USD 40.80 41.20
  • USD 40.80 41.20
  • EUR 40.80 41.40
  • PLN 10.22 10.48

Надмірне перебування в онлайн-сервісах негативно впливає на психіку. Дослідження

30 Липня 2023 00:47
Дизайн і функції онлайн-сервісів викликають звикання і можуть спровокувати досить негативні наслідки для психічного здоров’я.

В середньому кожна четверта дитина і молодь, особливо у віці від 16 до 24 років, проводять в інтернеті більше семи годин на день. А більше двох-трьох годин перед екраном вже вважається надмірним екранним часом. Про це йдеться в проекті доповіді Європейського парламенту, передає EURACTIV.

У проекті доповіді депутата Кім ван Спрарентак детально описуються проблеми, з якими може зіткнутися людина через надмірний екранний час.

Тривале перебування в інтернеті пов’язане з онлайн-іграми, соцмережами, сервісами фільмів, серіалів або музики, онлайн-ринками або інтернет-магазинами, а також додатками для знайомств, розробленими таким чином, щоб користувачі витрачали максимальну кількість часу або грошей на платформу.

У проекті звіту зазначено, що YouTube, Netflix та Spotify пропонують функції, як-от нескінченна прокрутка або автоматичне відтворення за замовчуванням, визначаючи їх як «психологічні хитрощі, щоб утримати споживачів в інтернеті». Інші функції утримування в дизайні включають перезавантаження сторінки або персоналізовані рекомендації.

Такі особливості відіграють роль «психологічних потреб, вразливостей та бажань споживачів, як-то соціальна приналежність, соціальна тривожність або страх втратити вигоду».

Інший приклад – отримання лайків, які дають мозку сплеск дофаміну. А повідомлення заманюють споживачів на платформи.

На думку голландського євродепутата, інтернет-залежність має ті ж побічні ефекти, що і наркозалежність. Наприклад, люди можуть піддаватися депресії, низькій самооцінці, розладу харчової поведінки. Також вони можуть нехтувати сім’єю і друзями.

Існує також ризик обсесивно-компульсивних симптомів, як-то нав’язливі покупки серед молодих людей або проблеми з повсякденними обов’язками, що призводить до зниження оцінок, поганої успішності в навчанні або поганої роботи.

Надмірний час перед екраном та занадто багато соціальних медіа можуть спричинити дефіцит уваги, скорочення тривалості уваги, імпульсивність, порушення нейророзвитку, обмежені когнітивні здібності та труднощі з навчанням та пам’яттю, йдеться у звіті.

Також вказується, що зловживання цифровими технологіями може призвести до зниження рівня сірої речовини в певних частинах мозку, що також відбувається, коли людина пристрастилась до алкоголю або героїну. Більше того, зростає ризик стресу та вигорання, перевантаження інформацією та сенсорних подразників.

У документі також звертається увага на те, що дівчатка частіше мають погане психічне здоров’я через те, що занадто багато часу проводять перед екраном, ніж хлопці.

Жінки-користувачі інтернету також вдвічі частіше мають більші рівні депресивних симптомів, ніж чоловіки.

У проекті звіту зазначається, що введення обмежень за часом для онлайн-сервісів недостатньо для вирішення проблем залежності. Євродепутат зазначає, що необхідно встановити такі правила, щоб позбавити онлайн-сервіси функцій, які викликають залежність у споживачів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus