USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Змайстрований волинянином електромобіль «бере» 3,5 гривні за 100 км

29 Грудня 2014 09:43
На вітчизняних дорогах з кожним роком з’являються автомобілі з електродвигунами. Ба, навіть «заправки» для такого транспорту почали споруджувати. Більш поширеними є так звані гібриди – автівки з двома двигунами: електричним і традиційним «на бензині». Другий працює лише в перші хвилини роботи, аби завести і розігнати автомобіль, а також – коли розрядиться батарея. Таких гібридних авто на Волині зараз - близько півсотні. До прикладу, «Тойоти» – у місцевої міліції.

А от мешканець села Буцин Старовижівськогорайону (20 кілометрів від Ковеля) Григорій Кузьмук електромобіль виготовив власними руками, за кілька місяців переобладнавши свій мінівен «Пежо-Експерт».

«Люди цікавляться електромобілем, часто запитують, а як це, а як те, – розповідає Григорій. – Буду переобладнувати ще одне авто, щоправда уже не для себе. Але зараз ще чекаю потрібні комплектуючі. Ця справа потрохи набуває популярності. От хлопці, колеги мої, в Луцьку електричний автобус зробили».

Спочатку автолюбитель поставив свинцеві батареї до акумулятора. Але вони виявилися надто важкі – і довелося перейти на літієві. На старих батареях міг проїхати близько 70 кілометрів. Згодом перейшов на потужні. А нещодавно так зовсім замінив на такі, що можна долати відстані до 350 кілометрів без підзарядки.

«Тепер можу спокійно їздити до Луцька, або Рівного чи Львова, – хизується власник. – Зараз таке, щоб не вистачило запасу зарядки, не трапляється. Та й я розраховую свої можливості. Ось сьогодні їздив до Нововолинська витратив на це менше двох гривень. Аби я їхав на бензинові, а ще при теперішній ціні, то б довелося подумати, чи їхати автівкою, чи піти на автобус».

З’ясувалося, що у той час, коли більшості автомобілістів сто кілометрів шляху зараз коштує близько 150 гривень, для Григорія Кузьмука – лише три з половиною гривні.

Електромобіль, на відміну від звичних для нас автівок, не тільки економний, а й практично не потребує особливих деталей і великих коштів для ремонту.

«Він тільки їздить, а не ламається, — з посмішкою каже автоелектрик. — Час від часу по машині щось треба, звичайно, робити. Але це не порівняти зі звичайним транспортом. Адже в моторі – два підшипники, чотири щітки. А на зарядку автівки витрачаю 100–150 гривень в місяць, залежно від того, який кілометраж намотаю».

Усередині авто нічим не відрізняється від звичайного. Єдине, що з’явилося на панелі біля водія, — амперметр, який показує споживання струму. Лишилася механічна коробка передач, але в електромобілі відсутня педаль зчеплення. До того ж, авто з електродвигуном їде набагато тихіше, не має шкідливих вихлопів і при ремонті не обмаже мастилами, бо вони потрібні лише для коробки передач. Та й керування набагато простіше.

Ще однією перевагою є те, що взимку авто заводиться, як то кажуть, без проблем. В салоні в холодну пору року досить тепло та й спокійно, адже зайвого шуму такий транспорт не створює.

Григорій впевнений, що за автомобілями на електриці – майбутнє. Адже жоден двигун не зрівняється з електричним ні за потужністю, ні за економією, плюс – екологічна складова. На запитання, чи вигідно у такий спосіб переобладнвати громадський транспорт, автолюбитель відповів: «Безумовно». І переконаний, через кілька років подібні технології стануть використовувати. Єдиний нюанс: батареї поки коштують досить дорого. Хоча це – питання часу, бо з кожним роком вони стають дешевшими, легшими і потужнішими.

«За кілька років вартість батареї для громадського транспорту однозначно окупиться, – стверджує співрозмовник. – Але це дорого, тому люди надають перевагу жити в кредит. Тобто ми кожного разу викидаємо гроші на заправку та ремонти, але один поштовхом за все це заплатити, а потім їздити майже безкоштовно, ми не хочемо».

Ми попросили підрахувати, в скільки обійдеться переобладнання звичайного авто в електричне. На що Григорій відповів:

«Основна вартість переобладнання електромобіля – це батарея. Зараз вони є різні. Мінімальна батарея повинна бути десь 5–7 кВт потужності. Кіловат батареї коштує в районі 400–500 доларів. Тай потреби в людей різні. Наприклад, якщо я живу в місті, а за містом працюю, то вистачить батареї на 20 кілометрів. Заїхав вранці на роботу, поставив на зарядку і приїхав ввечері назад. На таку відстань переобладнати відносно недорого. Для 200 кілометрів проїзду – більша вартість, для 300 – ще більша. В середньому, щоб переобладнати електромобіль потрібно 7–8 тисяч доларів».

До речі, одним автомобілем у Григорія справа не завершилась. У господарстві є квадроцикл, в якому електрик теж встановив електричний двигун. Це транспорт переважно дружини – ним вона швидко може дістатися до магазину чи школи. Хоча Вікторія інколи водить і електромобіль. Діти автомайстра теж бавляться по-особливому: дати фору сусідським дітлахам вони з легкістю можуть на електровелосипеді.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Семен Показати IP 29 Грудня 2014 09:58
Интересно, за сколько лет я на бензин потрачу 6-7 тисяч доларов?
Юра до Семен Показати IP 29 Грудня 2014 10:21
60-70тис км
Семен до Юра Показати IP 29 Грудня 2014 13:07
Это лет за 5 можно намотать. Если учесть, срок службы батарей врят ли больше трех лет, то убыток полный.
Олександр до Юра Показати IP 3 Лютого 2022 12:37
Считать это не ваше. 110-130 тысяч км.
Володимир Показати IP 29 Грудня 2014 12:59
Це переобладнання підходить тільки для тих хто щодня в Львів катається. Інакше дійсно виходить 5-7 років на бензин ті гроші будуть. Та ще й гарантію на це переобладнання ніхто не дасть. Та і роботу теж не враховано.
Толян Показати IP 29 Грудня 2014 13:13
Думаю, двигун із щітками вряд чи рік виходить. Та ще й радіоперешкод давати буде, мама не горюй!. Ще УДЦР (Український державний центр радіочастот) за них візьметься.
Юрій до Толян Показати IP 8 Липня 2015 13:11
Демонтували витяжку в цеху, виявилось -крутив вентилятор німецький двигун 1935 р віпуску.
Лучанин Показати IP 29 Грудня 2014 14:04
Это по любому выгоднее чем бензин! Но я бы взял LIFEPO4.
Любопитний Показати IP 29 Грудня 2014 16:09
а де взяти біль детальний опис всіх нюансів та деталей?
любопитному Показати IP 29 Грудня 2014 20:44
у мрев даі або любий дпс розкаже скільки коштує сомовільне переобладнання , по наших законах щоб таку машину зареєструвати може одного життя хватить
Молодець Показати IP 30 Грудня 2014 02:40
Людина робить гарну річ дбає про державу економить свої і її гроші а ще якщо держава допоможе то будемо заробляти на цій справі
Братуха Показати IP 30 Грудня 2014 22:28
За этим будущее,пока дорого,но думаю не за горой массовое производство.А пока это пионерство просто дорогое развлечение
чудаки Показати IP 2 Січня 2015 17:56
і куда ж олігархи будуть бензин продавати... тому і не мрійте...будете кормити ереміева та ахметова
Анатолій Показати IP 23 Квітня 2019 15:39
Дайте номер телефону гріши

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus