USD 39.50 39.78
  • USD 39.50 39.78
  • EUR 39.50 40.00
  • PLN 9.75 9.90

«Цей опалювальний сезон буде найважчим за всю історію незалежності», – Луцький міський голова

16 Вересня 2021 12:57
Депутати Луцької міської ради звернулися до президента України, голови Верховної Ради України та прем’єр-міністра України щодо недопущення підвищення ціни на природний газ та електроенергію.

Про це стало відомо під час засідання позачергової сесії Луцької міської ради 16 вересня.

Як проінформувала заступниця директора департаменту економічної політики Юлія Дацюк, всупереч масовому невдоволенню населення та численним зверненням від органів місцевого самоврядування, уряд та НАК «Нафтогаз України» регулярно підвищують тарифи на енергоносії та послуги з їх розподілу.

«Ріст цін на енергоносії відбувається в умовах падіння економіки, зниження доходів населення та росту безробіття, що фактично ставить українців на межу виживання, оскільки сприяє подорожчанню комунальних послуг та товарів першої необхідності. Лише за останній рік ціна на природний газ для населення зросла вдвічі та ушестеро для бюджетних установ, майже на 30% зросла ціна на електроенергію», – йдеться у зверненні.

Враховуючи, що в структурі тарифу на послуги з централізованого опалення 80% складають витрати на природний газ та електроенергію, за попередніми розрахунками очікується ріст тарифів на теплопостачання для населення на найближчий опалювальний період.

Зокрема, видатки на комунальні послуги для установ, що фінансуються з державного бюджету в Луцькій територіальній громаді зростуть на 82 мільйони гривень, які можна було б спрямувати на розвиток інфраструктури міста.

Цінова політика уряду поставила значну частину громадян перед вибором: купити продукти харчування чи заплатити за комунальні послуги.

Таким чином луцькі депутати вимагають у кабміну:

– розробити та запровадити механізм функціонування ринку енергоносіїв та комунальних послуг, який передбачатиме адекватне державне регулювання із врахуванням реальних можливостей громадян сплачувати їх вартість;

– запровадити мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги до завершення запровадженого карантину;

– наростити обсяги газу власного видобутку та спрямувати його на потреби українців по ціні видобування;

– затвердити прозору та відкриту для громадян методику формування цін на природний газ, розподіл природного газу та електроенергію;

– переглянути свої рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення;

– забезпечити відкритість діяльності нафто- і газовидобувної галузей.

Як зазначив Луцький міський голова Ігор Поліщук, для більшості українських міст цей опалювальний сезон буде найважчим за всю історію незалежності.

«Цей опалювальний сезон буде одним з найважчих для бізнесу. Я не уявляю, де підприємці братимуть кошти для оплати газу за такими цінами. В окремі дні вартість газу становить 30 гривень за метр кубічний. Сьогодні в критичній ситуації знаходимося і ми як орган місцевого самоврядування», – каже мер.

Він зауважив, що під час розподілу бюджету в липні 8 мільйонів гривень спрямували на енергоносії, із них 6 мільйонів – на газ та електроенергію і 2 мільйони – на електроенергію для освітлення міста.

Зі слів очільника міста, до кінця року міській раді потрібно знайти ще 27 мільйонів гривень для покриття витрат, пов’язаних зі зростанням вартості електроенергії, газу та його доставки.

«Сьогодні уряд ставить і український народ, і бізнес у дуже скрутне становище. Разом з тим, коли люди віддають за комунальні послуги з останні гроші і мають шалені заборгованості, а бізнес виживає з останнього, чистий дохід НАК «Нафтогаз України» за перший квартал 2021 року становить 12,6 мільярда гривень. Ці гроші йдуть на багатомільйонні премії голові правління та членам наглядової ради - особам, які не є громадянами України. Собівартість видобутку українського газу, якого вистачить на потреби населення, становить 3,5 гривні за метр кубічний. Куди дівається різниця? Тому сьогодні ми маємо чітко заявити про свою категоричну незгоду з тими речами, які відбуваються на ринку газу та електроенергії», – обурився міський голова.

Луцькі депутати підтримали звернення одноголосно.

