USD 40.80 41.20
  • USD 40.80 41.20
  • EUR 40.80 41.40
  • PLN 10.22 10.48

У Волинській митниці пояснили, що робити людям, які не встигли під нульове розмитнення

4 Липня 2022 16:46
Повернення авто власнику, оплата митних платежів, реалізація авто за кордоном та відмова на користь держави – такі варіанти запропонував в.о. керівника Волинської митниці Микола Татарчук людям, які не встигли скористатись законом про нульове розмитнення та розмитнити автомобілі до 1 липня.

Про це повідомили під час брифінгу у Волинській митниці.

«Закон, який скасовував попередні пільги, вступив в силу з опівночі 1 липня. Щоб отримати пільгу, потрібно було до цього часу ввезти автомобіль і його оформити. Система не передбачає цього після 1 липня», – сказав керівник Волинської митниці.

Читати ще: McLaren, Bentley, Mercedes: ТОП елітних авто, які ввезли через Волинську митницю під нульове розмитнення

Щодо ситуації на «Устилузі», то Микола Татарчук повідомив, що там з 10 по 23 червня черга складала 20-30 авто, в середньому спроможність по пропуску складала 500-600 автомобілів за добу.

«У цей проміжок часу, з 10 по 23 червня, ми оформлювали 200-250 авто, тобто вдвічі менше. Як тільки озвучили, що закон про нульове розмитнення буде скасований, відбувся масовий наплив. Якщо ми оформлюємо 500 авто за добу, то вийти на якусь більшу цифру було практично неможливо. 29 червня я провів телефонну розмову з керівником митниці та керівниками митних постів. Зранку, 29 червня, була черга з 900 автомобілів. Ми попросили польських прикордонників, аби вони пішли та пояснили, що ми заберемо лише ці 900 авто. За цей період ми оформили 925 автомобілів. Але на ранок 30 червня черга складала півтори тисячі авто. Станом на сьогодні черга становить 200 авто, вони очікують пропуску. Люди сподіваються… Але це законодавча площина, ми ні на що не впливаємо, оформлюючи документи відповідно до чинного законодавства», – наголосив посадовець.

Читати ще: Повернення мита: у зонах митного контролю на Волині порожньо, а з польського боку – до пів тисячі авто. Відео

Також він розповів, що можна робити транспортними засобами, які не встигли розмитнити «під нуль».

«Якщо авто стоять в Польщі і не є рентабельними, люди можуть повернути їх власникам. Якщо людям під силу заплатити митні платежі, то можна ввезти авто під режим імпорту та користуватися. Хто ввіз, але не встиг розмитнити, є режим реекспорту – можна вивезти авто за митну територію України і там його реалізувати. Також можна відмовитися від авто на користь держави, адже багато військових частин потребують авто», – поінформував Микола Татарчук.

Олександр ЗЕЛІНСЬКИЙ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Бульба Показати IP 4 Липня 2022 17:21
Зробили закон для того щоб спритники наживалися!!! Це Україна!! Чому не можна було прописати норму де можливо ввезти одне авто на одну особу без права продажу на два/три роки???
Анонім до Бульба Показати IP 6 Липня 2022 09:56
Родичів багато а доручення ніхто не відміняв
Сергій Показати IP 4 Липня 2022 17:38
"Повернути власнику",ці митники далекі від реальності
Пенсіонер Показати IP 4 Липня 2022 18:58
Іти на війну з атомобілем
helo Показати IP 4 Липня 2022 21:36
А немає опції : "Подарувати митнику?"
До helo: Показати IP 4 Липня 2022 22:41
Є опція для тебе особисто: "Нема..., не купиш, не позичиш" або "Не встиг, то всі винні, а я святий".
Alex до До helo: Показати IP 6 Липня 2022 22:00
А Ви не задавалися питанням - ЯК так вийшло, що люди 23 числа придбали авто і "не встигли"? А я знаю таких, що 27-го поїхали з України і "встигли"
1 Показати IP 4 Липня 2022 23:02
Бла, бла, бла... Зробіть щось для ЗСУ корисне - плаксії.
Андрій Показати IP 5 Липня 2022 06:51
Цікаво скільки авто митники подарували на потреби ЗСУ?І скільки набили карманів,продаючи черги і запускаючи без черги?
ABC Показати IP 5 Липня 2022 15:01
Як завжди, зробили нас разом.
Юрій Показати IP 5 Липня 2022 17:52
Моя мама, простояла в черзі на устилузі від 24 червня, до 2 липня і так і не вийшло багатодітній сім'ї отримати ту машину. Яких 900 автомобілів в черзі? Бариги гнали машини, в черзі продавали місця, були моменти, коли проїжали на 100 м за добу. Митники свої кишені набивають в першу чергу. Нащо давати людям можливість пригнати собі 1 машину, якщо шишка митна нажене собі 20 машин і буде людям продавати. Це Україна, як би це не звучало, але нічого не змінюється в цьому плані. Війна чи ні, посадовці думають про свою кишеню. Арифметика проста...
Тарас Показати IP 5 Липня 2022 19:41
Досить легке пояснення,але брехня повна,як вони рахували чергу? Хто за підрахунок відповідав? Назвіть його! Станом на 26 червня черга х автомобілів була 18 км,батько стояв на 14,5 км з номером 1421! Яка черга з 900 автомобілів
Юрій до Тарас Показати IP 6 Липня 2022 06:36
Люди самі рахували і номерували авто, щоб бариги не лізли, це було на устилузі. В черзі мама була 2216, станом на 24 червня
Бульба Показати IP 6 Липня 2022 09:01
Це Україна!!! Тут в людей чомусь не має відчуття справедливості)!!
Олександр Показати IP 6 Липня 2022 12:57
Військовослужбовці не змогли розмитнити, бо не в праві виїхати, а бариги тралами завозили. Не було справедливості і немеє.
Тарас Показати IP 6 Липня 2022 14:44
23 числа став в чергу на устилузі в 22:00 черга була 23км км, яких 20-30 авто в черзі той начальник щось курить і то непогане ,, до першого числа недойшов по черзі 1.7 км поляків черги 900 авто і спроможність в 500 авто можливо лівак тоді все складається ..
1+1 Показати IP 6 Липня 2022 15:04
Це все професіоналізм зеленої команди
Alex до 1+1 Показати IP 6 Липня 2022 20:22
Ці хапуги на митниці не мають відношення до команди Президента. Команди змінюються, а ця банда на кордоні лишається незмінною.