USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Мусять обирати між їжею та опаленням: у Польщі понад 2 мільйони людей страждають від бідності

23 Січня 2022 07:29
Понад 2 мільйони поляків страждають від бідності. Вони живуть на менше ніж 20 злотих на день (142 грн).

Про це свідчать дані дослідження, проведеного польським комітетом Європейської мережі з боротьби із бідністю (EAPN Polska), пише ТСН.

Згідно з дослідженням, у Польщі протягом 2020 року людей, які живуть за межею бідності, стало більше на 378 тисяч. Загалом же майже 2 млн осіб, тобто приблизно 5,2%, живуть на суми нижчі від прожиткового мінімуму. З них – 410 тисяч дітей і 312 тисяч пенсіонерів.

Йдеться про такі суми як: 640 злотих (4 545 грн) на місяць для тих, хто живе поодинці, і 1727 злотих (12 267 грн) на місяць для сімей з 4 осіб, у якій двоє батьків та двоє дітей до 14 років.

Як уточнює bankier.pl, зазначена кількість поляків живе на менш ніж 20 злотих на день. Зазначається, що громадяни не можуть дозволити собі задовольнити основні потреби: купити їжу, взуття, не кажучи вже про опалення. Вони мають обирати.

Якщо говорити про житло, то, за даними Євростату, майже 4 мільйони людей, тобто кожен десятий житель Польщі, живуть у квартирі з принаймні однією з таких незручностей: протікає дах, волога на стінах, підлозі чи фундаменті, а також має гниття віконних рам або підлоги.

На думку очільника EAPN Polska Рішарда Шарфенберга, зростання кількості людей, які живуть за межею бідності – тимчасове явище і, найімовірніше, спричинене призупиненням частини економіки. Водночас на це впливатиме й інфляція, яка зростає.

За оцінкою авторів звіту, торік 44% дітей могли бути виключені із соціального життя. Більше того, незважаючи на додаткові пільги, майже на 50 тисяч зросла кількість вкрай бідних пенсіонерів.

«6-річна Льонька не має взуття на зиму. Вона також ходить в будинку в куртці, бо опалення газом стало дуже дорогим за останні місяці. Її мама вчить польську, заробляє трохи більше двохсот доларів. Їй поки що вистачає на їжу, але вона з острахом дивиться на зростання цін на хліб, – це одна з багатьох історій людей, які страждають від бідності», – пише bankier.pl.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
дідо Показати IP 23 Січня 2022 07:55
в Польщі своєї бідноти вистачає...а туди наша біднота їде туалети мити...
Ігор луцький до дідо Показати IP 23 Січня 2022 09:13
Туалет то ваш фетіш?То якесь сакральне для вас місце?Може якісь приємні чи не пристойні речі з вами трапились в туалеті?
скептик до Ігор луцький Показати IP 23 Січня 2022 11:23
дідун живе там
Лікар невролог до дідо Показати IP 23 Січня 2022 09:43
Що ж у вас в головах робиться? Чому там (в голові) одні немиті туалети? Люди їдуть в 99% випадків на будови, с/г, водіями... а у вас в голові один туалет. То у вас хвороба якась туалетна чи дитяча травма.
Точно Показати IP 23 Січня 2022 08:24
В нас вже бідність побороли, що на сусідів тикаєте пальцем? Не поляки до нас їдуть горбатитися, а ми до них премося.
дідо до Точно Показати IP 23 Січня 2022 09:41
для чого нам ліниві поляки, нам своїх ледацюх вистачає...
Лучанин Показати IP 23 Січня 2022 09:43
В порівнянні з українським пенсіонером то вони багатіі 2200 пенсія ділим на 31 деннь = 70 грн в день* Потрібні подальші коментарі????
скептик до Лучанин Показати IP 23 Січня 2022 11:26
80% пенсіонерів має 1934 грн пенсії, тобто 1934 : 31 = 62 грн в день або 9 злотих. при цьому ціни в польщі на продукти менші
Анонім Показати IP 23 Січня 2022 09:51
Пенсія 2тис .793грив..40 коп-при наших цінах на комуналку .ліки і продукти-це не бідність-це жебрацтво!
Анонім Показати IP 23 Січня 2022 10:25
Знав одного в Польщі, то електропроводи продав на злом, хотів ще частину даху продати. Та й сам торік робив там , то 5-6тис злотих мав на руки. Тепер думаю до німців їхати
Kika до Анонім Показати IP 23 Січня 2022 11:31
По чорному у нiмцiв працювати???? Як зловлять то мало не покажеться, це вам не пшеки….
Коля до Анонім Показати IP 23 Січня 2022 12:55
Не позорся. Іди підсобніком на будівництво в Україні. Менше 80 грн в годину не будеш мати.
Поляк Показати IP 23 Січня 2022 10:36
Хах, немає дві авто - бідняк, чи коли не поїхав на Лазуровий берег на відпочинок.. Хто працює, той має. Хто має потребу, отримає від держави допомогу.
5 Показати IP 23 Січня 2022 10:50
В Україні 4545 грн,на які "за межею бідності живуть поляки" - то просто прекрасна пенсія,про яку мільйони стареньких можуть лише мріяти. Нашим доводиться виживати на 2 тисячі. То вже десь за межею межі бідності.
Игорь Показати IP 23 Січня 2022 10:53
Что за бред я только что прочитал. Кто это сочиняет?.
Йосип Показати IP 23 Січня 2022 18:35
А українці особливо пенсіонери вообще навіть не знають між чим обирати .