USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.20 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Волиняни перекрили дорогу через священика, який відмовився відспівати дитину

1 Жовтня 2018 16:05
Жителі села Озеро Ківерцівського району 30 вересня перекрили дорогу міжміського сполучення з Луцьком у відповідь на публікацію у районній газеті «Вільним шляхом» матеріалу про настоятеля Свято-Покровського храму УПЦ Михайла Журомського. Участь у блокуванні траси взяли понад 50 людей. Вирішити ситуацію вдалося за участю поліції.

Нагадаємо, 9-річна Регіна Чужук чотири роки хворіла на рак. На жаль, дівчинка померла 2 вересня. Мама Марта Чужук звернулася до сільського священика з проханням поховати дитину, на що отримала рекомендацію звернутися до луцького собору, оскільки донька хрещена у Луцькому Свято-Троїцькому соборі УПЦ КП.

«Жителів села було не дуже багато – 10-15 людей. Було багато приїжджих. Людей обурила стаття, яка була опублікована в районній газеті «Вільним шляхом». Вона стосувалася настоятеля храму отця Михаїла», - розповідає сільський голова Юрій Беденюк. Чоловік додав, що люди вважають матеріал наклепом і зверталися в редакцію газети.
«Вони зверталися в газету, а відповідь не надійшла. В суботу газета виходить, не отримавши відповіді, люди в неділю перекрили трасу орієнтовно на півгодини. Після цього приїхали представники поліції і було розблоковано трасу. Людьми було погоджено, що в наступну неділю проведуть збори в місцевому будинку культури», - зазначає голова сільської ради.

Як розповів настоятель Свято-Покровського храму УПЦ отець Михайло Журомський, люди написали звернення, де вказали правдиві свідчення про цю історію, однак таку позицію ігнорують.

«Люди вийшли, щоб захистити правду, бо в районній газеті і на телебаченні показали брехню. Люди написали звернення, написали правду, а цього ніхто не хоче опубліковувати - не в районній газеті, не в районній адміністрації», - зазначає священик.

«В статті оклеветали священика, а люди хочуть почути правду, щоб це висвітлили. Те, що написали в газеті – бруд і розпалювання міжконфесійної війни», - наголошує отець Михаїл.

В селі обурені таким ставленням до священика. Люди запевняють, що на настоятеля Свято-Покровського храму УПЦ Михайла Журомського зводять наклеп.

«Пан Недільський (редактор газети «Вільним шляхом» - Ред.) приїхав в село і, не вислухавши думки нас – селян і парафіян, які ходять до церкви, тільки взяв до уваги сторону циган, опублікував неправдивий матеріал», - зазначає жителька Озера Ірина Хомич, яка брала участь у перекритті дороги.

«Батюшка запитав, чи має сім’я свідоцтво про хрещення, бо він цю сім’ю не знає, попри те, що в храмі править вже понад 20 років. Йому відповіли, що дитину хрестили в луцькому соборі, на що батюшка порекомендував звертатися до Київського патріархату», - зазначає жінка.

«Ми пішли на захист батюшки. Нас, парафіян, обурило, що такими словами називають батюшку. Люди звертаються до батюшки і він ніколи нікому не відмовляє. І в цьому випадку він не відмовив. Він попросив просто свідоцтво про хрещення, яке йому не надали», - розповідає Ірина Хомич.

Парафіянка розповідає, що люди зверталися в редакцію газети, в районну адміністрацію і в районну раду. «Застпуниця голови районної ради Тамара Чигрин нам пообіцяла, що наше звернення, яке ми напишемо, опублікують в газеті. Ми - прості люди, які висловили свою думку. Були умови, що якщо стаття не вийде – ми перекриємо трасу», - наголошує жінка і додає, що батюшка завжди на своєму місці і виконує свої обов’язки, і свої канони.

