва підприємства. Вони зобов’язалися добровільно усунути порушення, модернізувати обладнання і вирішити проблему. Але нестерпний сморід охопив вже все місто. Відтак, 21 травня виконувач повноважень міського голови заявив, що влада докладе зусиль, аби завод припинив свою роботу. У знак протесту десятки лучан з мікрорайону ЛПЗ, який знаходиться безпосередньо поруч з заводом, одягнули маски та протигази, аби показати, що вони хочуть жити в чисто місті.
Ситуація на фільтраційних полях: вода багряного кольору і постійно чути бурління.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 31
Анонім Показати IP 22 Травня 2017 11:03
Так завод працює з весни. А звідки сморід два роки?Поясніть, пліз.
111 до Анонім Показати IP 22 Травня 2017 11:19
Саме такий сморід і співпав з працюванням даного заводу з весни.
Анонс до Анонім Показати IP 22 Травня 2017 11:57
Не порівнюй сморід жомової ями зі смородом фекалій
Анонім Показати IP 22 Травня 2017 11:36
Таке враження, що про установку дізналися тільки зараз. А що, головний технолог заводу про таке не в курсі.? А де "доблесна" екоінспекція, яка приймала і підписувала акт ? Чи вона може тільки вихлоп СО у автовласників перевіряти ? Коли вже нарешті буде відповідальність за скоєне ? Чи тут теж "папереднікі" винні .
еколог до Анонім Показати IP 22 Травня 2017 13:14
Перш ніж писати нікчемні коментарі, навчіться розрізняти роботу інспекції та екоуправління. Положення про «доблесну» екоінспекцію позбавлене подібності з управлінським)) Викладені твердження до компетенції інспекції не належать.
мутологу до еколог Показати IP 22 Травня 2017 15:49
є державна екологічна інспекція у Волинській області (http://voldei.gov.ua), до повноважень якої входить вирішення питань, повязаних із захистом довкілля. про яке ще управління ви розказуєте ?
читач до еколог Показати IP 22 Травня 2017 16:41
еколог, тоді іди стічні канали чистити, не варто сидіти штани протирати за наші гроші. нащо нам служба, яка тільки бабло знімати вміє? твій коментар говорить про одне - ви такі не потрібні.
Анонім Показати IP 22 Травня 2017 11:56
основна причина смороду - це незаконний злив фекальних відходів на поля фільтрації. такі відходи повинні зливатись на очисні споруди. відходи спиртового виробництва посилюють сморід від фекальних відходів, оскільки залишки дріжджів спиртового виробництва спричиняють збродження органічних залишків фекальних відходів.
АРМІЯ Показати IP 22 Травня 2017 12:10
ЛУцьк ВОН*ЧЕ ВІДКРИТТЯ...
Анонім до АРМІЯ Показати IP 22 Травня 2017 13:00
це ноу-хау для залучення іноземних туристів
ххх Показати IP 22 Травня 2017 12:20
а Луцька районна рада чого мовчить,може вчаділа?
Анонім до ххх Показати IP 22 Травня 2017 13:01
вони впали в ступор
Хімік Показати IP 22 Травня 2017 15:17
До відома, сірчана розбавлена кислота не є летючою, (шкільна програма 10 клас), тобто до вашоі городини не має можливості добратися.
слабенькому хіміку до Хімік Показати IP 22 Травня 2017 15:52
коли кипятити розчин сірчаної кислоти (що відбувається при перегонці спирту), то сірчана кислота з парою буде потрапляти у повітря
фізик до Хімік Показати IP 22 Травня 2017 17:15
А ти візьми влий 1 літр сірчаної кислоти у відро з г\мном - а потім опишеш нам реакцію.
фізику-любителю до фізик Показати IP 22 Травня 2017 19:51
розбавлена сірчана кислота (чи будь-яка інша - соляна, ортофосфорна), а саме така є у відходах спиртового виробництва, буде нейтралізувати аміак та органічні основи індольного та пуринового ряду (якщо тобі відомо, що це таке), які знаходяться у мочі і фекаліях.
