USD 39.35 39.65
  • USD 39.35 39.65
  • EUR 39.57 39.70
  • PLN 9.80 10.00

У надважкому матчі «Динамо» відстояло нічию з «АЕКом» та вийшло до 1/8 Ліги Європи

22 Лютого 2018 22:12
Незважаючи на великий тиск на свої ворота у другому таймі, київському «Динамо» у важкому поєдинку проти грецького «АЕКа» вдалося зберегти нульову нічию та вийти до 1/8 Ліги Європи.

Матч відбувся 22 лютого на стадіоні НСК « Олімпійський» у Києві.

Перед матчем

У першому поєдинку 1/16 Ліги Європи проти грецького «АЕКа» київське «Динамо» виконало завдання мінімум, забивши гол на виїзді та зігравши у результативну нічию – 1:1. У сьогоднішньому поєдинку динамівцям було достатньо зіграти у нульову нічию, але у попередньому матчі греки продемонстрували агресивну гру в атаці, тож, аби на 100% забезпечити собі вихід до 1/8, кияни мали забивати.

Попередній поєдинок «Динамо» зіграло проти «Олімпіка» у чемпіонаті. Цей матч для динамівців не став легкою прогулянкою, адже вони здобули мінімальну перемогу – 1:0, дозволивши при цьому створювати моменти донецькій команді. Кілька хвилин у цьому матчі зіграв Мбокані, котрий перебував у лазареті та не зіграв у Греції, але, напевно, конголезець ще не був готовий до сьогоднішнього поєдинку, тож на вістрі грав Жуніор Мораес, який був не надто помітним у грецькому поєдинку.

В «АЕКа» у цьому матчі не зіграв дискваліфікований центральний захисник Враньєш, який, до слова, зробив хет-трик у минулому поєдинку грецького чемпіонату, тому його замінив наш співвітчизник Дмитро Чигринський, котрий пам’ятає запеклі поєдинки проти «Динамо» ще з часів виступів за «Шахтар».

Перед матчем тренер киян Олександр Хацкевич заявив, що перед його командою стоїть чітка задача – вихід до наступного раунду, також він відмітив агресивну гру «АЕКа» в атаці. Коуч греків Маноло Хіменес, своєю чергою, звернув увагу на втому власної команди та погані кліматичні умови, втім відзначив, що в його команди є досвід гри при такій погоді, тож сьогодні футболісти постараються здобути позитивний результат.

Перший тайм

Матч розпочався доволі активно – Гармаш після пасу Мораеса у штрафну «АЕКа» замість удару вирішив обігрувати суперника та втратив м’яч, а вже в наступній атаці, отримавши пас від Лазароса, акцентовано пробити по воротах «Динамо» не зміг Араухо.

На 6 хвилині той же Араухо знову мав шанс відзначитися, втім, отримавши розрізний пас, він занадто зблизився з воротарем киян Бойком та влучив у нього. Вже через мить з-за меж штрафної пробивав Бакасетас. Відзначимо, що старт поєдинку активніше проводили греки, до того ж, зважаючи на погодні умови, гравці «АЕКу» часто пробивали здалеку, сподіваючись на помилку Бойка.

Після подачі від Морозюка удару головою завдавав Мораес, але м’яч пролетів набагато вище воріт. На 19 хвилині Гонсалес продерся крізь 3 суперників, тож Сімоеш змушений був порушувати правила, за що був нагороджений жовтою карткою. Через 3 хвилини після невдалої подачі кутового від греків динамівці організували контратаку, втім її зіпсував Мораес, віддавши пас на захисника суперників.

На 24 хвилині « Динамо» відверто пощастило – Бакасетас навісив у штрафну, де невдало на виході зіграв Бойко, адже від його рук м’яч ледь не влетів у ворота, від пропущеного голу команду врятував Морозюк, який вибив «кулястого» з лінії власних воріт. Після цього моменту дві хвилини активності продемонстрували динамівці – спочатку Гонсалес заробив кутовий, подавши у штрафну, а після подачі корнера від Циганкова головою пробивав Гармаш.

Варто зазначити, що ніхто з команд не мав великої переваги, проте гравці подовгу не затримували м’яч у центрі поля, намагаючись доставити його ближче до воріт суперників, втім до ударів справа доходила рідко.

У компенсовані 2 хвилини часу «Динамо» затисло греків на їхній половині поля, проте особливих дивідендів киянам це не принесло, тож команди пішли на перерву з нулями на табло.

Другий тайм

У перерві тренери вирішили не робити замін, тож на другу половину зустрічі команди вийшли у тих же складах.

Вже на старті тайму греки організували небезпечну атаку, але удар Бакасетаса заблокували динамівські захисники, після відскоку від яких пробив Галанопулос – Бойко на місці. На 50 хвилині Бойко врятував після потужного удару Бакакіса з-за меж штрафної, а вже через хвилин київську команду пробачив Масуд, пробивши вище воріт з кількох метрів.

Греки агресивно розпочали другий тайм і це не дивно, адже їм конче необхідно було забивати, аби проходити до наступного раунду.

Втім, на 53 хвилині стовідсотковий момент змарнував Мораес, котрий обіграв захисника, але чомусь вирішив пробити на техніку, а не на силу, тож удар вийшов не надто вдалим. Через дві хвилини після подачі зі стандарту від Морозюка головою пробивав Кадар - невдало. Зазначимо, що за 10 хвилин 2 тайму команди створили більше моментів, ніж за цілу першу половину зустрічі.

На 60 хвилині після подачі кутового пробивав Кенджора, але м’яч після його удару влучив у спину Масуда.

Відзначимо, що гості активніше проводили другу половину зустрічі, чимось повторюючи сценарій поєдинку в Афінах. До того ж, в штрафній динамівців раз-по-раз виникали «пожежі».

Кияни ніяк не могли відвести гру від власної штрафної, притиснувшись до своїх воріт, що й демонстрував відсоток володіння м’ячем - 42% на 58% на користь греків.

Тренерський штаб «АЕКа» вирішив підсилити атаку, випустивши на поле Клонарідіса замість Бакасетаса, також замість активного Лазароса на поле вийшов Якумакіс. Олександр Хацкевич, своєю чергою, замінив на поле нападника Бєсєдіна замість опорника Шепелєва.

На 78 хвилині «Динамо» розігнало одну з малочисельних контратак, втім Мораес не зміг поцілити у дальній кут з-за меж штрафної.

Через хвилину здалеку небезпечно пробивав Циганков, але Баркас відбив його удар. Після проведених замін активність «АЕКа» впала, тож динамівці зуміли відвести гру від власних воріт

На 84 хвилині відкривати рахунок у матчі міг Гонсалес, але після розрізної передачі від Мораеса до штрафної парагваєць пробив у сітку воріт з зовнішнього боку.

Останні хвили пройшли у напруженій боротьбі, але до забитих м’ячів справа так і не дійшла, відтак «Динамо» вдалося зберегти нульову нічию та вийти до 1/8 Ліги Європи.