Наступним кроком парафіян стануть збори, які планують організувати в прийдешню неділю в Будинку культури села Озеро. На збори запросять парафіян, представників Ківерцівської районної ради та адміністрації. Разом з тим, поспілкуватись із селянами запросять і Василя Недільського – керівника редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 46
ага Показати IP 1 Жовтня 2018 16:22
Ірина, жителька села, ти взагалі здорова, нє??? Яке свідоцтво про хрещення??? В тої мами ДИТИНА померла, маленька дитина, вона з розуму чуть не зійшла від горя, яке свідоцтво? Батюшка як може казати "Ідіть в церкву КП"??? якби ваших рідних відмовили відспівати тільки через іншу церкву?? Бог же один!!!! Як вам совісті хватає таке казати??? А те, що було тільки 10 людей з села, то говорить про те, що мітинг проплачений, звідки чужим людям знати, що то за батюшка??
скептик Показати IP 1 Жовтня 2018 16:41
ті люди або хворі на голову, або якісь причмелені. самі ж написали, що те пописько відмовило поховати і послало в собор Київського патріархату. то хто бреше ?
Лідія Показати IP 1 Жовтня 2018 16:59
Священик не треба захищати, а треба засудити!!! Навіщо ділити МП чи КП? Це вина священика і хай усі знаю, хто йому важливіший люди, чи його московське керівництво!!! Нічого скоро Томус дадуть побачим, як ця закордонна церква заспіває!!!
Ірина Показати IP 1 Жовтня 2018 17:00
я,наприклад,теж не знаю ,де я була хрещена(Батьки ,хресні померли)-то може мене треба взагалі десь в полі зарити?і в дітей моїх теж нема свідоцтв про хрещення....тому можу сказати ,де хочу-там і хрестились...і це буде тільки мій гріх-а не батюшки,він просто зробить свою роботу....
Лучанин до Ірина Показати IP 1 Жовтня 2018 17:23
Якщо не знаєте, де ви хрещені і де хрещені ваші діти, то для вас - це не дуже важливо, тому можете говорити що завгодно. В принципі, в нашій країні релігія - це спосіб отримання додаткових благ - політики піаряться, прихожани свічки ставлять, типу, а раптом спрацює. Традиційно процентів 5 прихожан шукає в релігії якийсь вищий смисл буття, для решти - Бог - це таке собі "помогало".
до ага Показати IP 1 Жовтня 2018 17:14
Якщо матері байдуже де і як, то для того є священик який правильно роз"яснив... Людина віруюча перш за все дотримується правил і канонів та розуміє відповідальність священика за дотримання уставу і ніколи не буде спонукати до порушень бо то є теж гріх... Скільки вже про те написано а вам що в лоб що по лобі. Запитують, а чому ж в КП всіх сповідають і причащають і не питають... відповідаю бо їм байдуже, вони в розколі, а це в основі гріховне. Я знаю факт коли в КП навіть вінчали в суботу бо так зручно було батькам. Та що там казати, аби збільшити кількість прихильників в церкві деякі горесвященики навіть піст пропонують скоротити.
Лучанин до до ага Показати IP 1 Жовтня 2018 17:45
"Я знаю факт коли в КП навіть вінчали в суботу бо так зручно було батькам". В соборі регулярно вінчають в суботу. Не будемо вдаватись в причини, але думаю батьки тут не дого...
скептик до до ага Показати IP 1 Жовтня 2018 18:36
ЩО ТИ МЕЛЕШ !!!!!!! поховати людину - це гріх ?!!!!!!!! та ти хворий на голову разом зі своїми попами маацковськими
Олена до до ага Показати IP 2 Жовтня 2018 15:46
Ну-ну... я просто чекаю Томос для єдиної української помісної церкви. І ще чекаю, коли історія розсудить яким шляхом МП отримав право вирішувати що канонічне, а що гріховне - це ж не силою тримати патріарха для визнання своєї церкви... і наліво-направо потім називати всіх розкольниками. Життя покаже хто розкольник.
Петро Показати IP 1 Жовтня 2018 17:22
Судячи по відео там місцевих жителів - як воли на марсі
луцьк Показати IP 1 Жовтня 2018 17:49
продажні полішуки мітингують .
не Показати IP 1 Жовтня 2018 18:08
атеїстом бути набагато простіше
до атеїста.. до не Показати IP 2 Жовтня 2018 19:23
- А хіба атеїст не вірить , що завтра встане з постелі??? як би не вірив -то боявся лагати спати.......... - А хіба атеїст не вірить , що зерно яке він висіяв в сиру землю проросте? якби не вірив то ніколи не сіяв і нерозкидав зерна по полі....... АТЕЇСТ -то не безбожник- то БОГОБОРЕЦЬ!!! - а з Богом боротися ох як важко..........
Реаліст Показати IP 1 Жовтня 2018 19:10
