USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.10 39.45
  • PLN 9.71 9.93

Що відомо про волинянку, яку затримала СБУ за спробу створення філії російського фонду

1 Липня 2022 19:51
Жінку, яку збиралась займатися на Волині антиукраїнською діяльністю, засудили на три роки умовно. Нею виявилась відома у Луцьку прихильниця «руского міра».

Як стало відомо Інформаційному агентству Волинські Новини з власних джерел, ідеться про лучанку Ольгу Саган.

Читати ще: Волинянка за $20 тис. від росіян хотіла відкрити в області філію фонду для фінансування антиукраїнських заходів

Свого часу Ольга Саган очолювала так званий «Російський культурний центр імені Віктора Черномирдіна», час від часу продукувала скандальні новини про те, як на Волині придушують російськомовне населення.

Певний час Ольга Саган навіть працювала у Волинській обласній раді: була радницею голови облради Анатолія Грицюка. Була організатором міжнародної конференції «Гоголь і світ», на яку мав приїхати відомий російський дипломат, надзвичайний і Повноважний Посол РФ в Україні Віктор Черномирдін. Однак він не приїхав. Пізніше, після його смерті, Саган проводила вечір пам’яті Черномирдіна в Луцьку.

Ольга Саган у 2010-му разом зі скандальним нардепом-регіоналом Вадимом Колесніченком воювала за «культурно-языковое равноправие», входила до координаційної ради однойменної організації. Активно підтримувала Вадима Колесніченка, коли він у 2012 возив регіонами скандальну виставку «Волинська різня: польські та єврейські жертви УПА».

У травні 2014-го жінка закликала лучан йти на меморіал з георгіївськими стрічками.

У 2017 році СБУ задокументовало та попередило проведення чергової, режисованої в Росії, фейкової акції, спрямованої на розхитування ситуації в країні, організаторкою якої була Ольга Саган. Її звинувачували у співпраці з кремлівськими спецслужбами. Того ж року вона вручала нагороди вчителям російської мови, так звану гоголівську премію, разом із промосковським політологом Михайлом Погребинським та олігархом, нардепом Вадимом Новинським.

У 2018 році вона стала одним із топ-спікерів так званого форуму «побєдітєлєй» у російському Брянську. Поїхала туди з делегацією «друзів», волинян, щоб дати чимало інформаційних приводів російській пропаганді говорити і писати про те, як на Західній Україні їх «давят». Серед делегатів був і лучанин Ілля Сметанін. До слова, згідно з інформацією СБУ це він здав ворогу під обстріл Луцький військовий аеродром.

Читати ще: Сметанін, який здав росіянам аеродром у Луцьку, може вийти з-під варти під заставу в майже два мільйони

Нагадаємо, Ольга Саган отримала від російських спецслужб 20 тис. доларів за створення російського фонду.

Через волинську філію фонду мало б відбуватися фінансування не лише антиукраїнських заходів, а й правовий захист уже виявлених в Україні колаборантів, які працювали на російські спецслужби.

Волинянка вже обговорювала кошторис, подала заявку на статут і підшуковувала помічників. Але в жовтні минулого року через зміни в особистому житті відмовилася співпрацювати з росіянами. Проте лави підсудних вона не оминула.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
Ігор Показати IP 1 Липня 2022 21:27
Ще її дружка нєчаєва вадІма треба добре потрусити. Наволоч ще та.
петро Показати IP 1 Липня 2022 22:19
розстріл суці згідно законів військового часу
Квас до петро Показати IP 2 Липня 2022 22:18
Нащо розстріл? Розбирати завали а потім відбудовувати до смерті те, що орки нищать, без права голосувати, пенсії і т. д.
Руслан Показати IP 1 Липня 2022 22:49
От потвора. Всі вони, оці т. з "громадські діячі" і борці за добробут міста - саган, левчук, дацишина, смєтанін працювали на москалів. Треба їх потрусити. Будь який злочин залишає фінансовий слід. Перевірити рахунки, нерухомість інше. Думаю, багато чого цікаво можна знайти. Хоча , мені здається, що СБУ зараз ними всіма плотно займається і без моїх порад.
Луч до Руслан Показати IP 2 Липня 2022 00:31
А чому лише ті що на москалів працюють, а псевдо патріоти, а псевдоволонтери і т.д. П.С. навіть не знаю що гірше прямий ворог чи зрадницька гнила!!
H8er до Руслан Показати IP 2 Липня 2022 01:51
"плотно" (русизм) ти на чомусь сидиш
Анонім Показати IP 2 Липня 2022 00:04
І це тільки зараз СБУ розслідує… а невідповідність займаній посаді
Іван Показати IP 2 Липня 2022 04:43
Довго возяться з цією падлюкою. Невдячна мерзота, зрощена на українському хлібі і салі. Все хвалилась, що виїде на ПМЖ в Калінінград, що в Україні жити погано. Так і не забралась звідси. Очевидно, в Калінінграді вона не потрібна чи там немає сала. Бл*дво кінчене!!!
Євген до Іван Показати IP 2 Липня 2022 18:50
Через пару місяців калінінград стане кенігсбергом і ця потвора буде у Європі.
Оксаня Показати IP 2 Липня 2022 06:08
Дуже м,яке покарання.Мабуть суддя ,теж,сепаратист.У мене сусід вкрав моб.телефон.Дали три роки тюрми.
Ганна Показати IP 2 Липня 2022 07:54
Щось занадто довго цю гадюку терпіли, роками!
Гук Показати IP 2 Липня 2022 08:47
Вона ще разом зі своїм чоловіком розводили людей на гроші. Чоловік виходець з 'донбаських териконів'. Це ще ті потвори.
Рузьке мір Показати IP 2 Липня 2022 08:54
Йдете до першої школи, там є синя будівля, де сидить рузька община. там назбираєте зрадників на цілу штрафну роту
Анонім Показати IP 2 Липня 2022 09:05
Стільки років працювала і нікому не мішала,а тут бац. Прозріли.
Новинський Показати IP 2 Липня 2022 09:39
Деркача нарешті(!!!!) затримали. Погребінського - затримали А Новинський чого на свободі? Бо він- кращий друг Онуфрія ????
Новінському Показати IP 2 Липня 2022 11:11
А Онуфрій чого на свободі?
патріот Показати IP 2 Липня 2022 11:59
А Грицюка чому не прижмуть? Не знав кого радницею брав?!
Путін Чмо Показати IP 2 Липня 2022 12:16
Така сама свінособака, як й смєтанін з кононовичами
Закон Показати IP 2 Липня 2022 12:27
А тепер візьміть за с%аку тих, хто рекомендував її на посаду в раду, хто очолював конкурсну комісію, які служби робили перевірку, хто візував і підписував розпорядження про її призначення ! Тут не тільки політичний осуд має бути, а і персональне кримінальне покарання !
Анонім до Закон Показати IP 2 Липня 2022 13:40
Головне на себе самих не вийти в ході "взяття за с%аку"
911 Показати IP 2 Липня 2022 14:28
стаття 111.1 доповнена за 15 березня 22року За колабораціонізм та держзраду передбачає від 10 до 15років з конфіскацією. Який такий суддя призначив 3 роки умовно. Невже на предовій немає ще цього судді. чи гроші не пахнуть навіть у військовий час.
Лучанка Показати IP 2 Липня 2022 15:47
Цей суддя-взяв гроші,за такий вирок. Зрада батьківщини,заслуговує на довічне,в військовий стан. Вигнати з україни.геть..нєкрасіва москалька