USD 39.65 39.95
  • USD 39.65 39.95
  • EUR 39.80 40.05
  • PLN 9.90 10.12

За 20 років поширеність аутизму зросла на 787%, – вчені

29 Вересня 2021 07:20
Наразі суспільство краще проінформоване про аутизм, а способи діагностики стали більш доступними – це може бути причиною того, що у світі зросла кількість випадків розладів аутистичного спектру. Однак, автори не відкидають гіпотезу про фактичне збільшення випадків аутизму.

Вчені з Ексетерського університету проаналізували дані майже 9 мільйонів чоловіків і жінок в період з 1998 по 2018 рік, пише 24 канал. За двадцять років діагноз аутизм або розлад аутистичного спектру лікарі розуміли дещо інакше, ніж розуміють його зараз. Тож, дослідники мали на меті показати, як змінилася динаміка розладу.

«Поширеність діагнозу зросла на 787% за останні двадцять років», – приголомшили вчені.

Передусім, такий стрибок обумовлений розширенням можливостей діагностики аутизму. Постановка діагнозу досі залежить від досвідченості лікаря, який спостерігає за розвитком дитини з народження.

Крім того, зріс і попит на діагностику завдяки доступності інформації та організаціям, які займаються піклуванням сімей з дітьми з аутизмом.

«Однак це не виключає фактичного збільшення випадків розладів аутистичного спектра», – наголосили вчені.

У дослідженні йдеться, що раніше аутизм більшою мірою зустрічався у хлопчиків. Нове дослідження вказує на помітне зростання кількості випадків аутизму й у дівчаток.

Поки вчені не роблять поспішних висновків, оскільки не впевнені, що саме є причиною зростання поширеності діагнозу. Подальші дослідження дозволять прояснити ситуацію.

Варто відзначити, що наразі аутизм у дітей визначають досить пізно – у віці 4 – 5 років. Це досить пізно, адже найбільш важливий період – раннього лікування – пропущено.

Ознаки, з якими варто звернутись до лікаря:

– проблеми з розвитком мови;

– ігри на одинці;

– проблеми у спілкуванні з однолітками;

– повторюваність дій;

– неможливість встановити зоровий контакт;

– дитина мало жестикулює;

– залежність від рутини: одного і того ж маршруту прогулянки, чіткого розпорядку дня, тощо;

– складнощі стосовно координації рухів, ходіння навшпиньки;

– підвищена чутливість до шуму, музики, світла, одягу, запахів, купання.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus