USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.55 40.00
  • PLN 9.75 9.88

У Луцьку перед РАЦСом знесуть постамент Бандері: де збудують пам'ятник

30 Липня 2021 10:25
В обласному центрі Волині на площі перед РАЦСом хочуть знести постамент Степану Бандері. Натомість пам'ятник планують встановити у центральній частині міста.

Про це йшлося під час засідання 15-ї сесії Луцької міської ради.

Нагадаємо, у 2014-му міська рада виділила 540 тисяч на виготовлення фігури Степана Бандери. У грудні 2016 року стало відомо, що пам’ятник Степану Бандері на проспекті Соборності обійдеться у 3,5 мільйона гривень. У березні 2016 року виникла дискусія, де ж встановлювати пам’ятник Степану Бандері – у центрі міста чи залишити біля РАЦСу. У січні 2017 року депутати не проголосували за те, аби передбачити у бюджеті кошти на встановлення пам’ятника. У 2018 року до міськради звернувся активіст з пропозицією встановити монумент. 1 січня 2019 року, у день народження Степана Бандери, лучан закликали жертвувати кошти на спорудження пам’ятника перед Палацом урочистих подій – на той момент потрібно було 3,4 мільйона гривень.

А днями з’явилася інформація, що постамент Бандері, який розташований на площі Героїв Майдану перед РАЦСом у Луцьку, знесуть. Площу перед Палацом урочистих подій, як і саме приміщення планують реконструювати. На ремонт будівлі вже розроблено проєктно-кошторисну документацію.

Директор департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Веніамін Туз розповів, що пропонується відмінити попереднє рішення міської ради про встановлення пам’ятника Степану Бандері на площі перед РАЦСом. Натомість пропонується визначити нове місце – у центральній частині міста, між будинками 16а та 24 на вулиці Лесі Українки.

Відтак, оголосять конкурс на встановлення пам’ятника та проведення благоустрою території. Департаменту фінансів та бюджету доручили передбачити відповідні кошти.

Депутат Микола Федік наголосив, що це питання неодноразово піднімалося у стінах міської ради: «Сьогодні було підписано меморандум між міським головою та організацією ветеранів ОУН-УПА та «Свободою» про встановлення пам’ятника Степану Бандері. Це нова сторінка у реалізації плану будівництва. Ще у 2008 році було прийнято рішення про встановлення, але у 2010 році до влади прийшли регіонали, згодом всі сили були кинуті на війну на сході, тож було не до реалізації місцевих проектів, потім місто не мало міського голови. Тож сподіваюся, що невдовзі у Луцьку все ж з’явиться пам’ятник Степану Бандері».

Депутати підтримали проєкт рішення.

Олександр ЗЕЛІНСЬКИЙ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 31
скептик Показати IP 30 Липня 2021 10:40
хто хоче щось зробити - шукає шляхи, хто не хоче - шукає причини
додік Показати IP 30 Липня 2021 10:45
Добре місце для пам'ятника.
Лучанин до додік Показати IP 30 Липня 2021 11:28
Добре місце, де збираються на побачення хлопчики І хлопчики... Степан до цього закликав.
додік до Лучанин Показати IP 30 Липня 2021 11:44
Ви такі поінформовані в питанні хлопчики+хлопчики. А Вас не запрошують? То де вони збираються? На Лесі Українки, де був пам'ятник комуністу Бойку, а перед тим зруйнована комуністами каплиця, чи деінде? - Я вважаю, що на Лесі Українки гарне місце для пам'тника Провіднику...
Козак до Лучанин Показати IP 30 Липня 2021 11:51
То був Лєнін, а Сталін в нього був за мальчіка Ляшка
Чпокнутому до Лучанин Показати IP 30 Липня 2021 11:58
А ти хлопчику підорзрілий. Такі подробиці знаєш ...
Анонім до Лучанин Показати IP 30 Липня 2021 12:00
То був Гітлер, а Сралін в нього нєвєстою був.
Лучани Показати IP 30 Липня 2021 11:25
...звернувся АКТИВІСТ з пропозицією ( це хто ?) , у 2016 році виникла дискусія на РЕМОНТ будівлі, вже розроблено документацію ( який ремонт, коли то пам'ятка архітектури ! ) , днями З'ЯВИЛАСЯ інформація, що постамент Бандері знесуть ( шо за джерело такої інформації ? ) - якісь одні конспіративні маніпуляції ! Рішення про відміну потрібно було приймати ще до розголосу інформації про демонтаж постаменту ! Владу тоді будуть поважати, коли вона буде справедлива, принципова, професійна !
Анонім Показати IP 30 Липня 2021 11:33
Носятся с этим Бандерой, шо с торбой и никак не поймут, что не будет Бандера героем для подавляющего большинства украинцев
Лучанин до Анонім Показати IP 30 Липня 2021 14:11
З тебе такий українець, як з л**на куля.
Вільна смерека до Анонім Показати IP 30 Липня 2021 14:15
Знатно підгорає від Бандери у рузькощелепних!
скептик до Анонім Показати IP 30 Липня 2021 16:50
ну для гускоязічних точно не буде. він їх човп вздовж і впоперек
Степан (Крымчанин) Показати IP 30 Липня 2021 11:46
А памятник С.Бойко куда?
Лучанин до Степан (Крымчанин) Показати IP 30 Липня 2021 12:24
До себе забирай лаптєногий.
Патріот до Лучанин Показати IP 30 Липня 2021 13:01
На себе подивись
Анонім Показати IP 30 Липня 2021 12:04
Здались вам зараз пам'ятники? Може на щось більше нагальне пустити?
73% до Анонім Показати IP 30 Липня 2021 12:17
Да! Нам на субсидії віддати!
Богдан Сташинський Показати IP 30 Липня 2021 12:05
Кому він треба тот нехай і встановлює - хоч у себе на огороді ... А взагалі треба замість волюнтариських рішень провести опитування Лучан, тому що ця принада буде оплачуватися з наших з вами кишень.
Точно Показати IP 30 Липня 2021 12:30
А взагалі, пам'ятник цьому, як зараз модно казати *одіозному і скандальному* персонажу потрібний в місті? Яким боком він до Луцька?
скептик до Точно Показати IP 30 Липня 2021 16:52
вчи історію, недолуге
Анонім Показати IP 30 Липня 2021 12:34
Добудуйте краще 13 школу. Чи на школу коштів немає?????
Гіве до Анонім Показати IP 30 Липня 2021 12:59
Нащо вам школа? А пам'ятник ? Як жеж без пам'ятника жити? Розказують про "совок" і усюдисущі монументи Леніна - а самі роблять те ж саме, тільки у гоблінському перекладі
українець Показати IP 30 Липня 2021 13:07
Менталітет Бандери_узурпація влади!!! Це в крові, з молоком матері, вроджене в кожного "вождя",який прагне збройним, революційним,кровавим шляхом захопити владу в країні.Що і робив Бандера.Сьогоднішні "націоналісти" вболтали Ющенка,щоб присвоїв Героя.За ЩО???? Який героїзм проявив Бандера???? Прочитав Акт незалежності 30-го червня,а 6-го липня вже був під домашнім арештом і в вересні відправлений в Заксенхаузен,де просидів всю війну.Оце такий героїзм? Герой_це людина,яка ризикуючи своїм життям,часто дивиться смерті в вічі здійснює подвиг!!! Тому я,як і більшість лучан не підтримую встановлення пам"ятника Бандері,який навіть в Луцьку не був.
Лучанка Показати IP 30 Липня 2021 13:52
Людей не думають спитати, чий пам'ятник ставити? У Луцьку він що добре зробив? І чи жив?
Дід Панас до Лучанка Показати IP 30 Липня 2021 19:47
У Відні каву попивав і заохочував молодих і необтесаних вмирати за ідеї
ЛуцькГПЗ Показати IP 30 Липня 2021 15:29
Да поставте біля РАГСу і на Лесі поставте, а біля міськради 3 поставте , носяться з ним!!! Бендеравірус в головах у них , 3,5 мільйона , якщо зі своїх вони скинуться то їх діло , а якщо з міськіх то пішли в д..у разом зі своїм бендерою!!
скептик до ЛуцькГПЗ Показати IP 30 Липня 2021 16:53
так ти ж в д"пі і сидиш. ГПЗ називається
ЛуцькГПЗ до скептик Показати IP 30 Липня 2021 17:25
Можеш аргументувати на рахунок д,пи ? Два великі заводи , ринки , супермаркети , школи ітд присутні , 15 хв до центу.А на якому такому беверлі хілс ти живеш, може копачівка якась? І да , свій скептицизм засунь собі в д,,пу!!
скептик до ЛуцькГПЗ до скептик Показати IP 30 Липня 2021 20:10
кому в житті не везе - той живе на ГПЗ. гетто 10 людей на квадратний метр. в підїздах сморід, бруд. фе !!!!!!
Скептику до точно Показати IP 30 Липня 2021 19:48
Історію вчив. Саме *вчив*, а не збирав в голові сміття, яке вітер розносив, як деякі скептики.
скептик до Скептику до точно Показати IP 30 Липня 2021 22:20
ти хоч сам зрозумів, що лепечеш ?