USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

З 6 квітня в Україні забороняється ходити без документів і більше ніж вдвох

3 Квітня 2020 12:33
3 квітня уряд посилив обмеження в Україні для боротьби з новою коронавірусною інфекцією COVID-19.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму зверненні, передає ТСН.

- Лишиться працювати лише 21 пункт пропуску на державному кордоні Україні.

- Вводиться обов’язкова 14-денна обсервація для осіб, які прибувають з-за кордону.

- Забороняється пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

Також уряд закликає утриматися від прогулянок у парках та виходу на шашлики. Шмигаль наголосив, що в Україні не зупиняють товарообіг, промислових підприємств та роботу критичної інфраструктури.

За розрахунками уряду, за три тижні нині хворі на COVID-19 вже одужають. А введені обмеження не дадуть хворобі поширюватися далі.
Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то в кінці квітня може розпочатися послаблення запроваджених обмежень. Цей процес буде відбуватися у кілька етапів.

Першими на роботу підуть люди працездатного віку. Паралельно буде відновлюватися робота громадського транспорту. Це дозволить вже від початку травню розпочати рестарт економіки. Але це не означитиме послаблення інших карантинних заходів, адже за три тижні загроза поширення недуги не зникне.

Обмеження на прогулянки, масові зібрання та розваги все одно будуть діяти. Усі без виключенні будуть зобов’язані носити маски та дотримуватися карантину. Для старших людей, школярів та студентів карантин може бути подовжений. Шмигаль наголосив, що реалізація цього плану залежить від свідомості самих українців.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 33
Луцьк Показати IP 3 Квітня 2020 12:50
Північна Корея? Зате приїжджих пускали 2 тижні без обсервації, поки ми сиділи без транспорту... А як же Конституція?
лучанин до Луцьк Показати IP 3 Квітня 2020 13:22
В морзі скажеш про Конституцію
ЛУЦЬК до Луцьк Показати IP 3 Квітня 2020 16:00
Прочитайте уважніше Конституцію, і не поріть гарячки. Конституцією дозволяється обмеження прав і свобод громадян в період в т. ч. епідемій, епізоотів, надзвичайних станів. У вас шановне, якась каша в голові.
Вінниця до ЛУЦЬК Показати IP 4 Квітня 2020 16:13
Конституція Стаття 64. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції. У нас відсутній воєнний або надзвичайний стан. Конституція Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Підкреслюємо – ЗАКОНОМ, а не постановою Уряду!
Вінниця до ЛУЦЬК Показати IP 4 Квітня 2020 16:17
Вища юридична сила закону полягає також у тому, що всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм. Підпорядкованість таких актів законам закріплена у положеннях Конституції України (254к/96-ВР). Так, відповідно до частини третьої статті 106 Конституції України (254к/96-ВР) Президент на основі та на виконання Конституції і законів України видає укази і розпорядження, які є обов'язковими до виконання на території України. Згідно з частиною третьою статті 113 Конституції України (254к/96-ВР) Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України. Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акту нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.
Анонім до Луцьк Показати IP 3 Квітня 2020 20:33
Концтабір, дорогенькі.
юрист Показати IP 3 Квітня 2020 13:23
осталось четко юридически прояснить что такое « общественное место«
Вінниця до юрист Показати IP 4 Квітня 2020 16:18
Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» (№5460 від 16.10.12). Громадське місце – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони (стаття 1).
Не байдужий Показати IP 3 Квітня 2020 13:35
Ніхто нічого не прояснює. Скоро за всі порушення, в т.ч і ПДД будуть давати 17 тисяч штрафу, тому що карантин. Почекаємо, що наш уряд придумає ще як щось там покурять
фіскал до Не байдужий Показати IP 3 Квітня 2020 15:13
Бюджет же треба поповнювати - готуйтесь і не паруйтесь :)))
Лучанин Показати IP 3 Квітня 2020 14:24
Штраф 17 тис. - це джерело поповнення бюджету, коли все зупинилось. Оштрафував 100 людей і маєш майже два мільйони гривень. Якщо немає зараз заплатити, то заплатиш потім із зарплати.
