USD 26.9 27.08
  • USD 26.9 27.08
  • EUR 28.75 28.9
  • PLN 6.35 6.47

Відсьогодні Луцьком курсує перша в Україні електромаршрутка

У Луцьку вперше в Україні випустили на маршрут повністю електричний автобус. Маршрутне таксі курсує відсьогодні по рейсу №2, а проїзд в ньому коштує 1,5 гривні.

Над реалізацією проекту його організатори працювали близько року. Директор компанії-перевізника «Санрайз» Юрій Девіцький зазначив, що найбільш затратним у плані часових ресурсів стало замовлення акумуляторних батарей для автобуса – їх чекали декілька місяців.
Для живлення електродвигуна автобуса використовуються ферум-літієві батареї, ресурс яких становить близько 10 років. На повному заряді автобус може проїхати у міському циклі до 250 кілометрів. Для того, аби повністю відновити заряд батареї, знадобиться 8 годин, якщо заряджати їх від мережі 220 вольт, або ж 5 годин, якщо від мережі в 360 вольт.

Водій автобуса каже, що в керуванні електромаршрутка суттєво легша за звичайний автобус. Адже замість ручної коробки передач, встановили тут варіатор (щось, на кшталт автоматичної КПП).
В автобусі лише дві педалі: газ та гальма, що суттєво спрощує керування в міському циклі. До слова, електроавтобус в рази тихіший, ніж автобус з двигуном внутрішнього згорання.

У салоні встановлена система автоматичного оповіщення про зупинки громадського транспорту, а також екран, на якому транслюватимуть новини, погоду тощо. Окрім того, в автобусі працює безпровідна мережа 3G Wi-Fi.
Швидкість на момент тесту становила близько 7 мегабіт – цього цілком достатньо для прослуховування музики в режимі онлайн або ж навіть перегляду відео.
Наразі прототип на базі «Богдану» А092 вже готовий до використання і сьогодні ж його обіцяють випустити на маршрут. Натомість зазначають, що наступною на черзі модернізації визначили дещо новішу та більшу модель. Це все той же «Богдан», правда більший за розміром.
Виготовляли автобус ентузіасти на базі підприємства «Санрайз». Пан Девіцькій зауважує, що розробка не має нічого спільного з корпорацією «Богдан», окрім марки автобуса, який взяли за основу. Далеко не новий «Богдан» дещо відреставрували та модернізували, перетворивши на електроавтобус.

