USD 38.70 39.05
  • USD 38.70 39.05
  • EUR 38.70 39.05
  • PLN 9.80 9.97

Волинська прокуратура «візьметься» за паспортний стіл

20 Серпня 2014 14:16
Прокуратура області перевірить діяльність Управління Державної міграційної служби на Волині та встановить законність стягнення 370 гривень за виготовлення закордонного паспорта.

Про це головний прокурор Волині Вадим Максимов пообіцяв активістам, які прийшли до нього з візитом сьогодні, 20 серпня.

Як зазначив один з координаторів акції юрист Андрій Костюшко, управління ДМС на Волині займається незаконною діяльністю, стягуючи з громадян додаткові побори.
Попри те, що Верховний Суду України рішенням № 21 - 416а13, № 21 - 441а13 встановив кінцеву вартість документа у розмірі 170 гривень, інспектори ДМС змушують людей платити додатково 120 гривень за бланк паспорту та 87 гривень податку за «адміністративну послугу». Таким чином, зі всіма комісіями разом, громадяни змушені сплатити близько 400 гривень.

Зі слів активіста, близько 40 осіб вже отримали відмови у виготовленні паспортів, за те що відмовились проплачувати необов’язкові платежі. У зв’язку з цим громадяни подали скарги на начальника Управління у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Миколу Бандуру та безпосередньо працівників відомства, проте жодної реакції з боку правоохоронних органів вони не дочекалися.

Прокурор області зазначив, що перевірить усі скарги та доручить перевірити роботу Управління Державної міграційної служби. Проте зауважив, що проблема може бути не в юрисдикції його відомства:

«Я підніму старі справи і перевірю. Я з цією проблемою розберусь. Якщо це в моїй компетенції як прокурора області, то я буду вживати заходів».
До слова, прокурор зізнався, що сам він немає закордонного паспорта та ніколи не був за кордоном, тому з цією проблемою на стикався. На що активісти запропонували йому долучитись до акції «Закордонний паспорт за 170 гривень» та оформити його без переплат.
Наостанок, активісти передали Вадиму Максимову скаргу з підписами осіб, яким відмовили в оформленні закордонного паспорта за 170 гривень.
Нагадаємо, члени місцевого осередку «Батьківщина молода» спільно з представниками громади вже близько місяця намагаються «зламати систему». Вони вимагають стягувати з тих, хто хоче виготовити закордонний паспорт, лише законне мито, яке становить 170 гривень, і як це прописано в законодавстві. Міграційна служба України у Волинській області, своєю чергою, спростовує інформацію про те, що вартість виготовлення закордонного паспорта становить лише 170 гривень. Натомість, юрист Андрій Костюшко стверджує, що громадяни, які оформили документ за 370 гривень, мають змогу повернути незаконно стягнуті кошти в судовому порядку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 31
иван Показати IP 20 Серпня 2014 14:27
а хто там наполегливо працею-можна по фамільно : треба помогти прокурору і навчити цих поперових щурів що красти і обманювати людей неможна : Чи може шпига незнае????-звідки в них такі заробітки що мітлою іх вигнати роками неможна -наскільки знаю скоро радутному в киеві головного паспортиста попруть і порушать ряд кримінальних справ
самсон до иван Показати IP 20 Серпня 2014 14:54
так же треба зайнятись і садочками і школами і ..... і медициною...... а там і .......
бувалий Показати IP 20 Серпня 2014 14:53
480 грн. я заплатив за паспорт
Олексій до бувалий Показати IP 21 Серпня 2014 02:35
520 чи 550 вже не пам"ятаю я з друиною заплатив мудаку в очках за 1 паспорт за 2 виходить більше тисячі. а потрібно було 340 ото ж піднімаються вони там!!!!
Луцьк Показати IP 20 Серпня 2014 15:00
А в юрисдикції якого відомства дана проблема? "Якщо це в моїй компетенції як прокурора області, то я буду вживати заходів". То так виходить, що прокурор області точно не знає, що в його компетенції, а що ні. В березні робив паспорт, то здерли 600 грн. (на Шевченка в Луцьку), що хочуть, те і роблять ті інспектори. Навіщо приймати ті закони, якщо їх не виконувати? Так просто, щоб лежала макулатура...
иван Показати IP 20 Серпня 2014 15:05
або він прийме законе рішення-порушить кримінальні справи і приягне всіх до відповідальності : або це зроблять уже без нього -ніхто терпіти небуде : досить наживатися пора вернути вкрадене людей назад -а текст заяви зроблений дуже грамотно і люди свого добються головне щоб непростили
бувалий Показати IP 20 Серпня 2014 15:12
звильнити бандуру
Олексій до бувалий Показати IP 21 Серпня 2014 02:37
підтримую! які для цього потібно може підписи?!
Анонім Показати IP 20 Серпня 2014 15:15
Ви ще перевірте паспортний стіл в Ковелі.Там є така "принцеса" Бровченко Оксана хамка і грубіянка,а головне взяточниця ще та. Попробуй не положи певну копюру, за двері скоро виставить. Ще й дочку свою пристроїла..
007 до Анонім Показати IP 20 Серпня 2014 16:27
НОрмально. черга аж до лютого, а за подарунок хоч сьогодні задавай
До АНО до Анонім Показати IP 21 Серпня 2014 09:31
Луцький район саме серйозно грибе по 600
Юля до Анонім Показати IP 29 Серпня 2014 20:01
Я здавала на паспорт в липні цього року в паспортному в місті Корвелі без проблем. Правда записалась попередньо, прийшла в той день, заплатила в касу за терміновий 644 грн. з копійками ( дуже зручно, що каса "Ощадбанку" на місці - не потрібно нікуди бігати, черга була, але де зараз без черг), здала за 5 хвилин. Все ввічливо, гарно. Сьогодні вже забрала готовий паспорт. Скільки була в паспортоному ніхто нікому не грубив, не хамив.
Віктор Васильович до Анонім Показати IP 29 Серпня 2014 20:08
Може Анонім у тебе свої разборки з Бровченко, бо іначе підписались би. Може хотіли без черги, а тут прольот. Оксана нормальна баба. Знаю її нанцять літ. З такою в вогонь і в воду. Одному не догодила і хамка. На себе треба спочатку подивитись, а тоді на людей нагаварювати. Окс ана Миколаївна завжди на свому місці!
Woewoda до Анонім Показати IP 1 Жовтня 2014 15:44
В Ковельському паспортному столі здавав на паспорт все нормально без проблем і Бровченко Оксана Миколаїва нормальна, все бистро оформляє претензій до неї зовсім нема
Ййо Показати IP 20 Серпня 2014 15:22
а де Правий сектор, де люстрація?!!!
петрович до Ййо Показати IP 20 Серпня 2014 16:00
в кущах))
патріот до Ййо Показати IP 21 Серпня 2014 11:46
коментар було видалено
Шацьк Показати IP 20 Серпня 2014 15:26
Спасіть ще й нас !!!!!!!!В Шацьку "СОЛОДКА".......ух...
Лучанин Показати IP 20 Серпня 2014 15:54
і в Рожищах паспортний перевірте... а то гонорлива пані забуває поставити на першій сторінці паспорту тиснутий штамп...
НоНа Показати IP 20 Серпня 2014 16:04
Що значить "Забуває"? механічна помилка!!!!! з усіма буває!!!! Вихована, чемна, гарна пані, знавець свого діла,особисто з нею знайома!!!Хто, хто, а вона не належить до тих, які не на свому місці!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
рожищанин до НоНа Показати IP 20 Серпня 2014 16:45
Та не смішіть мене... Тьотя Валя в очі посміхається.... і ніби добра з тобою, а своє діло робить... За закордонний паспорт ще в 2013 році правила 600 гривень. Це враховуючи те, що за паспорт потрібно було заплатити в Луцьку 380 грн., ... не важко здогадатися куди решту грошей клала ця пані.... от вам і чесна та порядна! Черги вічно під дверима, поки з кумом, сватом, братом наговориться, кава поп’є... А спеціалісти там, особливо чоловічої статі, то взагалі окрема тема. Міняти щось вже пора
ДМС Показати IP 20 Серпня 2014 16:08
Хотілось би, щоб з перевірочкою нагрянули би в Луцький міський та районний ДМС, о там то да!!!!!!! Є де відзнайти показники, прокуратура агов!!!!!!!!!!!!! а особливо керівництво їхнє!!!!!!!!!
Волинянка Показати IP 20 Серпня 2014 17:16
Дуже довго збираються розібратись. Напевно з ними діляться? Дають на оплату 5 квитанцій. За паспорт заплатила особисто 500 грн ( бо страхівки не оплачувала), а син 600 грн із страховим полісом, 170 грн- це в держ,бюджет.
voliynianka до Волинянка Показати IP 20 Серпня 2014 22:02
Де ви платили таку суму? два тижні тому здавала документи на закордонний паспорт - заплатила 377 гр.15 копійок( 3 платіжки - одна з них - за довідку про несудимість, а якщо довідка вже наявна, то платити за неї не треба і буде 2платіжки). Якщо паспорт терміновий(виготовляється за 10 робочих днів, то платиться десь 680 гр., але довідку про несудимість треба брати особисто. Ніякої "страхівки" ніхто не вимагав платити. В черзі було 27 чоловік - ніхто страховки не платив!!! оформляла все на вул.Кравчука.
Іван Показати IP 20 Серпня 2014 20:21
Бандуру М.А. незаконно призначили. Пустовіт в чаті на волинь пост це прямо заявив. Як можна керувати ДМС , якщо ти незаконно призначений? Про яку справедливість ви говорите.
до Івана до Іван Показати IP 21 Серпня 2014 02:45
Бандуру М.А. незаконно призначили. - тому що заплатив куда нада, то й призначили, а тепер гроші відробдяє! того така різниця в вартості паспорта!!!! доки Бандуру М.А. при власті ніякого порядку не буде - гарантія!
босяк Показати IP 21 Серпня 2014 06:21
прокурори- то шалави нічого з того не вийде ось коли прокурор буде висіти на гіляці під прокуратурою -його наступник одразу ж все виправить
Смр Показати IP 21 Серпня 2014 09:17
Уволить начальника и все
Бобер Показати IP 22 Серпня 2014 02:38
Громадський контроль над прокурорами і Оксанами Бровченко повинен бути.Ціна на виготовлення документа встановлена управлінням юстиції.Прейскурант цін з печаткою і підписом на видному місці.
Сашко до Бобер Показати IP 29 Серпня 2014 19:52
Я перед тим як йти здавати на паспорт, зайшов в інет на сайт міграційної служб\и. там ціна 377. з квитанціями вийшло десь 388, і всьо більш нічо неплатив. Такшо перш чим писати всяку хі..ю читай те шо треба бобер.
Аліна Показати IP 10 Січня 2015 00:53
ознайомилась з вашими матеріалами на дану тему. та не бачу продовження по цій статті. питання: Можу я зробити паспорт за 170 грн. без суду після цих баталій чи нічого не змінилось, а ви просто висвітлили наболівшу вам тему???