USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.55 39.80
  • PLN 9.75 9.90

Як офіційно називатиметься нова церква в Україні

15 Грудня 2018 21:54
Помісна православна церква називатиметься Православна Церква України.

Про це повідомив у Facebook речник Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

«Офіційна назва згідно Статуту – Православна Церква України. Також можна вживати УПЦ (не плутати з МП)», – наголосив він.

Також Зоря оприлюднив й офіційний титул предстоятеля нової української церкви.

«Титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України», – повідомив речник УПЦ КП.



З його слів, перше богослужіння новий глава ПЦУ відправить уже в неділю, 16 грудня, в Михайлівському золотоверхому соборі о 10:00 ранку.

Синод Православної церкви України складатиметься з, власне, предстоятеля Єпіфанія і ще 12 ієрархів, повідомляє РБК-Україна з посиланням на обізнані джерела.

Відомо, що Синод увійдуть митрополит Київський і всієї України Епіфаній та три постійних учасника - почесний патріарх Православної церкви України Філарет, митрополити Макарій і Симеон (з колишніх УАПЦ і Московського патріархату відповідно).

Інші дев'ять учасників Синоду будуть змінюватися на основі ротації раз на півроку.

15 грудня Об’єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної православної церкви в Україні, який отримає томос про автокефалію від вселенського патріарха Варфоломія. За інформацією речника УПЦ Київського патріархату архієпископа Євстратія Зорі, глава нової української церкви отримає томос 6 січня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 32
123 Показати IP 15 Грудня 2018 22:07
Зарєво и грохот ... Взрывы ватных пуканов слышно от мацквы и до хабаровска.
Анатоль_ до 123 Показати IP 15 Грудня 2018 22:42
Доброго нюха тобi Бог дав, шо ти тих пуканов чуствуеш.
Осьо воно до 123 Показати IP 16 Грудня 2018 06:57
Константинопольська, Олександрійська, Єрусалимська, російська, Болгарська, Румунська, Сербська, Кіпрська, Грузинська, Албанська, Польська, Чешська і т.д. мають свою автокефалію!!! Чому Україна, хрещена у 988 році, (дуже далеко до заснування московії) тільки зараз отримала свою, українську православну, Християнську!!! церкву.
123 до Осьо воно Показати IP 16 Грудня 2018 09:42
А вы что не слышали что Путин и Кирилл сказали ?,- раскольники, и Константинополь раскольники, есть только РПЦ!!! Вам этого мало ???
Лучанин Показати IP 15 Грудня 2018 22:15
А в народі так і далі буде називатися церквою розкольніків
Лучанин справжній до Лучанин Показати IP 16 Грудня 2018 07:14
В народі буде єдність, як і в інших народів, в десятки, сотні тисяч менших за Нас. Бо вони вже давно мають автокефалії! Лише ми, до цих пір, ходили під московією, яка християнство, до речі, запозичила у нас. Тому що християнство на багато старіше за наших східних ворогів. Вони про це забули.
Ха ха ха до Лучанин Показати IP 16 Грудня 2018 09:07
наразі РПЦ в розколі, так як є питання до їхнього Томосу. ЯК ОКАЗАЛОСЬ, рпц Є САМОПРОГОЛОШЕНЕ!
До лучанин Показати IP 15 Грудня 2018 22:58
Вас канонічно не існує. Ви ніхто. Звичайна жалюгідна вата.
Лучанка до До лучанин Показати IP 15 Грудня 2018 23:36
Існує тільки Бог, а все інше- бізнес від церкви. А якщо такі як Ви називаєте себе віруючими ПЦУ, а не віруючими в Бога, то мені Вас хочеться ПЦУшником назвати, а не віруючою людиною.
! до Лучанка Показати IP 16 Грудня 2018 09:08
То ви по собі міряєте всіх дамочко, так як самі є прихожанкою фсб шного попа - путіноїда.
Молодець до До лучанин Показати IP 16 Грудня 2018 06:36
Заробив свій "рубль"
макс Показати IP 15 Грудня 2018 23:35
РПЦ ))))) - Рошенова Православна Церква, агент вдало виконує поставлені на нього задачі з лубянки , по розвалу України і розвитку дібілізма в країні до стадії яка потрібна РФ.
Рекс до макс Показати IP 16 Грудня 2018 09:09
Щось в тебе м онголоїд в голові помутнєніє якесь, ти сам не розумієш що несеш.
макс до Рекс Показати IP 16 Грудня 2018 14:35
Свічку за петра олексійовича бігом побіг поставив!!!
Буде треба до макс Показати IP 17 Грудня 2018 10:01
За те, що сприяв одержанню ТОмоса, обовязково поставимо, і не одну !!!
До лучанки Показати IP 15 Грудня 2018 23:57
От як ви завили лицеміри) Існує тільки Бог,все інше бізнес і т.п. Щє не так давно,ваша риторика була зовсім інша:розкольники,філаретівці,вселенське православ'я вас не визнає.... А тепер коли вас самих каноном приперли,і ви на межі невизнання,от як значить тепер. Жалюгідні лицеміри. Ви тільки починаєте пожинати плоди,того що посіяли.