Що стосується вартості проекту, його розробники не називають конкретних цифр. Лише зазначають, що вартість перетворення звичайної маршрутки в електроавтобус вартує вдвічі менше, ніж вартість одного нового тролейбуса. Разом з тим, це обходиться суттєво дорожче за покупку нового дизельного «Богдана».
Коментарів: 51
Loading...
Василь 24 Вересня 2015 12:54
Щось водій не дуже радіє
нагадало до Василь 24 Вересня 2015 16:08
їде маршрутка наче та собача будка
Анонім до Василь 25 Вересня 2015 10:12
І хай хтось скаже, що куріння на зупинках заборонено!
Теж водій до Василь 25 Вересня 2015 17:17
Так його колєги по 3 ре косять, а він 1,5, вот і весь "облом"
Анонім до Теж водій 25 Вересня 2015 22:12
И солярку не стыришь и не продашь налево )))
123 24 Вересня 2015 12:59
а як і хто буде утилізовувати ферум-літієві батереї?
сусід до 123 24 Вересня 2015 23:03
у нас у Львові є завод по утилізації батарей, кому цікаво зайдіть у ватсон там вже кілька років збирають використані батарейки для утилізації
валік 24 Вересня 2015 13:05
голєву за кермо
Дьодік 24 Вересня 2015 13:45
А де розміщені батареї? Дайте фото. Надіюсь, не в салоні?
Ігор 24 Вересня 2015 14:03
Цікаво як він взимку себе поводитиме при мінусових температурах, коли ємність батареї суттєво зменшиться
Анонім 24 Вересня 2015 14:03
І хай хто скаже, що заборона куріння на зупинках діє!
Валерій 24 Вересня 2015 14:07
Зарядка елктроавтобуса за 10 секунд, Ningbo, China China South Locomotive & Rolling Stock Corporation http://inhabitat.com/the-worlds-fastest-charging-electric-bus-powers-up-in-10-seconds-flat э в кого повчитись
360 вольт 24 Вересня 2015 14:42
"від мережі в 360 вольт" - цікаво- цікаво. Де ж такі мережі є?
а до 360 вольт 25 Вересня 2015 10:06
360в 3 фази , що тут не зрозуміло
leliks до а 25 Вересня 2015 11:13
а 380 не хотите... учите матчасть...
360 вольт до а 25 Вересня 2015 11:27
З тобою зрозуміло. Як і з іншими грамотЄями.
leliks до 360 вольт 25 Вересня 2015 11:49
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) хе хе...
Електрик до 360 вольт 25 Вересня 2015 17:11
При підключення батарей до трифазної мережі 380 В остання просідає до згаданих 360 В, от і весь нанофокус)))))))))))))
Анонім 24 Вересня 2015 15:26
"Що стосується вартості проекту, його розробники не називають конкретних цифр. Лише зазначають, що вартість перетворення звичайної маршрутки в електроавтобус вартує вдвічі менше, ніж вартість одного нового тролейбуса. Разом з тим, це обходиться суттєво дорожче за покупку нового дизельного «Богдана»." - Итак, себестоимость проезда в этом автотранспорте не может быть ниже, чем в "Богдане".
123 24 Вересня 2015 15:39
Бля! Новость года. Шаттл запустили!
Артем 24 Вересня 2015 16:05
С таким ведром в Европу не заедешь
ооо 24 Вересня 2015 16:11
лучан тримають за зулусів? тоже мені новинка, зато привід пофоткатись держимордам
Анонім 24 Вересня 2015 16:12
от тепер жити стане дійсно лекше веселіше і комфортніше це пе ре мо га.
Боягуз 24 Вересня 2015 17:03
а чи відповідає автобус стандартам, чи дозволено це в ДАІ?
Гордей до Боягуз 24 Вересня 2015 17:06
а ОТК пройшов?
Ні я не диванник до Гордей 24 Вересня 2015 23:06
ко му що а Гордею ....
Петро 24 Вересня 2015 17:05
Атозаводу-дали по носі
Анонім 24 Вересня 2015 17:38
скільки негативних коментарів, бридко читати. а новина гарна. головне, щоб не ставили палки в колеса розробникам - такий вид транспорт вдарить по карманам не тільки нафтовим магнатам
Анонім 24 Вересня 2015 18:39
в акурат до виборів розробили та склали!
Каям 24 Вересня 2015 22:04
Діісно ,скільки негативної критики,ось взялиб та самі щось корисне придумали для народу,ато придумують якісь стандарти
Володимир Редкач 24 Вересня 2015 22:37
Такі б авто на весь Луцьк...
Світлана 25 Вересня 2015 07:46
ага-ага... до нового витка цін на електрику... де шанс, що вартість електроенергії не стартане вперед вартості бензину? неможливо такого? то в нормальних країнах неможливо... а у нашій країні процвітаючих дурнів, можливо усе, окрім надії на майбутнє... зате хоч тепер відомо, задля якого такого щастя луцьк по майданам стрИбав.. виявляється, щоб за пів вартості у маршрутці покататись... інших досягнень щось не спостерігається за півтори року...
Володимир до Світлана 25 Вересня 2015 10:00
Яке твоє досягнення на фоні цього електробогдана?Перш ніж говорити про досягнення задумайся що ти зробив/ла в цьому світі!
