USD 40.80 41.20
  • USD 40.80 41.20
  • EUR 40.80 41.40
  • PLN 10.22 10.48
Світ вражає: Небезпечний янгол: у Панамі відкрили новий вид акул
Новий вид акул-ангелів відкрили в атлантичних водах біля Панами під час дослідження, яке тривало понад десять років.

Команда експертів описала та назвала новий вид акул Squatina mapama. Однією з відмінних характеристик S.mapama є коротка і вузька лінія дрібної луски, зазначив співавтор відкриття Росс Робертсон зі Смітсонівського інституту тропічних досліджень, повідомляє Новое время.

Міжнародний союз охорони природи вважає, що багато видів акул-ангелів перебувають під загрозою зникнення. Їх рід, Squatina, сягає своїм корінням у далеке минуле, виникнувши, швидше за все, в крейдяному періоді (приблизно від 145 до 66 млн років тому).

Squatina – це акули з пласким тілом, що нагадують скатів, і які не так просто відрізнити один від одного неозброєним оком. Насправді S. mapama (названий на честь іспанської державної організації з рибальства) дуже схожий на інший вид, що мешкає в тій же частині Карибського моря, а також в Панамі – Squatina david.

Однак, крім низки тонких фізичних відмінностей між ними, генетичний аналіз допоміг виділити їх як окремий вид, відмінний від інших акул-анголів Нового Світу.

Посилаючись на одну з відмінних характеристик S. mapama – коротку та вузьку лінію дрібної луски або шкірних зубців – автори запропонували дати цьому новому виду загальну назву «дрібнохлуста акула – ангел».

«Як і багато інших акул, акули-ангели незвичайні, повільно ростуть, довго живуть і мають низьку плодючість. Оскільки вони живуть у місцях проживання, в яких полюють тралом, ці характеристики роблять їх вразливими для надмірного вилову риби, навіть якщо вони не використовуються людиною», – зазначає співавтор відкриття Д. Росс Робертсон.

Ця акула-ангел – четвертий новий вид Squatina, ідентифікований в Західній Атлантиці за останнє десятиліття, і, хоча загальна кількість видів цього роду точно не встановлена, це дослідження показує цінність генетичного аналізу для розуміння істинної біологічної різноманітності.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus