USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.20 39.40
  • PLN 9.71 9.93

Рада передала Андріївську церкву Вселенському патріархату

18 Жовтня 2018 11:24
Верховна Рада 237 голосами підтримала президентський законопроект про особливості користування Андріївської церкви в Києві, що входить до Національного заповідника "Софія Київська".

Храм передали в безкоштовне користування Вселенському патріархату. Водночас будівля залишається власністю держави, повідомляє ТСН.

Нині триває процес визнання автокефалії православної церкви в Україні.

"Саме Константинопольська православна церква – Вселенський патріархат – є церквою-матір’ю для православних віруючих України, від якої в 988 році Україна-Русь отримала хрещення. Тому, цілком обґрунтованим і закономірним стало направлення Вселенським патріархатом своїх повноважних представників – екзархів – до України. Вони не лише формально репрезентують материнську для України церкву, але й очолюють представництво Константинопольської православної церкви в Україні та здійснюють медіаторську функцію у діалогічному процесі між різними православними юрисдикціями щодо створення єдиної помісної православної церкви в Україні", - ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

В Андріївській церкві регулярно відбуватимуться богослужіння Вселенського патріархату.

Влада переконана, що "рішення щодо передачі в користування Андріївської церкви сприятиме прискоренню одержання Томосу – визнання світовим православ’ям помісної православної церкви України".

Андріївською церквою користувалася Українська автокефальна православна церква, яка покірно поступилася храмом для екзархів Вселенського патріарха.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
777 Показати IP 18 Жовтня 2018 11:54
Ни один из президентов до такого маразма не додумался. Депутаты ж*полизы хре*овы.
123 до 777 Показати IP 18 Жовтня 2018 13:39
в чому маразм?її що, мусульманам чи буддистам передали в користування?а Лавру РПЦ можна?так?
оТ ТАК ОТ до 777 Показати IP 18 Жовтня 2018 13:40
Понимаю ваше негодование, скрепанутый таварисч. Но, а я бы сказал, але, - Константинопольський Патріарх, це голова Православних церков світу, найвища духовна особа в православному світі. Тому рішення про передачу Андріївської церкви для користування, тобто для богослужінь Константинопольському Патріарху мудре, вірне та своєчасне. Це сприятиме встановленню Єдиної Православної Автокефальної Церкви в Україні !!!
Лучанин Показати IP 18 Жовтня 2018 12:22
Традиційна українська дилема: якому панові краще служити. А потім ще й міжусобиці влаштовувати, доказуючи один одному чий пан кращий. Типовий приклад: період Руїни.
Гіркополонківець до Лучанин Показати IP 18 Жовтня 2018 15:42
А от я скажу якому краще - тому, що не по-сусідству, бо не матиме спокуси й на все інше крім лояльності в релігійній сфері.
Проти Показати IP 18 Жовтня 2018 12:38
Царь знает,что делает...
!"№ до Проти Показати IP 18 Жовтня 2018 13:44
Конечно царьок знаєт что дєлаєт. От недавно відділив РПЦ від Православного Світу...
А чого Показати IP 18 Жовтня 2018 14:25
ви хвилюєтесь? Шо він, забере церкву до себе в Стамбул? Стоятиме, як і стояла.
Я Показати IP 18 Жовтня 2018 16:46
до шоу з томосом такого питання взагалі не виникало... подачку Варфоломею кинули виходить... ми тобі - можливість служити у нашому храмі - а ти нам томос.. чистий гешефт.. а дурні тішаться про досягнення ..