Продажні поліщуки? Бачу, що декому офіційне телебаченняя і мовлення так мізки загадили, що скоро всіх, хто думає не так, як "щирі" і "чистопородні" новітні "арійці," запроторять в концтабори.
Християнка Показати IP 1 Жовтня 2018 20:11
Що воно таке? Як хрестити, то хто куди, як вмирають , то до УПЦ! Бог один, а чомусь дійти до нього хочуть саме цією дорогою!
озерчук з Гавчиць до Християнка Показати IP 2 Жовтня 2018 19:26
ТО продажні цигани-їм заплатили ото вони і відробляють-бо напозичалися грошей в красовських-і отак відробляють. ТО БАНДітскі штуки! А батюшка МИихаїл в нас -ЛЮдинна хороща!!!
я Показати IP 1 Жовтня 2018 20:36
продажні вівці
Коментаторам Показати IP 1 Жовтня 2018 23:49
Бога побійтеся, так грішите своїми брудними словами!
скептик до Коментаторам Показати IP 2 Жовтня 2018 08:21
головне не грішити брудними ділами
Лідія Показати IP 2 Жовтня 2018 08:37
Щось мені схоже що цей "ДО АГА" це і священик цієї церкви. Намагається себе виправдати)) Да-да по уставу... не смішіть.... за вказівкою з верху... заставили як собак гавкати і ділити свої не свої. І чому священики МП перестали хоронити, сповідати, людей які хрещені у КП після 2014 року, до того такого не було??? Вони усіх людей сприймали як своїх! А коли дадуть Томус і російська церква від'єднаються від Константинополя, ви теж станете розкольниками???
москаль Показати IP 2 Жовтня 2018 09:52
Заголовок статьи обманывает! На самом деле: В селі обурені таким ставленням до священика. Люди запевняють, що на настоятеля Свято-Покровського храму УПЦ Михайла Журомського зводять наклеп.
Анонім Показати IP 2 Жовтня 2018 10:13
нуль співчуття до чужого горя як у священника, так і його фанатиків, такі 'віруючі'- то є жахливі люди, якщо їх взагалі можна назвати людьми
Знаюча до Анонім Показати IP 2 Жовтня 2018 20:27
Чужому горю всі співчувають. Я тільки не розумію з чого зробили скандал. Усі нормальні люди охрещуються, сповідаються, відспівуються в церкві прихожанами якої вони є. Ці цигани з самого початку сказали в інтервю що вони є бабтистами, в сільську церкву вони ніколи не ходили ні вінчатисьа ні сповідатись чи просто на свята чи в неділю. От і виникає питання- а чому це раптом їм захотілось дитину похоронити саме тут, до цього дитина важко хворіла і ніхто в церкві не просив помолитись за її здоровя не причащав це нещасне дитя. І родичі цієї дитини не наполягали і не пояснювали чому хочуть саме в цій церкві відспівувати. Їм це взагалі було байдуже - ні, то ми підемо в КП. Кому вигідно роздути цей скандал і налаштовувати людей один проти одного? Одумайтесь. Це не по Божому сіяти розбрат. Я прихожанка церкви КП це я для тих, що будуть говорити що я за московських попів:)
О Показати IP 2 Жовтня 2018 12:18
так -так,"Людина віруюча перш за все дотримується правил і канонів та розуміє відповідальність священика за дотримання уставу і ніколи не буде спонукати до порушень бо то є теж гріх.." Ісус Христос безумовно перед тим як втішити, зцілити, допомогти людям суворо вимагав у них пред"явити свідоцтво про хрещення, а тоді екзаменуав про знання і дотримання правил і канонів та уставу, в обов"язковому порядку. Ви, що д*біли , так звані "віруючі", що у вас в головах робиться, що ви несете і робите таку х..ню, хто вас такої віри навчив ?
я не розумію Показати IP 2 Жовтня 2018 12:27
А водії тут при чому?!!!!!
іВАН до я не розумію Показати IP 2 Жовтня 2018 19:16
Якщо для ВАС святе Євангеліє є святе і Ви уважно його читали то-- Господь перед тим як цитую Вас ''перед тим як втішити, зцілити, допомогти людям суворо вимагав у них '' --ВІРИ!!!! - а тоді тільки зцілював чи воскрешав. Зрештою священик служить спочатку БОгу а потім- людям. А Ви хочете щоби священик служив Вам і прогинався під ВАшими запросами-він не похоронне буро. Священик --ПАСТИР -а пастир коли пасе отару чи череду то і батіжком може підстібнути вередливу худобку, а то і собачкою натравить --бо він пасе і оберігає свою отару. А у нас все має буті для нас!!! Так не буває.......
Для до іВАН Показати IP 3 Жовтня 2018 11:06
