USD 40.40 40.80
  • USD 40.40 40.80
  • EUR 40.70 40.90
  • PLN 10.18 10.35

«Таких – одиниці»: скільки на Волині дітей-винахідників та що вони розробляють

17 Січня 2024 23:06
За час повномасштабного вторгнення діти з Волині розробили 15 винаходів. Юні науковці працювали над розробками в галузях робототехніки, електроніки й матеріалознавства.

Як розповіла Суспільному методистка Малої академії наук Олена Бурбела, впродовж останніх двох років школярі створювали портативну зарядну станцію, низьковольтну безперебійну систему живлення, робота-аватара, гравітаційну батарею, smart-сонячний годинник, систему скиду для дронів та інше.

«Було б чудово, якби таких дітей було більше. Насправді їх – одиниці. І учнів у школах, і студентів в університетах», – зазначає науковий керівник секції Волинської обласної Малої академії наук Йосип Селепина.

Комплексна система безпеки будинку

16-річний Владислав Рубльов створив комплексну систему безпеки будинку, що передає дані на мобільний телефон. Власна розробка, каже хлопець, дешевша та простіша за аналогічні в Україні.
«Мені цікавіше не досліджувати, а винаходити щось нове. Не скажу, що важко, але дуже цікаво. Часом, бувало, до ночі сидів, щось робив. Якщо не виходить, то пробую знову, щось міняю, експериментую», – розповідає Владислав.

Читати ще: У Луцьку юні науковці отримали мікроскоп для досліджень. Фото

М'яка гнучка піна з пам'яттю форми

Досліджуючи влітку на вміст речовин будівельну монтажну суміш, 16-річний Роман Мікуліч розробив м’яку та гнучку піну. Нещодавно на створений матеріал разом з науковим керівником подали патент на винахід.
«Вдалося досягти матеріалу з унікальними властивостями – пам’яттю форми. При натисканні він відновлює форму. Цю м’яку піну можна використовувати в протезах, матрацах і подушках. Треба не сидіти в гаджетах, а розвиватися», – каже Роман.

Природні кольори для тканин

Одинадцятикласниця Вікторія Скляренко створила кольори для тканин, використовуючи для барвників волинські рослини. Трави та квіти дівчина збирала торік влітку, далі стародавнім методом добувала пігмент.
«Це дуже творчий процес. Кольори вийшли пастельні. Перевага таких барвників – екологічність, вони безпечні для людини та довкілля. Моя розробка посіла третє місце на всеукраїнському конкурсі наукових робіт», – розповідає Вікторія.

Читати ще: Юні луцькі природознавці отримали мікроскоп для досліджень. Фото

Як працює Мала академія наук

На Волині Мала академія наук працює з 2006 року. У закладі діє 136 секцій, які відвідує понад 1200 дітей з усієї області. З учнями працює майже сотня викладачів.

«Незважаючи на повномасштабну війну, діти є. Не так багато, як хотілося б, бо частина учнів виїхали за кордон. Навіть якщо діти не стануть великими науковцями, вони навчаться багато корисного для себе», – каже методистка Олена Бурбела.

За час діяльності Малої академії наук в області діти з Волині зареєстрували п’ять патентів на винаходи, останній – у 2019 році.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus