Україна U-20 здолала Південну Корею та вперше в історії виграла чемпіонат світу з футболу

15 Червня 2019 20:59
Збірна України U-20 завдяки дублю Владислава Супряги та голу Георгія Цітаішвілі здолала Південну Корею 3:1, перемігши у фіналі чемпіонату світу з футболу вперше в історії.

Матч відбувся 15 червня в польському Лодзі.

Збірна України U-20 вперше в своїй історії пробилася до фіналу чемпіонату світу, де мала зіграти з Південною Кореєю. До слова, для азійської команди це теж був перший в історії фінал чемпіонату світу.

На шляху до фіналу корейці в 1/8 перемогли Японію, вибили з 1/4 Сенегал, а у півфіналі перемогли Еквадор. Натомість збірна України в 1/8 розгромила панамців, а в 1/4 та півфіналі мінімально обіграла Колумбію та Італію відповідно.

Українцям не міг допомогти у фіналі один із лідерів захисту Денис Попов, який відкрив у собі бомбардирський талант на цьому чемпіонаті світу. Втім були й приємні новини – дискваліфікацію відбув Цітаішвілі. Відзначимо, що у корейців перед фіналом втрат не було.

Українці почали поєдинок не найкращим чином і вже на 5 хвилині отримали пенальті у свої ворота – сфолив Бескоровайний. До м’яча підійшов Лі Кан Ін, реалізувавши одинадцятиметровий – 1:1.

Такий рахунок тримався протягом 30 хвилин, адже на 35 хвилині форвард київського «Динамо» Владислав Супряга зреагував на відскок у карному майданчику корейців та з носка, розвернувшись, поцілив у кут воріт Лі Кван Йона. Тож на перерву команди пішли з нічийним рахунком.

Корейці після 50 хвилини дещо затиснули наших футболістів, які щоразу вибивали м’яч на суперника. Однак на 52 хвилині наші футболісти організували чудову контратаку, під час якої Супряга отримав розрізний пас та вирвався віч-на-віч з голкіпером, відправивши м’яч прямо у кут воріт Південної Кореї та оформивши дубль – 2:1.

Вийшовши вперед, українці віддали м’яч суперники, а самі діяли на контратаках. Зокрема, на 65 хвилині Корнієнко, підхопивши м’яч, бив з-за меж штрафної, але «кулястий» пролетів поруч зі стійкою.

На 70 хвилині після кутового головою пробивав Лі Чже ІкЛунін продемонстрував дива реакції, перевівши м’яч у перекладину та врятувавши свою команду від пропущеного голу.

А на 89 хвилині сталося просто щось неймовірне: Цітаішвілі протягнув м’яч з васноїх половини полі і філігранним ударом з-за меж штрафної зробив рахунок 3:1 на користь своєї команди.

Відтак, збірна України U-20 вперше в історії перемогла у фіналі чемпіонату світу.