Лучанка до До лучанки Показати IP 16 Грудня 2018 07:46
Перепрошую, про які канони Ви мову ведете? Про такі самі, як букви нашої Конституції, котрі давно вже запльовані нашою владою? Будь-яка людина зі здоровим глуздом задає собі питаннячко, коли дивиться на фото Об'єднавчого собору , де у президії Порошенко: "Що він там робить?" Це ми ліцеміри? До речі, коли вже ми мене особисто звинувачуєте, довожу до Вашого відома: я не належу до жодної релігійної конфесії і тому маю право говорити про свою незалежну думку, коли дивлюся на все, що відбувається. Все це з серії "мирний" Майдан, українці давно мріяли. Ви українців яким чином опитували? Кількістю прихожан той чи іншої конфесії? Так поцікавтесь, врешті-решт, тими цифрами! Все у нашій країні "вільно та демократично" - через коліно.
Анонім Показати IP 15 Грудня 2018 23:58
Що дальше будем ділити землі? Але ви хворі! Завтра вже заживем! Ідіть працюйте!
Я до Анонім Показати IP 16 Грудня 2018 07:04
Якщо ти якийсь батюшка, то про «ідіть працюйте» актуально))) Якщо не батюшка, то, будем ділити землі!
алекс Показати IP 16 Грудня 2018 01:12
заканчиваются699лет духовного рабства фантомные боли рпц усиливаются
До 123 Показати IP 16 Грудня 2018 03:39
Та кому ти потрібний?
Лучани Показати IP 16 Грудня 2018 06:32
Серби, Румуни, Болгари, Кіпріоти, Греки, Албанці, Грузини, Чехи, Словаки і т.д. мають автокефалію... Чому країна, яка має хрещення 988 року (коли ще не існувало московії) повинна її (автокефалію) виборювати в московії??? Не логічно!!!
! до Лучани Показати IP 16 Грудня 2018 09:11
Бо так вирішив пуйло, фсб, рпц.
Нелогічно до Лучани Показати IP 16 Грудня 2018 12:27
Стоп! А якщо вже має, то чому потрібна щось виборювати? Де логіка?
Цікаво Показати IP 16 Грудня 2018 06:41
Коли це священники МП думали про Бога, а не про те, як в «Срібних лелеках», п‘яними, коньячку смачного під бутерброди з ікорочкою випити!!! Певно намолили...
Юху! Показати IP 16 Грудня 2018 06:45
Певне, все правильно роблять, якщо стільки ненавісті в коментах...)))
Християнка -українка Показати IP 16 Грудня 2018 08:17
Бог, Христос і Україна понад усе.Українська держава, українська мова, українська церква, бо тут живемо і хліб украінський з української землі їмо. Ми українці, тут народились і тут наше коріння і Любимо Україну, як сонце,як вітер, трави...Любимо свою землю, і влада у нас буде і Церковна і Державна з часом , яка буде любити і свою країну і свій народ.
Правда Показати IP 16 Грудня 2018 08:59
Історична справедливість відновлена і це вже факт.Україна має свою автокефальну церкву,яка буде підтверджена Томосом в переддень Різдва Христового.Обраний молодий,сучасний митрополит-реформатор.В добру путь.А цим "писакам"і просто заздрісникам Бог прощає.Україна вистоїть і відродиться.Любіть Україну і будьте послідовниками її славних синів і дочок.Слава Богу і Слава Україні!
ДАВАЙТЕ ПОШКОДУЄМО до Правда Показати IP 16 Грудня 2018 09:13
Потрібно їх можливо і пошкодувати, в них фантомні болі тепер навік, да й і не фантомні ...
прочитала Показати IP 16 Грудня 2018 13:06
коментарі віруючих людей - яд на всі боки. Як добре. що я атеїст і мені не треба ненавидіти тих, хто зі мною не згідний. Печалька. У вас віруючих такий вінегрет в головах, навіть у тих хто читав біблію, я вже мовчу за тих, хто її просто бачив ну або в руках тримав
Правда Показати IP 16 Грудня 2018 19:23
Атеїстів не буває-це міф.Переконаний,що Ви вірите в щось неосяжне і недоступне.Неземне.Навіть найкращі вчені-астрофізики в це вірять.Але дійсно,щоб вірити в Бога не потрібно ходити в церкву.Вибір на Вами.
вчить матчасть і не до Правда Показати IP 17 Грудня 2018 12:02
Атеї́зм (від грец. άθεος, безбожний), безвірництво — світогляд, який характеризується відсутністю віри в існування будь-яких богів, духів, інших надприродних істот тощо.(Вікіпедія) Хоче може це ви, Любов Петрівна, яка років так більше двадцяти назад, мені на уроці розповідала, що атеїстів ВЖЕ немає :) А взагалі, як на мене, то найбільша відмінність між атеїстами і віручими, це те що перші приходять до цього перечитавши купу літератури, ту ж біблію врешті решт, і аналізуючи прочитане роблять свій висновок. А другим просто так сказали. мол є такий добрий і справедливий бозя , треба в нього вірити, йому служити, бути його рабом, інакше він розізлиться і покарає. Це примітивне, згідна. пояснення самої суті вашої віри.