тебе може так і має бутІ, як для худоби в отарі і батіжок і травля собачкою - ні, це таки повний п...ць, щоб з такими поняттями жити,( де соціальні служби, вичислити і дітей забрати від такого "вихователя", бо виховає) А взагалі Христос милосердний і люблячий. милосердя і прощення - постулати християнської віри, і суворо перед тим, як зцілити ні в кого ні чого не вимагав, а тим більше віри, він в неї людей навертав, а ви все батіжком хочете. Триндець - тьма! Евангеліє ваше до речі факсом з неба не прийшло, як і біблія, їх писали і переписували люди, і кожен хоч трохи та вкладав свого, можливо такі, як і ви теж писали.
Волинянин Показати IP 2 Жовтня 2018 13:13
А що там в тексті про циган щось писали...
Микола Показати IP 2 Жовтня 2018 14:18
віриш у бога, а гроші віддаєш "посереднику". Й церква теж продажна. Усі заробляють
кликаста хімера Показати IP 2 Жовтня 2018 14:25
а колись при церквах й темниці були, й барщину на церкву змушували відпрацьовувати. а скільки людей було спалено за обвинуваченням "єретик"
Досить сварок Показати IP 2 Жовтня 2018 17:08
До Кіріла не мільйони, а мільярди гривень йдуть... А ми пожертви агресору скидаємось... Ми що слабі чи дурні? У Бога немає релігій ...і священники і просвітери Богу по ниточці на небо гроші не передають.... Не даю грошей і не будуть мати за що сваритись канонічні і не канонічні ... Не буде в них грошей, не буде сварок...нехай на хліб, як Христос заробляють ...
Православний Р. Б до Досить сварок Показати IP 2 Жовтня 2018 19:30
Шановний, якщо Ви обдивилися телевізора ( а тверезим людям давно відомо, що телебачення то ЗБРОЯ ) -то не треба свої скудоумні думки --виставляти на показ.
безграмотность Показати IP 2 Жовтня 2018 17:46
Мусульманина в УПЦ КП отпоют? Нет. Почему должен УПЦ МП отпевать того, кого эта церковь считает раскольником или не крещенным? Крещение - осознанный шаг родителей или человека. Но если они не знают и не интересуются вопросом, то при чем здесь священник? С таким же успехом женщина могла просить упокой в кирхе, мечети или синагоге - и ей бы отказали. УПЦ МП считает КП Филарета раскольником с момента раскола (1992 г.) и предала его анафеме, поэтому приверженцы Филарета с точки зрения УПЦ МП Онуфрия неверующие-раскольники, а обряд крещения считают, соответственно, не состоявшимся. То ли еще будет, когда Порошенко томос продавит
ага до безграмотность Показати IP 2 Жовтня 2018 18:19
При чому тут мусульмани, це категорично інша релігія....ми - християни, і церква має бути для всіх!!!!! їдьте вже в свою рашку і сидіть там, шо ви тут робите всі??!!
безграмотность до ага Показати IP 2 Жовтня 2018 18:58
Почему я должен ехать в Рашку, а не вам в Канаду? У меня все предки с Украины. Таким как вы в свое время навязали Брестскую унию (1596) породив греко-католиков, в 1992 году - Киевский патриархат, а теперь два экзарха из США и Канады навязывают новую поместную церковь, новый раскол, новую бойню. А вы рассказываете: "вы христиане". Ну пожалуйста ходите к католикам, греко-католикам, в отдельную автокефальную церковь, в Киевский патриархат, но вам мало и вы творите дальнейший раскол. Порошенко профинансировал пиар майдана, - результат война. Теперь профинансирует томос - посмотрите будет новый раскол. Почему я должен ехать куда-то? Потому что вам напарили мозг, разделили и зарабатывают на этом деньги, удерживаясь у власти и разграбляя то, что осталось от совка? И сходите к католикам в костел возле замка: "Церква маэ бути для всих"...Отпоют ли они вашего родственника-"христианина"? Или покрутят вам у виска, отправив в православную церковь? И какой вы христианин, если нарушаете элементарные заповеди христианства, отправляя людей с не такими взглядами как у вас в другие страны? Это по-христиански?
Ага до безграмотность Показати IP 3 Жовтня 2018 10:07
Чому повинен? Та бо ти ненавидиш Україну, от чому!!! А по християнськи відмовляти у похованні дитини??? Це по християнськи??? Тут уже правильно хтось писав, чи Ісус питав де кого хрестили, перед тим як зцілити чи допомогти??? Шо ви творите, люди!!! Як вам кажу не про різні релігії, як то католицизм і мусульманство, а про одну, лиш про різні церкви!!! Так не може бути...люди всі ми ходимо під Богом і він все бачить!!! Конкретно у цьому випадку - священник - нелюд, бо відмовив не у вінчанні, не у хрещенні, що можна було махнути рукою і піти до іншої церкви, а у похованні - то остання путь, тут не вибираєш...як ви цього не розумієте...