Лучанин Показати IP 22 Травня 2017 15:40
Основна проблема - відсутність ЦЕНТРАЛЬНОЇ каналізації на Вересневому ... Тому і вивозяться фекалії на ті поля фільтрації... Влада для того й потрібна, щоб вирішувати проблему ГЛОБАЛЬНО, а не pegbyznb виробництва... От і ПОП вже їде ...
Анонім до Лучанин Показати IP 22 Травня 2017 16:30
а куди поділась центральна каналізація, по якій роками відкачували фекальні відходи на міські очисні споруди ?
Анонім до Анонім Показати IP 22 Травня 2017 17:02
А Вересневе ніколи не було під"єднане до міської каналізації. Не знав?17
Анонім до Анонім Показати IP 22 Травня 2017 19:53
та що ти мелеш !!!!!!!! а куди ж качали канстоки 50 років ?
І знову здрастє до Анонім Показати IP 22 Травня 2017 20:43
Та туди ж на поля фільтрації і качались.Вересневе було селом з населенням 3 тис., а приєдналося до Луцька у 1981 чи 82 році. І зараз там проживає 13 чи 15 тис. А каналізація лишилася та сама. І з 1982 року точно ніхто не під"єднував її до Луцьких мереж. Вчи історію рідного міста, умнік.
вумніку до І знову здрастє Показати IP 22 Травня 2017 22:20
сам вчи історію. у 90-х роках я на полях фільтрації садив картоплю і ніякого смороду там не було. централізована каналізація на вулицях, які прилягають до цукрового заводу, будувалась разом із заводом в кінці 50-х років і була завжди діючою. каналізація була відсутня на вул. Довженка і прилеглих вулицях. звідти почали тягнути ОКРЕМУ нитку , але не завершили в звязку із недофінансуванням. очевидно, саме звідти фекальні відходи викачують на поля фільтрації.
І снова здрастє до вумніку Показати IP 22 Травня 2017 23:47
Читай історію і географію. Спочатку жило 3 тис. людей. а хараз 13 тис. і всі ж вони какають і це роками. Колись же воно мало засмердіти. А в 50-х, навіть в 60-х роках Луцьк закінчувався на Потебні.
вумніку до І снова здрастє Показати IP 23 Травня 2017 08:39
цукровий завод здали в експлуатацію в 1958 році.
Анонім Показати IP 22 Травня 2017 16:27
От і все стало на свої місця. Виявляється самі по собі відходи заводу не пахнуть, запах йде від какашок, змішаних з відходами. А раз так, то чому не розглядається варіант вигрібних ям. Завод буде працювати, платити податки, платити зарплату. Не так багато у Луцьку діючих заводів, щоб ними розкидатися. А партійці, які так шалено вступили в боротьбу могли б допомогти з під"єднанням Вересневого до міської каналізації або з копанням вигрібних ям
Анонім до Анонім Показати IP 22 Травня 2017 19:56
каналізація існує, тільки проблема полягає у тому, що мережі знаходяться на балансі міської ради, а насосне обладнання - заводське. за прокачку заводу треба платити гроші, чого водоканал робити не хоче.
Анонім до Анонім Показати IP 22 Травня 2017 19:59
а відходи заводу пахнуть , тільки це не запах фекалій, а специфічний запах жому. меляса, яку переробляють на спирт, також має запах жому, тільки більш різкий, оскільки містить ще залишки органічних кислот після переробки буряка
Кальян Показати IP 22 Травня 2017 18:55
Спирт завод почав працювати з осені 2016 р,
Полішук Показати IP 22 Травня 2017 22:32
Приїхала влада, сказала що завод не працює, а вже у вечері знову сморід в районі вересневого, але ще різкіший, ось вам ???
Христинка Показати IP 22 Травня 2017 23:45
Смердить на ЛПЗ .По вухам поїздили і до побачення!!!
Воха Показати IP 23 Травня 2017 09:52
А Гунчику по**ать, полішук херов !!!