USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Хліб подорожчає до 10 гривень

29 Серпня 2016 08:56
Хліб в Україні подорожчає в середньому на 20%. Такий прогноз робить експерт агропромисловості Денис Марчук, - повідомляє Gazeta.ua.

За його слів, за буханку покупцям доведеться віддати близько 10 гривень. При цьому подорожчають також інші вироби з борошна, зокрема макарони.

"Приклад з гречкою заразливий: бізнесмени побачили, що на одному локальному ринку можна добре заробити, - каже директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. - В Україні стає дедалі менше виробників хліба, раніше в кожному регіоні було безліч таких заводів. Зараз їх небагато, ринок монополізується, залишається кілька великих заводів. Але якщо в регіоні працюють 2-3 компанії, з іншої області хліб туди вже не повезуть. В результаті ми приходимо до того, що виробники хліба пшеницю будуть купувати теж у великих компаній. Дрібним покупцям можливість закупити зерно вже просто не випаде".

При цьому експерт наголосив, що значна частина зерна йде на експорт, усередині країни споживається менше.

"Скупити зерно, щоб потім зіграти на підвищенні ціни на хліб стало можливим. Дуже активно останнім часом стали рости великі компанії, що виробляють хліб. Вони поводяться якось дуже агресивно, що наштовхує на думку – неможливість законтрактувати зерно пов'язана з ними, в тому числі. А раз так – ми можемо отримати ту ж проблему, як і з гречкою, тільки вже на хлібі", – підкреслив він.

Фахівець відзначив, що восени знизяться ціни на моркву, буряки й цибулю.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
лучани Показати IP 29 Серпня 2016 09:20
Хліб неповинен бути дешевим.
АРТ Показати IP 29 Серпня 2016 09:47
Краще б горілку і цигарки підняли до європейських цін!!!
ТРА до АРТ Показати IP 29 Серпня 2016 10:14
Акциз підвищують з 1 вересня, так що не треба ля-ля, а з рекордним врожаєм на Волині і хліб дорожчає?! Керовнікі пля...
Лучанин Показати IP 29 Серпня 2016 10:08
А пенсію також збільшать на 29 відсотків........?
ЮЗІК 29 до Лучанин Показати IP 29 Серпня 2016 10:15
ТАК , МИСКУ ПІДСУНУТЬ НА МЕТР , А ЦЕПА ОБРІЖУТЬ НА ДВА МЕТРИ .. ОСЬ ТАКЕ ЗБІЛЬШЕННЯ НАС ЧЕКАЄ
Луцький Показати IP 29 Серпня 2016 10:28
за ситуацію з гречкою в цивілізованій країні вже би хтось присів - це не ринковий стрибок а штучно створений, так як і з валютою, в принципі
педрило Показати IP 29 Серпня 2016 11:01
Когда журналюги перестанут нагнетать обстановку по прогнозам таких же недалеких!
лучанка Показати IP 29 Серпня 2016 11:12
Зерна повні засіки,а вони піднімають ціни на хліб.Та це геноцид нашого народу.Злиденна,жебрацька пенсія ,комунальні послуги в голові не вкладається. Випробовують терпіння людей.Буде,як у 33 голодному році.Буде хліб,але ми його не купимо,бо буде 1000 грн буханка.А ми будемо спокійно мовчати і подихати.Бандити більше нема чого сказати
123 Показати IP 29 Серпня 2016 11:15
Вот реформы правительства евреев в действии, не хватает денег, поднимаем цены. Просто и быстро, а главное делать ничего не надо!
Анонім Показати IP 29 Серпня 2016 12:32
Антимонопольний комітет в нас для чого існує?
до Анонім Показати IP 29 Серпня 2016 18:31
він (антимонопол) тільки існує і абсолютно нічогісінько не вирішує!
ага Показати IP 29 Серпня 2016 18:37
молоко за 900млл ціною як за 1літр.хліб 400грамів-давайте вже по долару а ще може вже гривні поміняти на єврейські шекелі)
циц Показати IP 30 Серпня 2016 07:06
розкудахтались, про війну думайте, а не про хліб, комуналку, зарплатню, пенсії.... ворог наступає, в нас війна. всім принести вироби з дорогоцінного металу, доляри, євро і здати в місцеві облдерадміністрації.
Анатолій Показати IP 30 Серпня 2016 16:24
Поки в нас при владі перевертні і бариги добра не буде!прогнали зека проженому баригу!Слава Націі!