Безграмотность до Ага Показати IP 3 Жовтня 2018 15:17
Безграмотность и деградация - признаки, сопровождающие современную Украину. И они ее разрушают. Жаль, что вы не понимаете разницу между конфессиями и что это, вообще, такое. Католики, протестанты различных течений, православные тоже различных течений - это РАЗНЫЕ конфессии, сложившиеся под определенными историческими условиями. Но они у вас все "христиане". А на самом деле они разные. Вы уравниваете 3 и 7 на основе аргумента "цифры", но они разные! Но вы этого не понимаете. Если у вас в квартире отожмут кладовку, то вы этих людей не будете пускать дальше в квартиру. Так и между МП и КП, от которого он откололся в 1992г.. Но вами движет исключительно гордыня уникальности, потому как вы считаете, что любите Украину больше, чем я. А на самом деле вы и вам подобные ведут ее к бойне и развалу. Потому как вы не просчитываете дальнейшие события, не учитываете уже аналогичные события раньше в истории из-за элементарной безграмотности. Я хочу Украине мира, спокойствия и процветания, а вы религиозной бойни, когда начнут у друг друга отжимать церкви и лавры. Так кто из нас больше любит Украину? Такое ощущение, что вы в школе штаны протирали...Как можно проводить обряд за упокой, если человек не крещен и не пребывает в лоне конфессии??? Но таким грамотным "христианам", как вы можно, но это уже будет не церковь, а бардак, который не имеет отношения к христианству! Что мы сегодня и наблюдаем...
безграмотность до Ага Показати IP 3 Жовтня 2018 15:49
И что это, вообще, за постановка вопроса? На все обряды "махнути рукою, а у поховани не выбыраешь"? Один раз не пид-рас, извините? Люди моря крови и споров, вырабатывая обряд, созывали соборы, обсуждали. Но пришел "Шариков" и сказал: это все нельзя, а это можно! Завтра придет и скажет: и такое можно, так давайте и все поменяем, будем идолам молится! Нет, церковь обрядностью сохраняет философское знание христианства, а то бы уже давно такие как вы, под разными предлогами, все перевернули. Не нравится, создавайте свое и ждите пока придет очередной Шариков и скажет, что можно и так, "бо то остання путь"! И батюшка правильно отстаивает канон, обряд и требования к верующим, если они в вере, а не в гордыни. А если человек безграмотен и не хочет внимать свыше, то пусть учиться на своих болезненных ошибках.
до" безграмотность" до безграмотность Показати IP 3 Жовтня 2018 19:26
Повністю з Вами погоджуюсь,ви все говорите дуже правильно.
парафіянин з Озера Показати IP 2 Жовтня 2018 19:38
ЩО не кажіть а наробили цигани і політикани чуда в селі. Нам тут жити. ходити по одних вулицях і вітатися і дивитися один одному в вічі. В нас село спокійне і батюшка Михаїл на свому місці. ТО велика людина ---він Афганістан пройшов- залишився живий. Душмани і абреки не вбили ---то свої однокровні українці зі світу зведуть. НЕ чіпайте БАТЮШКИ і нашої церкви!!!!
дикі люди до парафіянин з Озера Показати IP 3 Жовтня 2018 08:56
То нащо дорогу перекрили)? Ваш от. Михаїл, міг відспівати ту дитину, або просто пробачити Недільському ту статтю, але ж ні вам треба було піднімати все сполох, ходили на розборкі по всіх установах, перекривати дорогу. От і маєте позору на весь район!!! Дивлячись за вашими останніми новинами у вас, як не школа, то церква, що наступне??
Ага до дикі люди Показати IP 3 Жовтня 2018 14:35
де вже пак пробачити, ви що? яке там "вдарили по щоці - підстав іншу", воіствующая церковь рулить, тобто "добро з кулаками", як там висловлювались "батіжком і собачку натравити" щоб навчити віри, милосердя, добра. Це їх так їхні "пастирі" начили, а пастирів очевидно їх вище начальство бо до Бога це не має ніякого відношення.
до Озерянців. до парафіянин з Озера Показати IP 3 Жовтня 2018 18:54
Озерянці,Ви молодці!що заступилися за свого батюшку,за свою віру!
євробляхи Показати IP 3 Жовтня 2018 22:22
Бегі....Миша....ой беги
Атеїст Показати IP 4 Жовтня 2018 09:40
Як чудово, що мені глибоко байдуже як чубляться 'віруючі' :)
євробляхи Показати IP 4 Жовтня 2018 19:44
миша.....бороду брий....ато біда тобі прийде