«Ліверпуль» у серії пенальті переміг «Челсі» в Суперкубку УЄФА

15 Серпня 2019 00:47
Після 120 хвилин основного часу та овертаймів у Суперкубку УЄФА англійські «Челсі» та «Ліверпуль» повинні були бити пенальті, щоб вирішити, хто з них стане володарем трофею, адже фінальний свисток зафіксував на табло нічийні 2:2. У серії одинадцятиметрових більш влучною була команда з Ліверпуля – 5:4.

Матч відбувся на стадіоні «Бешикташ Парк» у турецькому Стамбулі.

У боротьбі за Суперкубок UEFA вперше зійшлися два англійські клуби, які у минулому сезоні стали переможцями найпрестижніших футбольних турнірів Старого світу: переможець Ліги чемпіонів «Ліверпуль» та володар кубка Ліги Європи «Челсі». Не дивно, що зазвичай фаворитом Суперкубків вважають саме переможця Ліги чемпіонів, тож цього разу фаворитом на папері вважався «Ліверпуль».

Однак «Челсі» також ніхто не скидав з рахунків, адже яка команда не хоче здобути трофей всього за один матч, тим паче, що «синіх» очолив легендарний ексгравець Френк Лемпард, який прагне перемог на тренерському містку зі своєю рідною командою.

Втім старт Лемпарда на чолі «Челсі» в офіційних матчах був, м’яко кажучи, не дуже вдалим: у першому турі АПЛ лондонців знищив принциповий суперник «Манчестер Юнайтед», вколотивши у їхні ворота чотири сухі м’ячі.

«Ліверпуль» же програв по пенальті «Манчестер Сіті» у Суперкубку Англії та реабілітувався перед своїми вболівальниками, без особливих проблем розбивши «Норвіч» у першому турі АПЛ – 4:1.

Перший тайм

Стартові хвилини матчу відзначилися боротьбою у центрі поля: «Челсі» більше володіло м’ячем, проте робило це на своїй половині поля, знижуючи темп гри, «Ліверпуль» же намагався високо пресингувати та потрохи перебирав ініціативу. Команди створювали напівмоменти, але до серйозної небезпеки поблизу обох воріт справа не доходила.

У «Челсі» з-за меж штрафного пробивав Педро – повз ворота, натомість ліверпульці відповіли небезпечною подачею Хендерсона на Мане, яку перервав Крістенсен, вибивши м’яч на кутовий.

Перший небезпечний момент виник на 16 хвилині: зірка «червоних» Салах протягнув м’яч та вирвався на оперативний простріл, втім Аррісабалага парирував удар єгиптянина. «Челсі» ж відповів ударом Жиру, який, щоправда, був менш небезпечним, аніж у «Ліверпуля», оскільки навіть не потрапив у ствір воріт.

А на 22 хвилині Педро міг відкривати рахунок, обігравшись з Жиру, але м’яч після гарматного удару крайнього форварда «Челсі» з гострого кута лише облизав поперечину та вилетів у поле. Відзначимо, що у ці хвилини лондонці виглядали активніше, зокрема Пулішич прострілював на дальню штангу, однак там не виявилося гравців у синій формі.

«Ліверпуль» також мав момент для взяття воріт, але удару Мане головою не вистачило сили, тож Аррісабалага забрав м’яч до рук.

Моменти в «Челсі» щоразу були небезпечніші: Педро у барселонівському стилі віддавав розрізний пас до карного майданчика на Ковачича, але Адріан виявився першим на м’ячі, ліквідувавши небезпеку поблизу власних воріт. А вже на 36 хвилині «сині» відкрили рахунок: Пулішич віддав на Жиру, а французький форвард поцілив у дальній кут воріт «Ліверпуля», тож на табло засвітилися закономірні 1:0.

«Челсі» продовжило атакувати, знову забивши гол зусиллями Пулішича, втім арбітр сигналізувала про офсайд у гравця «синіх», відтак гол не зарахували, а футболісти «Ліверпуля» зітхнули з полегшенням.

Відтак, на перерву команди пішли з мінімальною перевагою команди у синій формі.

Другий тайм

Після перерви тренерськимй штаб «Ліверпуля» вирішив внести корективи у гру, випустивши на поле Фірміно замість Окслейда-Чемберлена.

Вже через три хвилини після початку другої половини зустрічі це дало результат: Фабінью віддав на Фірміно до штрафного, а бразилець скинув на Мане, який з кількох метрів відправив м’яч у пусті ворота, зрівнявши рахунок – 1:1.

Після забитого голу ліверпульці продовжили нестися, нагнітаючи ситуацію поблизу воріт «Челсі», зокрема у «червоних» пробивали Фабінью та Хендерсон.

Після 60 хвилини гра дещо згасла, адже жодна з команд не хотіла ризикувати. Тренерський штаб «Челсі» після 70 хвилини вирішив посили атаку, випустивши молодих Маунта та Абрахама замість Пулішича та Жиру відповідно.

Втім, одразу після цього «Ліверпуль» мав супермомент для того, аби вийти вперед: після подачі кутового Мане скинув на Салаха, удар якого парирував Аррісабалага, на добиванні грав ван Дейк, але і цього разу голкіперу «синіх» вдалося врятувати свою команду, перевівши «кулястого» у поперечину.

На початку останніх десяти хвилин основного часу «Челсі» більше володіло м’ячем: Маунт забив, але арбітр вдруге у матчі відмінила взяття воріт «синіх» через офсайд. А на 86 хвилині Мане міг вирішувати долю матчу на користь «Ліверпуля», втім з гострого кута пробив повз ворота.

Жодна з команд все ж не зуміла вирвати перемогу в основний час, тож футболісти повинні були зіграти ще 30 хвилин в овертаймах.

Овертайми

Вже на 5 хвилині першого овертайму Мане разом з Фірміно класно перепасувалися, після чого сенегалець вколотив м’яч у сітку воріт «Челсі», оформивши дубль та вивівши свою команду вперед – 2:1. Друга гольова передача на рахунку Фірміно.

Через три хвилини «сині» могли відігратися, однак Адріан ногою відбив удар Абрахама. А вже за миттєвість Адріан сфолив на тому ж Абрахамі у власному штрафному, і арбітр вказала на 11 метрів. До точки підійшов Жоржинью, по-гросмейстерськи розвівши м’яча та голкіпера по різних кутах – 2:2.

Абрахам мав супер-шанс, аби знову вивести «Челсі» вперед у сьогоднішньому матчі , але пробив повз ворота після гострого прострілу Педро.

У другому овертаймі команди не створили багато моментів, але «Челсі» могло виривати перемогу: спочатку удар Маунта відбив голкіпер, а після дальнього удару Педро м’яч пролетів поруч зі стійкою.

Відтак, після 120 хвилин важкої гри команди повинні були вирішити долю трофею у серії пенальті. Більш влучними були футболісти «Ліверпуля» – 5:4.