USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

На меморіалі у Луцьку й досі не демонтували «сталінські ордени»

26 Березня 2019 11:25
На меморіальному комплексі «Вічна слава», що у Луцьку, остаточно демонтують комуністичну символіку. Питання щодо утилізації «сталінських та ленінських орденів» на меморіальних плитах піднімуть уже завтра, 27 березня, під час чергової сесії.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинностю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту сьогодні, 26 березня.
Зі слів депутата Луцької міської ради Миколи Федіка, члени профільної комісії зверталися до юридичного департаменту міськради, аби підняти питання з приводу наявних компонентів з комуністичною символікою на території меморіального комплексу «Вічна Слава» у Луцьку:

«На меморіалі й досі є такі речі, що суперечать закону про декомунізацію. Ми просили юристів міської ради визначити такі компоненти, а управління архітектури з’ясувати, скільки коштує їх демонтаж та заміна», - зазначив голова комісії з питань законності.
Разом із тим, він наголосив, що у відповіді від управління містобудування та архітектури йдеться про те, що необхідно підрахувати кошторис на усі роботита замовити необхідну документацію.

«Ми ще не маємо чіткого визначення, що саме підпадає під декомунізацію. Але точно знаю - там є недопустимі речі. Їх зауважують навіть компетентні люди, які приїздять до Луцька з Інститутут Національної пам’яті. Зокрема, на меморіальних плитах й досі є ордени Сталіна і Леніна, які люди отримували за те, що знищували українців», - розповів Микола Федік.

Натомість, він наголосив, що, зігдно із чинним законодавством, будь-яке проведення робіт на меморіальному комплексі «Вічна Слава» можна проводити лише з дозволу Міністерства культури.

«Ми будемо розглядати звернення, опишемо проблемні питаня по меморіалу «Вічна слава», і коли буде лист, ми зможемо предметніше говорити по даній темі, щоб забезпечити дотримання закону про декомунізацію», - резюмував обранець громади.

Усю вищевикладену інформацію члени профільної комісії взяли до відома, пообіцявши працювати у напрямку декомунізації й далі.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агенство Волинські Новини повідомляло про те, що депутати Луцької міської ради відтермінували перейменування вулиць обласного центру у межах декомунізації, аби не допустити плутанини та документальної тяганини з дільницями для голосування під час виборів Президента України, що відбудуться 31 березня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
Ол Показати IP 26 Березня 2019 11:34
Вам немає чим зайнятися? Мені здається в країні і без того є чим зайнятися. Дивіться щоб ваші внуки теж не провели якусь "декумунізацію"
Стомленийвідбрехунів Показати IP 26 Березня 2019 11:43
А на одній зі стел досі позначено совіцький початок війни - 1941, замість 1939...
лучанин до Стомленийвідбрехунів Показати IP 26 Березня 2019 12:10
"козак Гаврилюк купив джип за 100 тисяч" - декомунізація в дії.
Анонім до лучанин Показати IP 26 Березня 2019 12:22
Дай хр** з ним, хай мае, якщо він такий правильний!
Анонім до Стомленийвідбрехунів Показати IP 26 Березня 2019 12:23
А ти іде працюй чесний і правильний!
віктор Показати IP 26 Березня 2019 11:48
А давайте ще з музеїв трохи експонатів повикидаємо... Ото заживемо тоді ! Ну доки ми будемо розвалювати, демонтовувати, знищувати ? Коли вже створювати-будувати почнемо ?
ще не зовсім свідоми Показати IP 26 Березня 2019 12:08
Весь цивілізований світ працює над розвитком власної економіки, виробництву товарів з якомога більшою доданою вартістю для подальшого поповнення бюджету, будівництву високотехнологічних виробничих комплексів та створення нових робочих місць. Одні лише свідомі "хероїчно" борються з минулим. І більше їм нічого не потрібно.
Я до ще не зовсім свідоми Показати IP 26 Березня 2019 18:18
щоб щось створювати потрібно мізки мати.. у свідомих з цим завжди проблеми.
Дед до ще не зовсім свідоми Показати IP 27 Березня 2019 16:01
У людей, *які приїздять до Луцька з Інститутут Національної пам’яті* пропала память.
Упс! Показати IP 26 Березня 2019 12:16
Й про декомунізаторів щезне пам'ять ,як вони викорінюють сторінки великої боротьби за мирне життя проти фашизму.
Анонім Показати IP 26 Березня 2019 12:21
Думаю всім хто вже зацепив історію, ім в житті вернеться! Всім по заслугам!
Олександр Показати IP 26 Березня 2019 12:36
То ще утилізуйте останніх дідів, які їх носять, ці ордени.
Крук Показати IP 26 Березня 2019 12:44
Лишіть минуле в минулому. На біса ви хрінню маєтесь і витрачаєте ресурси на абсолютно непотрібні речі? Творіть нове, а не експонати ламайте.
ольга Показати IP 26 Березня 2019 12:57
Історію неможливо змінити, але знайти роботу гідну справжніх чоловіків усім "декомунізаторам" не завадить. Мій прадід повернувся з фронту з однією ногою на милицях. З "радянською" армією дійшов до Берліна, був нагороджений орденом за відвагу, доречі "Красной звездой". Я ним пишаюсь. Подумайте, що ви самі вже зробили у житті, крім перекладання папірців.
свг Показати IP 26 Березня 2019 13:31
в луцьку немає більше проблем як ордени на меморіалі.краще би взяли віника з граблями і прибрали на томуж таки меморіалі. дякую сказалиб.
ольга Показати IP 26 Березня 2019 14:04
Варто дивитись в "корінь". Сьогодні хочуть зняти "зірочку", а через років 5-10 там буде торговий центр чи багатоповерхівка.
Коза Показати IP 26 Березня 2019 14:45
А надписи, які покрали, вже знайшли? А взагалі формат меморіалу потрібно змінювати. Добре хоч чорнобильців вшанували.
Лучани Показати IP 26 Березня 2019 18:08
Федік, займися нарешті корисним ділом
Навуходоносор Показати IP 26 Березня 2019 20:15
Иногда лучше молчать и казаться идиотом, чем заговорить и подтвердить это предположение.