USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Куди пішли тисячі доларів, які волиняни збирали на лікування онкохворого лучанина Дарія

7 Березня 2021 21:38
22-річний лучанин Дарій Зажицький збирав 60 000 доларів на трансплантацію кісткового мозку в клініці в Туреччині. Але кілька тижнів тому його побачили на відпочинку в Домінікані. Відомі блогери звинуватили хлопця у шахрайстві, але той виправдовуватися ні перед ким не став.

Журналісти поспілкувалися із самим Дарієм та його лікаркою, з’ясували, чи справді він хворий і скільки грошей коштує операція. Про це йшлося у програмі «Головна тема» на ТРК Україна, пише Під прицілом.

Юнак збирав гроші на лікування лімфоми – раку крові. Спочатку просив допомогти зібрати 200 000 гривень на лікування, а потім сума зросла до 60 000 доларів. Хлопець запевняв, що таку операцію могли зробити лише в Туреччині.

Кілька тижнів тому хлопця зустріли на відпочинку в Домінікані.

Спочатку Дарій переконував, що гроші на відпочинок дала бабуся, але йому ніхто не повірив. Новина про хлопця, який просить гроші на операцію, а сам відпочиває на островах, миттєво розлетілася соцмережами. На нього посипались тисячі звинувачень у шахрайстві.

Журналісти поспілкувалися із Дарієм та його лікарем, аби нарешті зрозуміти, на що збиралися кошти.

Читати ще: Відповідальність благодійності. Як одна луцька історія змусила багатьох переосмислити збір коштів на допомогу

Хлопець показав папку документів, у якій – всі виписки з лікарень, аналізи та МРТ. Очевидно, що юнак дійсно хворий на лімфому і операція в Туреччині, яка йому потрібна, справді коштує близько 60 000 доларів.

Дарій запевняє, що таких грошей у родині немає. Мовляв, у мами та бабусі є власна справа, але всі зароблені гроші йдуть йому на лікування, тому він і оголосив збір коштів на операцію в Туреччині.
Але за які гроші тоді він полетів на відпочинок?

«Я хотів побачити океан. В обласній лікарні мені сказали, що в мене ситуація 30 на 70. 30%, що все буде добре, 70% – що через агресивну форму рак у будь-який момент може спалахнути знову», – розповідає Дарій.

Журналісти навідалися до Київського інституту раку і (зі згоди самого хлопця) його лікарка підтвердила: хлопець перебуває під спостереженням з січня 2020 року. Та додала, що зараз він знаходиться в стані ремісії.

Виявляється, спочатку Дарію дійсно потрібна була операція з пересадки кісткового мозку, але поки чекали на це гроші від держави, хлопцю стало краще: проведення трансплантації вже було недоцільним. Пересадка може знадобитися пацієнту, якщо трапиться рецидив лімфоми.

Якщо рецидив таки станеться, то в інституті раку запевняють, що операцію можуть зробити безплатно. І Дарію про це, кажуть медики, одразу повідомили. Але він відправив свої аналізи ще до турецької клініки. І коли отримав відповідь звідти, почав збирати гроші.

Проте після чергової консультації з лікарями, запевняє лучанин, припинив збір коштів. На той момент, зі слів Дарія, вдалося зібрати 15 000 доларів.

На запитання про долю цих коштів Дарій відповів: «На обстеження різні я ж трачу ці гроші. Так само мені ж треба на щось жити, щось їсти».

