USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.20 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Пільговий проїзд для студентів: чи готові лучани платити 7,5 грн за маршрутку

8 Грудня 2018 11:21
Окремі студентські кола заявили про готовність вийти 10 грудня на акцію протесту до приміщення Волинського окружного адміністративного суду з вимогою запровадити пільговий проїзд у автобусах Луцька для студентів у розмірі 2,5 грн. Натомість представники міської влади акцентують, що бюджет Луцька просто не потягне пов’язані з цим відшкодування перевізникам, до того ж пільговий проїзд для студентів діє в тролейбусах. Управлінці не виключають у складеній ситуації також політичного підтексту.

Про це йшлося 7 грудня під час ефіру ТРК «Аверс».

Перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад нагадав, що з 1 січня 2016 року перестала діяти постанова уряду про відшкодування вартості пільгового проїзду з державного бюджету. Відтоді це зобов’язання переклали на міський бюджет.

«Із 2016 року місто в цьому плані залишилося сам на сам. Єдиним соціальним транспортом у нашому місті є тролейбуси, користуватися пільговим проїздом у яких мають право не тільки лучани чи волиняни, а приїжджі з усієї країни. Цим користуються і студенти, які їздять тролейбусами за 1 гривню», – сказав Григорій Недопад. Він зауважив, що Луцьк на 80 % забезпечений контактною мережею, тому тролейбусами можна дістатися до будь-якого навчального закладу міста. Окрім того, міськрада реалізовує програму «Міський тролейбус», відповідно до якої прагне отримати під малий відсоток кредит для придбання близько 30 нових тролейбусів і реконструкції наявної контактної мережі.
Так, зараз у Луцьку нараховується приблизно 11 тис. студентів денної форми навчання та 4 тис. заочників. Для того, аби забезпечити їм пільговий проїзд у автобусах міста на рівні 50 % від повної вартості квитка, із бюджету міста щороку потрібно було би виділяти близько 20 млн грн. Як зазначив Григорій Недопад, така ситуація була б вигідною передусім перевізникам, які вимагали б від міста відшкодування пільгових проїздів студентами.

«На круглому столі, який відбувся 21 листопада за участю студентів, ми пояснювали, що таких коштів у бюджеті просто не передбачено», – акцентував перший заступник.

Секретар міськради, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт звернув увагу, що у випадку запровадження пільгового проїзду для студентів міська рада змушена було би зняти ці 20 млн грн із інших статей видатків бюджету, наприклад із будівництва доріг, дворів, капітальних ремонтів шкіл, садочків, медичних закладів.

«Так, ми можемо потратити міський бюджет на перевізників, які в результаті будуть повільно їздити, адже не буде доріг. Загалом робота з бюджетом – це баланс. І бюджет завжди всіх не задовільняє, тому що, коли ми ремонтуємо один двір чи вулицю, мешканці сусідніх дворових територій обурюються, чому ремонтні роботи не проводять у них. Однак ми намагаємося утримувати цей баланс і не хочемо займатися популізмом. Із точки зору здорового глузду, ми вибираємо оптимальні варіанти», – сказав Григорій Пустовіт. Він пригадав, що, наприклад, цього року місто не отримало вчасно субвенції від держави у розмірі близько 30 млн грн, потрібних на зарплату медикам і освітянам, а також забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет, тож міськрада була змушена перерозподіляти бюджетні видатки, аби виплатити зарплати людям.

«Хочу сказати, що пільгового проїзду в луцьких автобусах для студентів ніколи не було. Проїзд у автобусах міста для студентів завжди був 100-відсотково проплачений. І студенти завжди користувалися тролейбусами, де зараз мають знижку на проїзд у розмірі 33 %. Це норма. В інших містах ситуація така ж, тобто це загальноукраїнська практика. Тож чому саме зараз піднімається це питання? А тому, що це початок виборчої кампанії. Ми бачимо, як студентів використовують для досягнення своєї мети окремі політичні кола», – зауважив секретар міськради.

Та пригадав, що подібну пропозицію про пільговий проїзд у маршрутках для студентів віком до 18 років під час громадських слухань вносила депутатка міськради від «Самопомочі» Алла Надточій. До того ж, особа, яка організовує протести, студент Віталій Сніжко, влаштовував приїзд до Луцька нардепа від «Самопомочі».

Член виконавчого комітету Ігор Алєксєєв зазначив, що в постанові Кабінету міністрів за 1999 рік дійсно прописано можливість пільгового проїзду для студентів, однак це питання має вирішуватися на рівні області. «Цією постановою саме Кабмін був зобов’язаний відшкодовувати вартість пільгового проїзду, від чого і відмовився з 2016 року», – наголосив Ігор Алєксєєв.

Також він відзначив: не виключено, що найближчим часом, зокрема у зв’язку з запровадженням воєнного стану, Україну чекатиме новий обвал гривні. «Давайте уявимо таку ситуацію. Обвал гривні може відбутися в будь-який момент. Це зразу призведе до зростання цін на пальне й перевізники просто повідомлять міську владу, що не виїдуть на маршрути, бо їм це економічно невигідно. Якщо до цього ще й додати ситуацію з пільгами для студентів, то що ми отримаємо? Тоді всі будемо ходити в місті пішки», – зазначив член виконкому.

Окрім того, він розповів, що, оскільки в міському бюджеті немає коштів для пільгового проїзду студентів, перевізник змушений буде підняти вартість проїзду до 7,5 грн, аби студенти змогли їздити в автобусах міста за 2,5 грн. «Я не готовий обговорювати ці речі, тому що це мильна бульбашка», – заявив Ігор Алєксєєв.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 26
Дід Показати IP 7 Грудня 2018 21:31
Для чого студенту маршрутка! Приїхало тролейбусом і сиди на парі. Потім пішки додому, повітрям подихав, мозок киснем наповнив і пари вчи. В клуб можна і на таксі, на коктейль кобіті є гроші то і за таксі заплатиш. А тих дармоїдів прийду під суд з бабою ціпком пиз...ти.
123 до Дід Показати IP 7 Грудня 2018 23:12
Дармоїдів пиз..ти, діду, - то хороше діло, богоугодне (кажу щиро). Але проблеми це не вирішує. Бо проблема - в невпинному потязі наших дибілів-законотворців до роздачі пільг і преференцій направо і наліво, не сильно задумуючись про наслідки впроваждення таких пільг. Та й такими дурницями як "де на них взагалі гроші брати" - ніхто зрозуміло не переймається, тому що гладіолус. Безкоштовний проїзд в транспорті вже видавали всім кому не лінь, мало не "нащадкам учасників Куликівської битви". А той хто мусить працювати на все, і за все платити, - дивиться і думає "а нахіба мені треба тут за всю цю братію віддуватись". Так і живемо)
З Волині до Дід Показати IP 8 Грудня 2018 13:35
Це Ви про свою молодість? Шкода, що так і не вивчили, що студент це ВІН (приїхав), а не ВОНО ( приїхало, як Ви написали у першому реченні). Поступайте у вуз, вчитися ніколи не пізно, заодно всі принади студентського життя на собі відчуєте, самі ж пишите що вони шикують
вікторія до Дід Показати IP 8 Грудня 2018 20:18
Во о... Золоті слова... Хай платять... Гроші на всяку фігню (сигарети, наркотики, травка, пиво і т.д) мають. То й можуть і за проїзд заплатити!!!
Вова до вікторія Показати IP 11 Грудня 2018 13:04
А ви як були студентом то гроші на наркотики витрачали?
лучанин Показати IP 7 Грудня 2018 21:40
Ніякого пільгового проїзду для студентів.Ними і та на протязі дня,як тролейбуси,так і маршрутки заповнені.Складається враження,що на заняття вони не ходять.Виключення_для школярів.
2201 Показати IP 7 Грудня 2018 21:45
Чому я маю п платити за проїзд студентів у маршрутці, які можуть купити проїздний на тролейбус за 50 гр і кататись хоч весь день ? І в той же час діти з 14 років мають платити повну вартість ? Смартфони по 10000, гулянки до ранку, а тут бідні вони. Є соціальний транспорт - вперед, а то пани великі.
Олена Показати IP 7 Грудня 2018 22:47
Повинен студент платити. Подивіться як студенти на каві сидять в клуби як одягаються і що це незахищені верстви що вони повинні не платити????? Це неправильно, хай там де за каву піц кажуть що їм дорого і студентам знижки роблять в клубах, але не за проїзд. Однозначно хай платять, вони і ведуть себе іноді в транспорті невиховано, сміються як обкурені. А по 7,50 для населення -ні ні ні скільки вже так знущатись з простого народу????Недавно тільки до 5 грн добавили і що мало і мало???????????!
я Показати IP 8 Грудня 2018 00:14
Вісім років як закінчила університет.Їздила на пари тролейбусом,а якщо погода дозволяла-ходила пішки.І жива-здорова,корона не впала. А нинішнім студентам,я так бачу, їздити тролейбусом - це вже нижче їх достоїнства.Може,ще на таксі для студентів пільги зробити?
Студент Показати IP 8 Грудня 2018 00:54
Для чого так об*ирати студентів? Всі вище сказані коментарі написали люди яким за 50? Тому що їм немає що робити, і сидять перед клавіатурою і строчать. Так що для Вас, є різні типи студентів, і не всі мають телефони за 10 000. Щодо пільги, я проти платити менше ніж усі. Але все ж таки, думайте що пишете.
Хммм до Студент Показати IP 8 Грудня 2018 10:42
Тим кому за 50 пофіг, вони на траліку їздять на халяву. Я студент і я проти цього цирку який робить цей продажний голова
Лучанин Показати IP 8 Грудня 2018 01:29
Почитав коментарі... сумно. Звідки взяли вартість 7,50? В автобус будуть запускати 10 роботяг та 10 студентів? Звідки такі розрахунки? Може з пільгами теж розберетеся? Є тролейбуси, то нехай пільгові категорії ними і їздять. Чому ввели пільги в автобусах, наприклад, для муніципальної поліції, вони що тролейбусом їздити не можуть? Як вийняток пільги можна зробити для тих маршрутів автобусів де немає тролейбусів. Якщо вже пільговиків женемо до тролейбусів, то рогаті повинні ходити до 00:00 хоча б. Так, і школярам іноді треба від бабусі з дідусем їхати пізно ввечері додому, бо батьки допізна на роботі, і тим же бубусям з дідусями, провівши онуків повернутися додому, не всі ж по барах зажигають. Доречі, до міськради, автобуси - це теж соціальний транспорт, інше діло маршрутні таксі, але ж тарифи ви встановлювали як для автобусів, а не для маршрутних таксі, тобто і в автобусах мають діяти ті ж умови що і в тролейбусах, або переставайте випeндрювaтиcя і назвіть всі речі своїми іменами.
Хм Показати IP 8 Грудня 2018 08:27
Це все робить санрайз бо вони хочуть підняття вартості. А голові студентської ради заплатити щоб він піднімав бучу, перший раз коли вони це почали то одночасно перевізник заговорив за підняття, і зараз знову почав студак мутити коли почали підрахунок пасажирів. То логічно подумати хто це робить. А ще не забувайте що голова студентської ради входить в склад політичної партії а в нас вже агітація почалася.
Луцьк Показати IP 8 Грудня 2018 08:49
Вибачте, на айфони, на шмоткі, на каву, на кафешки є, на випивку на сигарети і багато що можна ще перерахувати. В них є гроші, а заплатити неможуть. Політика завжди використовує студентів. Шкода що голова такий в нас. І да я студент. І закликаю студентів не іти на це.
Лучанин Показати IP 8 Грудня 2018 10:15
Якщо це відбудеться, 7.50 , 2.50 - я цих "студентів" буду лупашити в лице ще на вході в маршрутку!Бідові ... " Золота молодь"..
Ллллоооолллл Показати IP 8 Грудня 2018 10:18
Перевізник змушений буде підняти вартість проїзду до 7,5 грн, аби студенти змогли їздити в автобусах міста за 2,5 грн. Звідки такі розрахунки у члена виконкому? Тобто на кожного студента приходиться один роботяга. Аби що ляпнути... П.С. особисто я проти пільг проїзд для студентів.
Лучанин Показати IP 8 Грудня 2018 10:27
Якшо через цих студентів нам проїзд піднімуть, буду такіх в маршрутці чемно бити!
Цап Показати IP 8 Грудня 2018 10:28
А я за хай піднімають 7-8-10-20.будуть піднімати доки будуть платити і мовчати, хіба в коментах кудахкати
Дід Василь Показати IP 8 Грудня 2018 10:41
Ви європейці чи совки як ваші батьки і діди - виходьте на мітинги до повної перемоги це ваше майбутнє вчіться добивайтеся свого.
скептик Показати IP 8 Грудня 2018 11:09
а в Люксембурзі запровадили безкоштовний проїзд для всіх у міському і приміському транспорті.
Лучанка Показати IP 8 Грудня 2018 11:15
Теж була студенткою, їздила тролейбусом з проїзний, в маршрутках платила повну вартість, і мені не за 50 як тут дехто пише. І я не готова платити дорожче ще за студентів. На нічні клуби, каву, кіно і інші розваги є гроші, значить і на проїзд знайдуть.
ааа Показати IP 8 Грудня 2018 14:54
от вже точно почалася передвиборча кампанія,тупо підставляють студентів,а їхню думку хтось питав?адекватні студенти готові плати повну вартість за проїзд!
петро Показати IP 9 Грудня 2018 10:10
Мітинги і акції проводити неможна, бо Путін нападе) треба мирно і покірно слухатися владу і виконувати владні вказівки
лучанин Показати IP 10 Грудня 2018 23:59
задовбали студенти. які можуть бути пільги? а що робити пенсіонерам, які отримують мізерну пенсію? а ви понаїзжали та качаєте свої права.просто привчдйтесь працювати а нежити за чийсь рахуноу. держава вас навчає які ж ви будете керівники - ви всі захочете лишитись в місті назад до своїх населених пуктів не поїдете краще на ринках торгувати. а якщо давати пільги то учням ПТУ вони по крайній мірі хоть щось зможуть зробити.
лучанка до лучанин Показати IP 11 Грудня 2018 09:12
а чого держава має платити стипендії. хай батьки утримують
Просто Показати IP 11 Грудня 2018 11:18
Все дуже просто, а не так як ви тут розписуєте. Перевізники - найшли дуже ефективний, дешевий спосіб збільшити тариф. Нічого студенти не потребують і їх ніколи це не цікавило. А хітрови%%ані перевізники хочуть збільшити прибутки легким способом. Їм ніхто ті компенсації і так не платить, а це 100% спосіб.