Отакої Показати IP 3 Квітня 2020 14:44
Посилили аж гай шумить.Хто сьогодні виходив з дому побачив це "посилення"на власні очі.Маразм продовжується і кінця краю цьому не видно...Витягуйте валюту з під подушок і вперед,Батьківщина чекає...
свідомит Показати IP 3 Квітня 2020 15:15
На Філіпінах розстріл за порушення карантину ввели! Вам так чи 17 тис виписати? :) Українцям все не так, розпоясались по саме не хочу... Сталіна на вас немає!!! Не дивно, що таке в країні твориться!!!
додік до свідомит Показати IP 3 Квітня 2020 15:47
твій сралін таке гуано, як ти в першу чергу в розхід пустив би. Чи ти думаєш, що стояло б на вишці, чи доноси строчило?
Народна прокуратура Показати IP 3 Квітня 2020 16:19
В ліс або парк - ні-ні! зате відкрили ломбарди, щоб останні цінності в безробітних людей забрати. Яку антиепідемічну діяльність проводять ломбарди або чи належать вони до критичної інфраструктури, яка забезпечує життєдіяльність людей?
ММХХ Показати IP 3 Квітня 2020 16:48
А до чого документи? Штрафувати? Покажіть мені номер статті КК і закон за яким ви мене можете оштрафувати якщо я без маски.
Анонім до ММХХ Показати IP 4 Квітня 2020 07:39
Покажи мені закон, що дозволяє тобі створювати небезпеку для оточуючих
Внук до Анонім Показати IP 4 Квітня 2020 11:15
Для громадян дозволено те що закооом не заборонено, тому, ти програв
Вінниця до ММХХ Показати IP 4 Квітня 2020 16:20
Стаття 32 ЗУ “Про Національну Поліцію”. Поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у таких випадках: 1) якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи; 2) якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення; 3) якщо особа перебуває на території чи об’єкті зі спеціальним режимом або в місці здійснення спеціального поліцейського контролю; 4) якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином неможливо; 5) якщо особа перебуває в місці вчинення правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події; 6) якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення. І все...
Внук до Вінниця Показати IP 4 Квітня 2020 17:23
Але особо не зобов'язана згідного жодного закону мати з собою в наявності документи
Вінниця до Внук Показати IP 5 Квітня 2020 11:22
Я не юрист, але розумію, що не зобов'язана. Постанова Кабміну не має переваги над Конституцією. Тут є додаткове пояснення чому: https://m.gazeta.ua/blog/53158/6-kvitnya-v-krayini-zavershitsya-zazdalegid-ogoloshenij-derzhavnij-perevorot
Вінниця до Вінниця Показати IP 5 Квітня 2020 11:25
Поліцейський повинен назвати чітку причину перевірки Ваших документів згідно закону. Решта - "хотілки" Кабміну для встановлення тотального контролю та формування поліцейської держави за принципом роману Орвела "1984"
Волинянен Показати IP 3 Квітня 2020 17:06
А в селі картоплю садити тільки не більше двох?
скептик Показати IP 3 Квітня 2020 17:10
без документів не виходити на вулицю. яке це має відношення до пандемії ? колючий дріт ще натягніть кругом своїх слуг народу
маск до скептик Показати IP 3 Квітня 2020 18:42
Зручний привід взяти більше влади в свої руки, протягнути закон про земельку без ніяких протестів, позакривати конкурентів. Що не вийшло з допомогою двох катерів, вийшло з допомогою епідемії. Навіть Трамп під коронавірусний шумок армію послав поближче до Венесуельської нафти.
Анонім до скептик Показати IP 4 Квітня 2020 07:38
Пряме.
Антоніна Показати IP 3 Квітня 2020 21:37
Чому не можна в парку зробити пробіжку в тих місцях де немає людей!
Анонім до Антоніна Показати IP 4 Квітня 2020 07:38
Тому що сиди в дома.
Внук Показати IP 3 Квітня 2020 23:37
Я дотримуватися цього брєду не буду, а штраф мені до дупи. Я працюю неофіційно і маю хорошу зп а по документах в мене нічого нема.
Анонім до Внук Показати IP 4 Квітня 2020 07:38
Значить, тебе посадити треба.
Внук до Анонім Показати IP 4 Квітня 2020 11:14
Я знаю як працює система, повір, зараз вона нікого посадити не зможе. Нема там зацікавленості в тому, за таку зп. І закони діють зовсім не так як на бумазі. Я працював там і багато що вмію, знаю і можу.
Діма Показати IP 6 Квітня 2020 19:18
В машині може перебувати тільки 2 особи чи більше, ходять слухи що тільки 2 особи