Світлана до Володимир 25 Вересня 2015 21:34
перед тим, як звітуватись перед Вами про власні досягнення "на фоні цього електробогдана", хотілося б почути хоч один аргумент про те, з якого дива я взагалі повинна звітуватись перед Вами, за будь якого питання?... У своєму пості я просто висловила власну думку на якесь окреме явище, зокрема про факт запуску електроавтобуса... і вважаю його популістським і мізерним на фоні усіх тих провалів, які ми усі отримали внаслідок майдану... ЦЕ ПРОСТО МОЯ ДУМКА!! Я не маю право на власну думку? Ви забороняєте мені мати власну думку? Може Ви мене за те лінчуєте?!! Зате ми тепер усі - ЕВРОПЕЙЦІ!! миж усі саме туди прямуємо!! прямо посідаємо у транспортний засіб, за вартістю півтори гривні, та яяяяк ломонемося у європу!!! аж за колесами лящатимуть наші завзяті прагнення долучитися до загальнолюдських цінностей!!! Може Европа нам вперше в житті скаже про те, що - не плюй та не сміти у підїзді, де живеш, не давай хабаря чиновнику, не хами людині, що поруч з тобою, не пиши тупих і безграмотних коментів під звичайним постом людини, яка не в захаті від популістського, сумнівного і дороговартісного проекту електромобілів.. Не сідайте в цей транспорт!! Він їде у Европу. А Ви до Европи ще не доросли і Вам там не місце...
А я взагалі 25 Вересня 2015 09:49
скоро піни монтажної позаливаю у вихлопні труби вашим Еталонам і Татам - в Луцьку неможливо дихати. Не дозволю заробляти за рахунок того, що труїть мене і мою сім"ю.
Володимир 25 Вересня 2015 10:03
Молодці! Відразу видно що є вихід таланту в наших умовах. Головне щоб люди що тримають капітал надалі були готові жертвувати і інвестувати ресурси в сміливі дослідження і розробки.
Лариса 25 Вересня 2015 10:20
Усім цинікам: ви, що й собачої будки не зробили, навчіться хоч сусідам добридень казати.
Анонім 25 Вересня 2015 14:31
В Європі немає маршруток, ані електричних, ані дизельних, ані бензинових. Маршутки це - Совок. Хочете жити в Совку їдьте до Росії. Там маршруток достатньо. Буде вам щастя. Хочете жити в Європі - вимагайте сучасний адекватний безпечний та швидкий транспорт.
Slava до Анонім 26 Вересня 2015 12:34
Da, ih v Europe net. No esli vi vspomnili Europe to napomnite mne stoimost poezdki v tramvaer v Germanii))))))
Ванга 25 Вересня 2015 17:27
Звичайна показуха, комусь рейтинг потрібен перед виборами, 1,5 грн. не оправдана ціна, а просто "для ефекту". Волинське "Сколкіно", чесне слово... Побачите долю цього проекту незабаром))))
Роман до Ванга 21 Жовтня 2015 11:04
повністю згоден. це треба додуматись, вартість повного Богдана + акуми і варіатор і проїзд 1,5 грн. вони явно не тут гроші збираютсья відбивати.
Andy 25 Вересня 2015 20:13
Доволі ймовірно, що масовим транспорт не стане, але хоча б практика для інженерів - всі з прототипів починають. А от зовнішнє оформлення - класичне рекламне вирви-око. Поважаючі себе дизайнери просто бридують рекламою чи рекламщики наймають лише школоту за копійки?
Андрій 26 Вересня 2015 00:26
На кермі написано isuzu
Роман 27 Вересня 2015 01:14
Так-то, глупость конечно же: ставить на дизельную машину электрический ротор от троллейбуса, комплектовать всё это дорогим и ненадёжным литий ионным аккумулятором, а потом хизуватись таким вот "ноу-хау". Как-то всё это э-э-э... по-украински?..
Роман до Роман 27 Вересня 2015 01:19
Ещё и полмаршрута проходит по троллейбусной линии. Тогда бы уж, рога от троллейбуса прицепили - получилась бы реальная экономия...
Роман до Роман 27 Вересня 2015 10:01
А вот автоматическая система оповещения о движении - для меня это действительно фантастика, сам я с Чернигова. Наверное, для большинства украинцев это тоже чудо...
Роман до Роман 21 Жовтня 2015 11:06
Звичайний луцький ДПС трекінг, нічого нового, у нас в половині маршруток стоїть, по 8К грн доїли з перевізників за 1 машину. Їх ще можна по мапі відстежувати (mak.lutsk.ua/guest/)
тверезий лучанин 24 Вересня 2016 20:39
Це усе буде, а зараз ля ля ля ля ля
Людмила 25 Вересня 2016 18:06
А що, скоро вибори? Бо давно Голєвої не було видно. Попередні рази зак****сь, а це вже знову готова людям гречку давати і мега круті маршрутівки випускати. Чи на довго вистачить?
)) 28 Вересня 2016 08:44
За цілий рік жодного разу не зустріла даноі маршрутки.
А до )) 2 Жовтня 2016 10:50
Він проїздив всього 1 чи 2 дні. Зараз виїжає дуже рідко техдопомогою