USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

У центрі Луцька сотні людей вимагали чистого повітря

6 Липня 2019 10:54
У центрі Луцька зібралися десятки людей, які вимагають, аби нарешті вирішили питання поширення неприємних запахів у місті.

Акція «За чисте повітря» відбувається на Театральному майдані.

Так, у мирній акції дітей та батьків лучани вирішили привернути увагу громади та влади до вирішення питання смороду в місті.

Співорганізатор акції Володимир Редкач каже, що люди зібралися тут, бо хочуть чистого повітря. Серед вимог лучан – боротьба зі смородом, а також звернення до забудовників з приводу облаштування належним чином каналізаційних мереж при будівництві будинків. Також, з його слів, потрібно ліквідувати й інші потенційні причини виникнення смороду. Серед інших це викиди промислових підприємств, м'ясопереробних виробництв, а також модернізація міських очистних споруд.
Він відзначив, що думка про акцію у нього виникла давно. 29 червня, коли відчув сморід з вікна у той час, як спали його діти. Це зумовило пришвидшити організацію акції у центрі міста.
Зазначимо, що раніше з’явилася інформація про те, що завод з виробництва біоетанолу незаконно злив у міську каналізацію мелясну барду, внаслідок чого сморід поширився містом. Як повідомили екологи Волинської ОДА, за результатами проведених перевірок, звернень громадян з’ясували, що найбільш ймовірна причина виникнення смороду в Луцьку – поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, де здійснює господарську діяльність ТзОВ «БІО ПЕК».

У місті збирають підписи для позапланової перевірки заводу. Натомість директор Гнідавського цукрового заводу стверджує, що машина, з якої здійснили злив барди у міську каналізацію Луцька, не належить підприємству. А вже сьогодні Луцька міська рада звернулася до прокуратуриВолинської області щодо проведення досудового розслідування у зв’язку зі скаргами мешканців Луцька на жахливий сморід, масове погіршення стану здоров’я та нестерпні умови життя та праці.

До слова, екологи вважають поля фільтрації Гнідавського заводу, куди скидає відходи етанольного виробництва, ТОВ «Біо Пек», основною причиною смороду в Луцьку. Коли ТОВ «Біо Пек» заборонили скидати відходи на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, на підприємстві почали шукати відкриті каналізаційні люки, які підключені до міської каналізації, і зливати мелясну барду, яка разом з каналізаційними відходами спричиняє нестерпний запах у місті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Біопек Показати IP 6 Липня 2019 11:16
клоуни... вимагають вони... ага, вже...
Andrij до Біопек Показати IP 7 Липня 2019 23:45
не клоуны а здравомыслящие жители своего города. Вонь по всему городу, а толстосумы экономя на подлежащем очищении и фильтрации промотходов набивают себе ещё больше карманы.....
Анонім Показати IP 6 Липня 2019 11:40
Люди не прийшли ,бо просто не підтримують переведення стрілок.Всім давно відомо про каналізаційні мережі Луцькводоканалу, які в критичному стані з 2013 року. Не без того, що там є і якась частка цукрового і ковбасників, але мене особисто дивує повний ігнор того,що люди показують пальцем, що в м. Луцьк на вулиці Львівській діє найбільший в Україні інкубатор .Люди не вийшли просто тому, що розрізняють ле насправді бажання боротися зі смородом, а де просто імітація. Як так, що зацікавлені люди той курятник біля полів фільтрації знайшли зразу по запаху, а луцькі екологи не змогли його знайти за 100 метрів?
українець Показати IP 6 Липня 2019 12:19
У соцмережах більше обурювалось, а як прийти, повпливати то... у кущі?! Ех ви лучани... ніякого ладу з такими не буде! Під носом в себе нічого вдіяти не можуть, а як у політиці розбираються, так то Пороха, Зе!, Йулю... критикують, а під носом що?! Балаболи-терпіли!!!
Ось вам Показати IP 6 Липня 2019 13:43
В кого вимагають?
Оксана Показати IP 6 Липня 2019 14:23
Дійсно.....це щоб засрати таким вонізмом місто....нащо дивиться міська та районна ради....???? А екологи для чого тоді сидять на державних мімцях і в носі ковиряються????
Парапа до Оксана Показати IP 6 Липня 2019 18:47
Щоб дозволи видавати
Мартуся Показати IP 6 Липня 2019 14:29
Тільки журналісти повинні за це взятися і донести до Зеленського Гройсмана і так далі.
Не довго музика грал Показати IP 6 Липня 2019 21:23
Зранку майже цілий день було чим дихати. З 20 приблизно жахливий вонючий фреш оповив Дубнівська, Рованці. Не налякав мітинг, сидіть по норам і нюхайте чуже майно. Лінь вийти і заявити що не згідні-нюхайте
Анонім Показати IP 7 Липня 2019 11:55
Сьогодні свято люди зранку в церкві
Абдал Саид Показати IP 8 Липня 2019 07:38
Спалити завод нахрен!!!!))))
нострадамус Показати IP 8 Липня 2019 11:07
В цю ж суботу ввечері десь біля 23-00 знову дуже воняло в районі вулиці Львівської, причому запах воні доповнювався запахом хлорки. Шкода, що ніде не було інформацїї про даний захід. Якби було більше оголошень, людей було би набагато більше. Знов таки, треба було залучити телебачення.