USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.20 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Лучани платитимуть додаткову суму за газ. Коментар газовиків

14 Листопада 2018 12:44
Лучани помітили в платіжках ще одну графу в оплаті за газ. Додатковий платіж цього місяця виявив лучанин Василь Нагорний.

Він розповів, що за жовтень йому за газ нарахували додаткових 19 гривень. У чеку роз’яснень не було, а від касира відповіді не отримав, йдеться в сюжеті Суспільного Волині, пише Район. Луцьк.

«Людям не сподобалася сума. Була трохи завищена. Я не знаю, що це таке. Мені мали принести роз’яснення. Принесуть роз’яснення – буду пояснювати вам і людям. Як воно нараховується, що воно – я не знаю», – каже касир Наталія Голотюк.

Директор підприємства «Волиньгаз Збут» Микола Тищук роз’яснив появу додаткової плати за газ в рахунках громадян.

«Газ при високій температурі розширяється, при низькій температурі стискається. Тому, щоб правильно його порахувати, він має бути в певних стандартних умовах. Приведення до стандартних умов – це коли газ при температурі 20 градусів і 760 мм ртутного стовпчика. Це є газ, приведений до стандартних умов. Він повинен обраховуватися в таких одиницях», – каже Микола Тищук.

Із 2015 року за такою системою за газ платять підприємства та організації. Нині за доведення газу до стандартних умов платитимуть і громадяни.

«Спонукало те, що нашим підприємством накопичилися борги перед НАК «Нафтогаз». На сьогоднішній день держава абсолютно нічого не робить, щоб врегулювати це питання. Ми вже на кінець вересня маємо приблизно 360 мільйонів заборгованості перед НАК «Нафтогаз». Розумієте, що зараз іде опалювальний сезон. Знову зростає споживання. За зимовий період у нас іде 85% споживання річного об’єму газу. Уявляєте, яка буде заборгованість після кінця опалювального сезону? Що робити далі підприємству? Це не є додаткова плата, це є реально ті об’єми, які оператор ГРМ передає нам для реалізації», – каже Микола Тищук.

Якщо в будинку чи квартирі встановлений лічильник старого зразка – без приладів для вимірювання температури й тиску газу, доплата за доведення газу до стандартних умов буде нараховуватися автоматично.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Носатий дядько Показати IP 14 Листопада 2018 12:54
злодюги. поставте коректори на лічильники.
sv Показати IP 14 Листопада 2018 12:54
Що тільки не придумують, щоб завуалювати збільшення ціни на газ! Скоро скажуть, що Кабмін встановлює ціну на газ, який подають у труби, а за швидкість - окрема плата. Скільки доплат вже придумали - транспортування, приведення, що ще? Все мало й мало, може пора податок на повітря встановиться?
ВАСЯ до sv Показати IP 14 Листопада 2018 15:42
однією рукою дають, а двома забирають! чомусь мовчать про внесеннія змін щодо відшкодування енергопостачальникам в рахунок субсидій обслуговування мереж, Парубій "тихцем" пропихнув зміни пакетом з іншими змінами, от воно і вилізло тепер в 19 грн.
житель міста Показати IP 14 Листопада 2018 13:07
А якщо газ не відповідає якості, грієш колонку, а вода не нагрівається, а лічильник мотає як навіжений, коли перестане обманювати людей, ставте лічильники якості газу. щоб платили за якість , а не за кубометри розбавленого газу, а то зарплати керівництво отримує немаленькі.
Лучанин Показати IP 14 Листопада 2018 13:51
Так пі...ри про Гіго калорії чули? Приведіть їх спочатку в норму.
121 Показати IP 14 Листопада 2018 13:56
то щось в мізках Тищука розширюється і стискається!!! в же взагалі ох...ли!!!
ЯЯяяя Показати IP 14 Листопада 2018 14:07
Це доплата для сумлінних платників за витікання (втрат) газу з мережі компанії, а також за крадіжки газу, які не можуть виявити газовики.
читач Показати IP 14 Листопада 2018 14:09
знають,як з людей забрати додаткові гроші.Повний абсурд,в квартирі де стоіть лічильник 20 градусів, а 19грн добавили.А чому не 100-200грн???Тепер потрібно і атмосферний тиск самим регулювати і температуру повітря.Повний ідіотизм
Реаліст Показати IP 14 Листопада 2018 14:18
За повітря, яким дихаємо в цій країні, за якими стандартами платити скоро будемо?
Че Показати IP 14 Листопада 2018 14:38
Хімічний склад газу будем перевіряти?
Цікаво Показати IP 14 Листопада 2018 14:56
А за який все ж таки газ ми платимо? Тобто виходить що вони мені дали куб газу який і зайшов мені в хату. Але ж в хаті він в мене від тепла розширився і в результати я отримав, просто для прикладу, 1,05 куба. Але ж ви дали мені не 1,05, а 1 і те що в мене виросло це вже моє. Як класики казали: "- ... Корова государственная, а все что она дает - молоко, или телят, это уже наше. Вот ты, дядя Федор, сам посуди, вот если мы холодильник напрокат берем, он чей? ―Государственный. ―Правильно, дядя Федор. А мороз, который он вырабатывает? ―Мороз - наш. Мы его для мороза и берем." Тобто є всі шанси що заборгованість ще збільшиться.
Андрій Показати IP 14 Листопада 2018 15:50
ну з такоїъ логіки літом (а літо було жарким) газ дууже розширявся то де та компенсація\зниження ціни за розширення?
Роман Показати IP 14 Листопада 2018 16:25
На сайті Волиньгазу шукаємо і знаходимо: "Якщо потребується визначити об’єм у стандартних умовах, розрахунок проводиться за порядком з Кодексу газорозподільних систем (Кодекс ГРМ) за використання коефіцієнтів, які визначаються Методикою, яка затверджена наказом Міністерства палива та енергетики №116 від 26.02.2004 р". Відкриваємо "Методику...": "Дія цієї Методики поширюється на суб'єкти господарювання, які у господарсько - виробничій діяльності для вимірювання об'єму спожитого газу використовують лічильники, крім випадків використання газу за показами лічильників громадянами - підприємцями для власних потреб. Там же читаємо визначення: "Споживач газу - Юридична особа та громадянин - підприємець без статусу юридичної особи, які використовують лічильник для визначення об'єму спожитого газу". Тобто звичайних людей ця методика не повинна стосуватись?
факт Показати IP 14 Листопада 2018 17:21
А хто скаже,як виміряти куб газу? Якщо сипучі матеріали,чи рідину ми знаємо,як виміряти_метр на метр на метр і маємо куб.А газ, як вираховують?І як ті лічильники налаштовували на вирахування куба газу? Я з цим питанням (правда вже давно було),звертався (дзвонив) в Волиньгаз,то мене переправляли з номера на номер СІМ!!!! разів.Нарешті я плюнув і перестав дзвонити.Так відпаовіді і ніхто не дав.То,як нам НАРАХОВУЮТЬ??? За "КУБИ???"
Лучанин Показати IP 14 Листопада 2018 17:26
Кодекс ГРС-це виключно документ облгазів,який прийнятий НКРЄКП,неконституційним органом,а ми споживачі, користуємось Законами України(Закон про Ком.облік газу,Закон про Ринок газу,Закон про ЖКП,інші...).Отже ніякого відношення до їх хитромудрих схем,ми не маємо.Платимо у відповідності до чинного законодавства України.І не "ведіться" на ці провокації,якщо ви не "субсидіянт".На жаль люди не хочуть нічого читати і хочуть "шари",але постраждають всі,а виграє ОЛІГАРХАТ-тупик розвитку будь якої країни.
Українець Показати IP 14 Листопада 2018 18:10
Люди!Читайте законодавство України і відстоюйте свої права споживача.Вас дурили,дурять і будуть дурити,якщо ви не будете відстоювати своїх прав.І не "горлопанити" на вулиці,а письмово звертатись у відповідні структури.Якщо ви цього не хочете,то платіть,що вам надрукують олігархічні прихвостні.Все.Думай українцю "башкою",а не ....
123 Показати IP 15 Листопада 2018 17:41
Податок на холод!!! :)))))))
Клим Показати IP 2 Грудня 2018 19:58
ПОСТАНОВА НКРЕКП выд 23.11.2018 1. Заборонити Операторам газорозподільних систем (далі – Оператори ГРМ) при здійсненні обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, приводити об’єми природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами. 2. У разі приведення у жовтні 2018 року Операторами ГРМ об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, таким Операторам ГРМ необхідно здійснити за жовтень 2018 року перерахунок об'єму споживання (розподілу) природного газу по об'єктам побутових споживачів у відповідності до фактичних показань лічильників природного газу.