USD 40.80 41.20
  • USD 40.80 41.20
  • EUR 40.80 41.40
  • PLN 10.22 10.48
Світ вражає: non-grata в Республіці Білорусь
Білорусь оголосила війну українському громадянському суспільству

Я стурбований ситуацією, що склаладається з громадянами України, активістами громадських організацій на кордоні з Республікою Білорусь.

Під час перетину українсько-білоруського кордону ще один український правозахисник дізнався про те, що став персоною non-grata в Республіці Білорусь.
21 квітня, мій товариш Михайло Каменєв, заступник голови Всеукраїнської молодіжної організації „Фундація Регіональних Ініціатив”, член Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України під час перевірки документів на кордоні дізнався, що знаходиться в „списку нев’їзних” до Білорусі. Михайло прямував до Мінська в якості інформаційного помічника керівника Міжнародної спостережної місії Комітету міжнародного контролю за ситуацією з Правами Людини в Білорусі. Тепер в закордонному паспорті Михайла стоїть штамп “В’їзд заборонений”, і, що цікаво, тривалість заборони не вказана.

Михайло Каменєв став вже третім правозахисником України, котрому заборонили в’їзд до Білорусі. Слідом за Мариною Цапок і Максимом Кицюком, він не зміг потрапити в Мінськ, щоб там продовжити роботу в Міжнародній спостережній місії. В аналогічній ситуації опинився і громадянин Росії – Андрій Юров, керівник Міжнародної спостережної місії, який був видворений з Мінську 16 березня 2011 року. Названі правозахисники, знаходячись на території Білорусі, діяли відкрито, і на основі норм ООН і ОБСЄ про правозахисну діяльність здійснювали моніторинг ситуації з правами людини – у відповідності до міжнародних зобов’язань, що взяла на себе Білорусь. Причина і дата занесення до „списків” офіційно не повідомляються, так само, як не вказується орган, що прийняв таке рішення, відповідно, немає процедури оскарження.

Чи існують так звані списки "нев'їздних" до
Республіким Білорусь?
Чи знаходжусь я, громадянин України у таких списках?

Відповіді на ці питання намагаюсь отримати від Міністра закордонних справ України - Костянтина Грищенка та Повноважного посла Республіки Білорусь в Україні - Валентина Величка, яким я надіслав відповідні листи.
Коментарів: 13
Helge Показати IP 23 Квітня 2011 12:19
Юрик, как только поймешь чем твоя "фундація" отличается от проституции, тебе сразу станет понятно почему таких как вы игнорируют в любом приличном обществе... А если не поймешь - обратись к своим старшим товарищам, которые спонсируют ваши "инициативы" - они подскажут )))
Белорус Показати IP 23 Квітня 2011 12:26
Правильно, вам провокаторам и псевдодемократов в Беларуси нечего делать. Вы разрушили свою страну, теперь хотите добраться до нашей родины. Мы следим за тем, как у вас всё "демократично", особенно с правами человека. Как варварски вы избиваете белорусов прямо на площади в центре города на глазах мирового сообщества! Это не демократия, это "националистический примитивизм", вам не место в цивилизованом обществе. Вам не место в Беларуси.
Сергій Показати IP 23 Квітня 2011 16:53
"спонсируют"??? ваши "инициативы"??? пусті слова кидаєте Helge. Конкретні приклади називайте!
Helge Показати IP 24 Квітня 2011 18:09
Скоро в ВР примут закон о финансировании ГО - КАЖДЫЙ сможет посмотреть КТО и ОТКУДА получает деньги - в т.ч. по "Всеукраїнській молодіжній організації „Фундація Регіональних Ініціатив”. Для особо любознательніх, єто уже можно сделать и сегодня - грамотно напиши запрос в областное управление юстиции насчет этого - тебе дадут официальный ответ)))
Клим Савур Показати IP 24 Квітня 2011 21:52
хельге - двома словами - москальський вилупок
Helge Показати IP 25 Квітня 2011 12:54
забавно, но не удивительно, что как только начинаешь говорить о конкретных поступках, мотивах, источниках финансирования, о том ЧТО лично ТЫ сделал для страны и УКРАИНЦЕВ - тебя сразу начинают люто ненавидеть пустопорожние балаболы и неудачники - как "савуры" так и "кононовичи"!....))) "Вани еднають країну!!!!" (с)
Фанат до Helge Показати IP 25 Квітня 2011 13:14
Ну і що ти зробив особисто для країни та українців? Що тобі вдалося зробити, раз ти такий за власним визнанням "успішний"?
Helge до Фанат Показати IP 27 Квітня 2011 23:00
Лично я - не так уж и мало - только не рисуюсь и не пЕарюсь)))
Правозащитник Показати IP 25 Квітня 2011 13:45
Хельге, он же - Суворов, он же - VSC (и еще с десятком спецпсевдонимов) - украинофоб, человеконенавистник, компьютерный маразматик без образования, злая собака с двумья судимостями. Это человек без Родины, плюющийся ядом на всех и вся. Интересно, где бы еще терпели этого выродка? В Беларуси? В России? Украина приютила этого поддонка - сынка советского офицера, дала ему жилье и жизнь. В каком государстве, скажите, еще так можно жить? Ненавидеть его и жить в бочке с желчью? Такая жизнь - год за три.
Helge до Правозащитник Показати IP 27 Квітня 2011 22:56
Разочарую этот поток вялотекущего бессвязного бреда...))) И не "суворов", и не всц, и в тюрьме не сидел)))) Украинец и люблю Украину и своих земляков - это, понятно, задевает отщепенцев и тех, кто привык продаваться за 30 сребреников, винить окружающих в своей никчемной жизни, тех, кто так и не найдет себя в этой жизни - сочувствую... Кривозащитничай дальше - жизнь поправит!))))
Зеник Показати IP 26 Квітня 2011 08:31
Хельзі та розумному Білорусу-просто зайдіть на сайт Хартія97 або Білоруський партизан і почитайте що насправді робиться в Білорусі.Якщо не зазомбовані то все зрозумієте.Шкварка і чарка йдуть до закінчення.37-й не пройде!
Helge до Зеник Показати IP 27 Квітня 2011 23:05
ты не на сайт зайди - поедь в Белоруссию и посмотри какие там, например, дороги, попробуй дать взятку гаишнику - потом проедься от Луцка до Львова и снова расскажи нам про 37-й год.)))