• EUR 38.70 39.05
  • PLN 9.80 9.97

«Волинь» зіграла внічию з ФК «Гірник-Спорт» та побореться за вихід до Прем’єр-ліги

25 Травня 2019 19:07
Попри 30 хвилин гри у меншості, луцька «Волинь» зуміла зіграти внічию з футбольним клубом «Гірник-Спорт» з Горішніх Плавнів, що дозволить «хрестоносцям» поборотися за вихід до Прем’єр-ліги у перехідних матчах. Адже «Металіст-1925» у паралельному поєдинку поступився «Авангарду».

Матч 30 туру Першої ліги чемпіонату України відбувся 25 травня на стадіоні «Юність» у Горішніх Плавнях.

У минулому турі на домашньому полі «Волинь» лише на останніх секундах доданого арбітром часу зуміла вирвати нічию у винниківського «Руху»: пенальті реалізував Младен Бартулович. Здавалося б, що результат для «хрестоносців» украй негативний, зважаючи на їхні амбіції у боротьбі за місце, яке дозволить зіграти перехідні матчі за вихід до Прем’єр-ліги.

Утім, на щастя для волинян, їхні суперники в боротьбі за друге чи третє місце також видали не найкращі свої матчі. «Колос» з Ковалівки поступився вже чемпіону Першої ліги «Дніпру-1» – 3:1. Натомість «Металіст 1925» зіграв внічию з фіналістом Кубка України «Інгульцем» – 1:1.

Таким чином, перед останнім туром розіграшу Першої ліги у «Колоса», «Волині» та «Металіста 1925» було по 51 очку в активі, і команди займали позиції з другої по четверту відповідно – враховувалася краща різниця забитих та пропущених м’ячів.

«Волинь» повинна була зіграти з командою з нижньої частини турнірної таблиці ФК «Гірник-Спорт». П’ять останніх матчів команда з Горішніх Плавнів звела до нічиєї, зокрема відібрала очки в «Металіста 1925», тож лучанам не мало бути легко сьогодні проти такого непоступливого суперника. До того ж деякі ЗМІ перед останнім туром писали, що «Колос» простимулював суперників своїх конкурентів за місце, яке б дозволило зіграти перехідні матчі.

Відзначимо, що у «Волині» склад був ідентичний із попереднім матчем. У другому матчі поспіль зі стартових хвилин місце в рамці воріт зайняв Віталій Неділько, а місце травмованого Міхи Горопевшека у центрі захисту – Сергій Петько.

Перший тайм

Господарі активніше розпочали гру і вже на першій хвилині пробивали по воротах «Волині» – над перекладиною. Лучани натомість відповіли контратакою, під час якої Бартулович заробив кутовий, однак стандарт особливої небезпеки для «Гірника» не створив. Вже другий кутовий «Волині» був більш небезпечним, щоправда Петько не зумів на дальній штанзі замкнути подачу Кожанова.

Лучани, попри кілька хвилин активності господарів, перехватили ініціативу, демонструючи, що сьогодні гратимуть першим номером. Гості більше контролювали м’яч, намагаючись одразу вступати у відбір при його втраті.

На 12 хвилині «Волинь» могла відкривати рахунок: після чергового кутового пробивав Курко, однак влучив у когось з гравців команди з Горішніх Плавнів. Господарі відповіли дальнім небезпечним ударом Королькова – м’яч пролетів в лічених сантиметрах від стійки, але заради справедливості зазначимо, що Неділько ситуацію контролював.

«Гірник-Спорт» більшість часу проводив у захисті, однак футболісти господарів заробили два кутові поспіль, щоправда особливої користі з них для команди з Горішніх Плавнів не було. У ці хвилини «Волинь» дещо розслабилася, віддавши ініціативу господарям поля, зокрема на 26 хвилині по воротах Неділька пробивав Батюшин – невлучно.

Через хвилину «Волинь» відповіла небезпекою у карному майданчику гостей: Бартулович обіграв захисника і вже зібрався пробивати, втім на його шляху з’явився ще один суперник, тож момент завершився нічим. А вже згодом захисники «Волині» вимушені були вибивати «кулястого» з власного штрафного.

Попри те, що «хрестоносці» володіли ігровою та територіальною перевагою більшість часу, до серйозних моментів справа у них не доходила. Господарі вдало протидіяли як коротким передачам «Волині», за рахунок яких волиняни намагалися розхитати захист гостей, так і закиданням до карного майданчика.

Лише на 41 хвилині Кожанов, накрутивши захисника у штрафному господарів, обігрався з Бартуловичем та пробивав по воротах Данковича, однак з близької дистанції влучив у голкіпера – чи не найнебезпечніший момент «Волині» у першому таймі.

Відзначимо, що наприкінці першої половини зустрічі також організували кілька атак, які закінчувалися ударами по воротах «хрестоносців».

Однак на останніх секундах «Волинь» подала два кутових поспіль, які все ж не призвели до взяття воріт.

Другий тайм

Старт другої половини зустрічі був за господарями поля, зокрема футболісти «Гірника» ледь не організували вихід віч-на-віч, втім Корольков невдало обробив м’яч, втративши момент. Команда з Горішніх Плавнів не боялася брати ініціативу, щоразу наближаючись до воріт «Волині».

А на 59 хвилині завдання взяття воріт «хрестоносців» стало ще складнішим, адже Петько отримав другу жовту картку, залишивши свою команду в меншості.

Тим часом на полі у волинян з’явився Волошинович – незважаючи на вилучення, тренерський штаб «Волині» вирішив посилити атаку. На 62 хвилині у гостей здалеку пробивав Курко – голкіпер перевів м’яч на кутовий. А вже за декілька хвилин удару зі штрафного завдавав Бартулович – наде перекладиною.

На 67 хвилині «Волинь» могла відкривати рахунок, але Хагназарі не зумів дотягнутися до м’яча після прострілу Кожанова. Відзначимо, що попри вилучення, волиняни намагалися контролювати гру, щоправда господарі вдало захищалися та вибігали у небезпечні контратаки.

Напруга у поєдинку зростала. Господарі на 77 хвилин могли вийти вперед, однак Болденков в останній момент заблокував удар Котляра.

В останні десять хвилин команди відповідали одна одній атакою на атаку. На 88 хвилині для «Волині» все могло завершитися плачевно, але футболісти господарів не зуміли замкнути небезпечний простріл свого партнера Гончара.

Уже в додатковий час «Волинь» могла відкривати рахунок, однак удар Козьбана в ближній кут парирував голкіпер господарів.

Таким чином, «Волинь» відстояла нічию з командою з Горішніх Плавнів, чим забезпечила собі право зіграти в перехідних матчах за вихід до Прем’єр-ліги.