USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.90

На Волині корови загрожують популяції зубрів

20 Листопада 2014 13:15
Реальну небезпеку для існування зубрів на Волині створюють ферми.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії облради з питань екології та раціонального використання природних ресурсів сьогодні, 20 листопада.

Зі слів начальника управління екології та природніх ресурсів облдержадміністрації Олександра Самосика, небезпечний тваринницький комплекс розташований на межі угідь ДП «МГ Звірівське», поблизу сіл Рудники та Красноволя Маневицького району.

Так, ферма, на якій розводять велику рогату худобу й утримують її у безприв’язному стані, разом з пасовищами займає 1100 гектарів землі. Разом з тим, вона охоплює площу поширення зубра.

«Фонове значення у формування гельмінтофауни зубрів має саме свійська худоба, яка у місцях випасу створює високу концентрацію інвазійних елементів, забезпечуючи тим самим інтенсивне зараження диких тварин», - наголосив Олександр Самосик.

Простіше кажучи, начальник управління екології та природніх ресурсів запевняє, що корови можуть заражати рідкісних тварин паразитами.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що цілком можливо, що зубри на Волині незабаром вимруть взагалі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
калющ Показати IP 20 Листопада 2014 13:31
мозгі мішають самосику і гроші .А не зубри..........
лісник Показати IP 20 Листопада 2014 13:32
Найбільшу небезпеку для зубрів на волині вже забрали ще в середині квітня а другу небезпеку з Звірова звільнили два тижні тому- тепер зубрам уже нічого не загрожує.
88888888888888888888 Показати IP 20 Листопада 2014 13:46
хтось на цьому гроші заробить
Анонім Показати IP 20 Листопада 2014 14:01
Після комуністів іх було 685 особин у 1992 р., в 1995 р. їх було 659 голів, в 2000 р. – 405 голів, в 2004 – 325 голів, в 2005 р. – 303 особини. Станом на 2007 рік чисельність зубрів скоротилася до 255 голів – загалом за 15 років втричі. Слава хероям! Слава димократії! Най панує над нами зелений долар!
всезнайко Показати IP 20 Листопада 2014 14:14
В 2000 році коли начальником (генеральним деректором обєднання)став Богдан Іванович зубрів було - 405 голів а в 2014 залишилось -10 - де 395 голів???????????????? і воно ще повчає?На палю...Гнати таких з області..............
Еко Показати IP 20 Листопада 2014 14:19
Чим більша площа поширення буде таких неуків-гельмінтів (гл*стів) самосиків - тим швидше пропадуть зубри,і не тільки вони.
місцевий Показати IP 20 Листопада 2014 14:27
тут не в коровах діло))) а в новому начальнику самосику а то як доїти корів то він а як так то вони понімаєш зубрам мішають....
1111111111111111 до місцевий Показати IP 20 Листопада 2014 15:08
Шо небуть.........................
екоінспектор Показати IP 20 Листопада 2014 14:28
да а тому самосіку тільки всі мішають, то пожежі, то корови а далі хто буде....
лісник Показати IP 20 Листопада 2014 14:55
А дочого тут новий начальник?А який йому спадок залишив старий начальник?
небайдужа Показати IP 20 Листопада 2014 15:00
Вимруть .бо сила грошей душить.
пес Показати IP 20 Листопада 2014 15:07
А ви знаєте скільки треба було зубрів знищити щоб всі груди були в орденах і медалях? Чи ви думаєте що регалії дармові?
зубри-Коліснику Показати IP 20 Листопада 2014 15:20
Бодю, щоб тобі враз відригнулись всі наші зіжерті родичі