Щоб підтвердити свої слова, Дарій пообіцяв надати фото чеків на лікування, але потім заявив, що не буде цього робити. Показати виписку з банківських рахунків, куди надсилали гроші, хлопець також відмовився.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 38
Лучна Показати IP 7 Березня 2021 22:44
Нам усім треба їсти... В сусідів не просимо щоб дали на халяву.
Санчес до Лучна Показати IP 8 Березня 2021 00:21
Довольна сложная ваша аллегория ,но вскопано плюсану чтобы это не значило
ага до Санчес Показати IP 8 Березня 2021 13:42
далеко піде....у 22роки бути таким аферистом ! скільки людей взагалі не бачили моря-навіть Азовського! а скільки відривали копійки від дітей.себе .щоб допомогти черговому ОБендеру!
Лучанка Показати IP 7 Березня 2021 23:09
Чому волонтери чи хтось хто має право подадуть в суд? Нехай суд запросить у банку рух коштів і буде зрозуміло все. Податкова нехай перевірить рахунки. Притягнуть до відповідальності. А так навіть не вибачився перед людьми.
вогонь до Лучанка Показати IP 8 Березня 2021 18:14
спалився люто
##Монархіст Показати IP 7 Березня 2021 23:44
Тут можна тільки процитувати класика: "Разоблачение совершенно необходимо. Без этого ваши блестящие номера оставят тягостное впечатление. Зрительская масса требует объяснения."(с)"Мастер и Маргарита"
Санчес Показати IP 8 Березня 2021 00:22
Всеровно пусть будет здоров а остальное на его совести
Анонім Показати IP 8 Березня 2021 01:15
Той хто поміг, той хороша людина, ви перед Богом зробили хорошу справу, не портіть собі карму, це вже його справа, його совість і.т.д.
Ха-ха Показати IP 8 Березня 2021 01:52
Цікаво, на які гроші Даша буде жити, їсти, і літати в Домінікану, коли йому добрі люди припинять поповнювати карточку?
Бульба Показати IP 8 Березня 2021 02:22
Не суди чужого раба.... Але все тут зрозуміло...
Вася Показати IP 8 Березня 2021 07:00
Показовий випадок. Саме через це вже давно не даю попрошайкам ні копійки. Хто хоче зробити добро, то думаю в кожного є такі знайомі, що потребують допомоги
"пасивіст" до Вася Показати IP 8 Березня 2021 11:16
Аналогічно
Вет Показати IP 8 Березня 2021 07:40
А дехто і на лікування не просить. Тому що вкалує все життя, не їздить по Домініканах і не живе одним днем, а має заощадження. 3.14Дарій.
Вет Показати IP 8 Березня 2021 07:42
А потім через таких, людям яким дійсно потрібна допомога ніхтотне допоможе.
Читач Показати IP 8 Березня 2021 07:47
В хлопця велика проблема, це видно. Але і бачимо, що він сильно хитрожопий. Коли, можливо, будуть потрібні йому гроші, вже ніхто не дасть, люди не хочуть відчувати себе обдуреними.
Анонім Показати IP 8 Березня 2021 07:53
Мами дівчинки, що померла, перерахувала кошти тим, хто лікується. А могла ж за ті гроші пам"ятник побудувати.А цей.....Турис.
Нік Показати IP 8 Березня 2021 08:56
В котре переконуюсь що не варто людям давати гроші...дехто навіть моря не бачив... А тут відразу що ж нам давайте в Домінікану... Люди ж платять... І хай би хто що не казав як би у людини були проблеми...то явно не витрачав би кошти на відпочинок.. Просто недолюдина
Справедливо? Показати IP 8 Березня 2021 09:42
Ящо йому стало краще, то гроші треба було передати тим, кому стало гірше. Так би було справедливо.
Янеробот Показати IP 8 Березня 2021 09:59
Дарію, всі, хто перераховував тобі гроші, теж хотіли побачити океан.
"Всесвітній Рейтинг Показати IP 8 Березня 2021 10:03
Випадок, який точно належить пропустити крізь шкалу "благородний/оскотинений". А результати занести у базу "Всесвітній Рейтинг Благородства". Був цей вчинок благородним чи оскотиненим? Це перше питання. І друге: чи можна підвищити рівень благородства цієї людини на подальше? Проблема може бути глибшою. Наприклад, хтось з корисливих підприємців "порадив" ту розтрату, а людина "повелась". У момент агітування та прийняття рішення поруч не було благородної людини, яка б допомогла вчинити більш благородно. Тож, не тільки звинувачення мають бути, але і профілактика на майбутнє.
123 Показати IP 8 Березня 2021 12:51
Я так скажу. Зараз кожний заробляє як може. Тільки форма заробітку на сьогоднішній день відрізняється від способу нам прийнятного. Ми живемо старими ілюзіями та методами заробітку, інша категорія громадян рахує, що треба самому заробляти на своє життя, свою сім'ю, свої проблеми, свою хворобу та свою старість. А якщо брати до уваги бажання цього хворого в лапках заробити гроші ось таким чином, то він впринципі правий на 100%, ніхто під фізичним впливом нікого тут не змушував перераховувати йому ці гроші. Це справа особисто кожного звісно, що необхідно було спочатку перевіряти чи він не шахрай, чи він дійсно хворий чи не хворий, але у людей немає часу на ці всі перевірки. А коли ми бачимо перед соборами, церквами, перед супермаркетами, міськими ринками на колінах стоять діти та знедолені старші громадяни і з простягнутою рукою просять милостиню, ми ж їх не перевіряємо і даємо гроші, там також може бути добра половина - шахраїв. Це справа кожного - давати гроші чи не давати. Я згідний з решта читачами, які висловили свою думку, - нехай те що він вже зробив та буде робити далі залишається на його совісті!!! Бог йому суддя!!!