Вікторія СЕМЕНЮК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
Внук Показати IP 16 Вересня 2021 13:13
Кожен рік одне і те саме
Анонім до Внук Показати IP 16 Вересня 2021 14:09
Цей буде особливий, зезедентний.
Ага до Внук Показати IP 16 Вересня 2021 14:16
І нічого не змінити все записано на плівку кожен день одне й те саме, мов заїжджена платівка. Засипати, прокидатись і боятись здогадатись, що це все з тобою вже колись було. Знов і знов одне й те саме новий крок до забуття, знову хтось малює на екрані кожен кадр твого життя.
Браво! до Ага Показати IP 16 Вересня 2021 14:50
Браво! Єсєнін.
Сторонній Показати IP 16 Вересня 2021 13:26
Природні надра- багатство народу України, так чому нам їх продають по світових цінах тих країн, де цих надр взагалі нема?
Анонім до Сторонній Показати IP 16 Вересня 2021 14:10
Кінець епохи бідності і корупції.
Петро до Сторонній Показати IP 16 Вересня 2021 14:19
Тому,що всі природні багатства знаходяться в приватних руках.Вони диктують ціни.Чому все продано?Питання вже риторичне...
27% Показати IP 16 Вересня 2021 14:11
А що, нарід ще щекає зниження тарифів? Так "вам никто нечего не обещал!". Ха ха ха.
хммм Показати IP 16 Вересня 2021 14:11
думаю наступні сезони за цим будуть ще важчі
Внук до хммм Показати IP 16 Вересня 2021 14:29
Ти радник міського голови?????
бррр до хммм Показати IP 16 Вересня 2021 15:10
Ну це ще не по пріколу. Пріколи почнуться з осені. Ждем, не даремно ж голосували всім стадом.
Андрій Показати IP 16 Вересня 2021 15:01
Думаю якщо займатись протягом року мережами то цю важкість з бюджету городян можна зняти але ж ми думаємо про фанфіки/фонтани про начебто красоту, та інші потрібні але не своєчасні речі...
БамБухТрах до Андрій Показати IP 16 Вересня 2021 17:29
Що ти мелеш? До чого тут мережі? До чого мережі при формуванні тарифів на енергоносії ?
Андрій до БамБухТрах Показати IP 16 Вересня 2021 18:16
Меле чиновник в міській раді та мельник а я висловлюю думку і вона полягає в тому, що енергоносії з кожним роком будуть дорожчати і замість того щоб використати мої гроші як платника податків на створення мені умов, а саме заміна та утеплення теплотрас, встановлення ТП в будинках, створення та підєднання до міських джерел зеленої енергетики... ми вкладаємо кошти в "красоту".....
Андрій до БамБухТрах Показати IP 16 Вересня 2021 18:23
Зараз в умовах децентралізації підготовка до опалювального сезону повною мірою залежить від відповідальності органів місцевого самоврядування, в першу чергу - мерів. Згідно рішення НКРЕКП від 7 липня 2021 року, повноваження з формування тарифів на тепло в опалювальному сезоні 2021/2022 були передані місцевим органам влади. Фактично, було ухвалено рішення про децентралізацію тарифів на тепло. Таке рішення є політично і економічно вмотивованим, оскільки держава не може нести відповідальність за неефективний менеджмент і безгосподарність на місцях. Склалась парадоксальна ситуація. Борги перед НАК «Нафтогаз» стабільно зростають, але місцеві органи влади замість того, щоб вкладати в енергоефективність та заміну тепломереж, що прямо впливатиме на ціну опалення, піаряться на лавочках, парках і скверах. Такий підхід є фактичо у всіх містах Волині, де міська влада не надавала фінансову підтримку для підприємств теплокомуненерго, що минулого року призвело до загрози зриву опалювального сезону в цих містах. ТОму вирішення проблеми високих тарифів на тепло буде вкрай нагальним питанням і одним з головних пріоритетів не тільки для центральної влади,але і для територіальних громад, відповідно і для органів місцевого самоврядування. Якість нового опалювального сезону, по суті, буде перевіркою мерів на профпридатність. Пофарбовані лавки та нові гойдалки у дворах явно не обігріватимуть квартири взимку, а от гарячі батареї та нові тепломережі городяни точно оцінять. За тепло в квартирах українців будуть відповідати мери і міські ради, і мешканці міст мають про це знати.!!!!
Волиньгаз Показати IP 16 Вересня 2021 19:08
А я вас буду тушити за борги. СУГС!)))
Толя Показати IP 16 Вересня 2021 19:18
"У кремлівських палає, бо в Україні ціну на газ встановлює ринок, а не вони" - Нафтогаз. Теперь у кого палає? Черти тупые
Анонім до Толя Показати IP 17 Вересня 2021 13:26
Судячи з вашого коментарю - знову у кремлівських...
Місцевий Показати IP 17 Вересня 2021 15:02
Потрібно гроші витрачати не на бездумне перекладання плитки, а, хоча б як в Ковелі, перевести котельні на тверде паливо, збудувати нарешті за 20 років компактну котельню на 40-му кварталі, і перестати платити за оренду величезного непотребу з тепловтратами на Карбишева. Потрібно посприяти людям співфінансуванням для переробки розводки систем опалення з вертикальної на горизонтальну, щоб кожнен міг поставити у квартирі лічильник на тепло, і екононмити.
Андрій до Місцевий Показати IP 17 Вересня 2021 15:13
Хороша думка в луцьку з настанням весни/осені існує проблема обрізання гілок та листя/сухостою трави муніципали ходять за це і штрафують та пропонують ці речі компастувати... мабуть не розуміючи що гілку не зкомпастуєш..... а можна це все заготовляти і якийсь місяць фактично нахаляву опалювати.... алеж тут нема головного корупційної складової а щей напружитись потрібно....