Наглядач до 123 Показати IP 9 Березня 2021 13:57
Ти статтю дочитав? Він дійсно хворий, докази є.
Priihali Показати IP 8 Березня 2021 13:54
Чого ви вцепилися до хлопця,може то його єдиний шанс був побувати десь .ви хотіли б бути на його місці і так відпочивати?
нетурист до Priihali Показати IP 8 Березня 2021 17:51
таку подорож не кожна здорова людина витримає
111 Показати IP 8 Березня 2021 16:46
Найгірше, що після такого, той, хто справді потребуватиме допомоги, залишиться без неї. Бо кожен подумає чи не на Домінікану збирають, в черговий раз. Сумно...
марк Показати IP 8 Березня 2021 19:26
молодець!
Андрій Показати IP 8 Березня 2021 21:45
Не здивуюсь, якщо цей бугай за перераховані людьми на його лікування гроші, прикупив собі і своїй кобіті по новенькому iPhone.
Наталія Показати IP 9 Березня 2021 02:16
Краще б ці кошти віддав людям,які дійсно потребують допомоги на лікування від раку,а воно так себе поводить!!!Люди не віддавайте гроші невідомо на що, і кому,не вірте різним рекламам-проханням про допомогу,на все воля Божа і суд !!!
Кравців Катерина Показати IP 9 Березня 2021 08:18
Цей флопчина і справді хворий,моя подружка проходила хімію разом з ним,я особисто радію що він поїхав адже життя як виявилось таке коротке.А,ми б не осуджували ніхто не знає кого що чекає!
Анонім до Кравців Катерина Показати IP 9 Березня 2021 10:28
Погоджуюсь. Гидко читати, аж захлинаються від злості і заздрості(( кому заздрите? Людині хворій на страшну хворобу? багато поперераховували благодійники , аж по 20 грн. 50 грн максимум кожний? Пожертвували аж чашкою кави і пачкою цигарок. Християни , мать вашу((( тьфу!
Лучанин до Анонім Показати IP 9 Березня 2021 12:31
1. А де ви бачили злість і заздрість? 2. Подивіться на сайтах благодійності скільком людям потрібна допомога, в тому числі малим(грудним дітям), в яких батьки не є бізнесменами, а прості робочі люди, тому виникає природня реакція і подив у людей: хлопче, у тебе проблеми, тобі співчувають люди, то чому ж ти не бачиш чужого горя і біди, чому ти оті тисячі доларів не передав нужденному, а вирішив побачити океан(читайте проїв, пропив), в той час, коли хтось ще в гіршому становищі чекає на оту копійчину...
Анонім до Лучанин Показати IP 9 Березня 2021 14:24
І добре що побачив океан, бо розуміє що можливо більше не побачить. Тисячі доларів пішли на ту поїздку?! Не смішіть. Дай Боже хлопцю одужати. Шкода "нужденних" всім? То перерахуйте хоч раз в рік на тих "нужденних" суму в чеці з чергового походу в бар, ресторан, чи на дебільний попсовий концерт.
Лучанин до Анонім Показати IP 9 Березня 2021 15:40
Перераховую. Бари не відвідую, на концерти не ходжу. А чому нужденних в лапках? Добре розумієте схему?
Анонім до Лучанин Показати IP 9 Березня 2021 16:03
бо слово процитоване з посту Лучанина, а цитати,чи пряму мову, зазвичай прийнято писати в лапках. Ну і хворим чи немічним допомагати одне, а просто "нужденні" вперед на боротьбу з своєю "нуждою" інтенсивною працею,
1111до ХРИСТИЯНКИ до Анонім Показати IP 11 Березня 2021 16:51
20/50 грн.! Перерахувала набагато більше, для того щоб людині допомогти вилікуватись а не стати одним із спонсорів відпочинку!! І взагалі суть не в сумі. Як ви не можете зрозуміти...Нормальні, адекватні допомагають іншим хворим, якщо у них залишаються кошти, а не їдуть на такий дорогий відпочинок. Наступне це питання А МОЖНА ЗНАХОДИТИСЬ ПІД СОНЦЕМ ЛЮДИНІ ЯКА ПЕРЕНЕСЛА ХІМІЮ і бореться за життя.
Лучанин до Кравців Катерина Показати IP 9 Березня 2021 10:43
Так ніхто ж не заперечує, що він хворий, просто люди щиро давали на лікування, а не на Домінікану. Тобі зробили добро - передай естафету далі, і світ стане кращим
Агов Показати IP 9 Березня 2021 14:29
добросердечні і віруючі, а як хлопець раптом, не приведи Боже помре, заткненесь і заспокоїтесь врешті, полегшає всім? З такою благодійністю, як у вас, то краще взагалі нікому нічого не давайте, бо дасте на гривню а претензій як мільйони пожертвували.
Abc Показати IP 9 Березня 2021 18:33
Схоже журналісти не знали, що Дарій вже давно знімає квартиру в новобудові, а не проживає за старою адресою (як показують в випуску).