USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96

Найсильніші атлети Західної України змагалися у Луцьку

31 Жовтня 2015 15:16
Найкращі майстри штанги з Волині та інших областей заходу України взяли участь у чемпіонаті з пауерліфтингу.

Чемпіонат Західної України WPA з пауерліфтингу серед чоловіків та жінок відбувся 31 жовтня у Луцьку на майданчиках спорткомплексу «Арена спорт».

У рамках чемпіонату змагалися понад сто спортсменів різних вікових категорій – від підлітків до осіб поважного віку (найстаршому з учасників чемпіонату виповнилося 74 роки). У силових змаганнях брали участь члени збірної команди та неодноразові чемпіони України з цього виду спорту.

Як розповів президент Всесвітнього альянсу пауерліфтингу в Україні Вадим Коцага, серед учасників переважали аматори, що свідчить про те, що здоровий спосіб життя набирає популярності серед українців. Спробувавши себе в аматорському спорті, дехто вирішує займатися ним професійно. Варто зауважити, що цьогоріч у змаганнях бере участь велика команда з Ковеля, вперше змагаються спортсмени з Турійська, є представники Луцька, Нововолинська, Івано-Франківська та Тернополя.



Високі результати під час чемпіонату продемонстрували жінки, руйнуючи стереотипи про те, що пауерліфтинг – суто чоловічий вид спорту. Так, Наталія Мельничук своїм результатом (67,5 кілограма у жимі лежачи) підтвердила звання майстра спорту міжнародного класу. Вона зауважила, що жінкам під силу змагатися нарівні з чоловіками. Говорячи про харчування важкоатлетів, Наталія Мельничук зауважила, що їм заборонені шкідлива їжа та напої (страви з фаст-фудів, кола, газовані напої, напої-енергетики, що популярні серед молоді, також - неприпустимі). Водночас немає заборони на споживання солодощів, а також сала та іншої характерної для українців їжі. Для відновлення сил після виснажливих тренувань та змагань використовують, перш за все, повноцінний сон.



Спортсмен Валерій Тернов розповів, що займається пауерліфтингом понад 10 років, цей вид спорту зацікавив його, адже сприяє боротьбі з собою, зі своїми помилками та слабостями та спонукає рухатися вперед, прогресувати. Тренується учасник чемпіонату тричі на тиждень, під час підготовки до змагань – чотири рази на тиждень (тривалість тренування становить приблизно півтори години). Останнім часом атлет не брав участі у змаганнях, адже травмувався у березні цього року, був змушений протягом місяця перебувати у лікарні. До цього він здобув титул абсолютного чемпіона Європи за версією WPA. Попри те, що досі триває процес реабілітації, важкоатлет вирішив спробувати свої сили під час чемпіонату Західної України. Сьогодні Валерій Тернов впорався із вагою 190 кілограмів у жимі лежачи без екіпірування.

Учасник чемпіонату зауважив, що популярність пауерліфтингу збільшується, цим видом спорту активно цікавиться молодь, яка приходить у спортзали. Він визнав, що поки спорт в Україні є не надто доступним громадянам, але люди усе ж знаходять час та кошти для занять спортом. Спорт, з його слів, сприятиме прогресу нації.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
Сталкер Показати IP 31 Жовтня 2015 21:56
Валерий Тернов отримав свою вина городу незаконно! Завдяки "блату".Стидно на таке дивитися! А хлопця з Луцька заслужили несправедливо! Через так звану " технычну помилку" хоча э докази -выдео протилежного! Де ж также бачили,що самого Валерыя Тернова якийсь малолэтка обыйшов ! Стид ы сором! Ганьба такый чесносты. А Тернову пенсыя вже свытить,молоды спортсменки на п'яти наступають!
Немец Евгений до Сталкер Показати IP 1 Листопада 2015 12:35
Ну да брызгать ядом в разные стороны, дело не хитрое, труднее жать.Тернов молодец, после травмы не доконца восстановился, а уже соревнуется, подождите, выйдет на свои веса, тогда будете пробовать либо жать, либо возмущаться.Всем желаю больше дела, меньше слов!
Сталкер до Немец Евгений Показати IP 2 Листопада 2015 10:41
Спостерігаю я за Терновим не перший рік,знаю більше ніж Ви думаєте. З приводи цих змагань - Тернов займається пауерліфтингом понад 10 років і вижав 190 кг, а хлопець який займається 1,5 року теж вижав 190 кг, ха-ха, ось про що мова,засудили пацана незаконно ,бо хто судить Тернова? Хто скаже? А-а-а?
Nathali до Сталкер Показати IP 1 Листопада 2015 14:52
Жодні спортсменки Тернову на п,яти не наступають - у ВПА є поділ на жіночий і чоловічий дивізіони. Тож Валерій Тернов має гідних супротивників серед чоловіків. Що стосується суддівства- у вас є хоча б національна акредитація ВПА? Якщо ні, то не бачу сенсу в претензії.
Сталкер до Nathali Показати IP 2 Листопада 2015 10:48
Шановна Nathali, а у вас є національна акредитація ВПА? Судячи з Ваших відгуків,напевно є
Петро Миколайович до Сталкер Показати IP 2 Листопада 2015 15:28
Ганьба "відео-доказам" з жимом у відбив,некомпетентному базіканню,та жалюгідній заздрості!
Сталкер до Петро Миколайович Показати IP 3 Листопада 2015 09:54
Ганьба "блату"на смаганнях,чим і визначається рівень суддівства,ганьба!
Петро Миколайович до Сталкер Показати IP 3 Листопада 2015 13:05
На відео,чітко видно відбив і початок руху штанги вверх,до команди.Треба було зарахувати? Тоді б не було цього жалюгідного вереску про блати? Існує процедура подання апеляції на місці,якщо не згоден із суддівством.А тут тільки соплі розвезені по монітору).
Анонім до Петро Миколайович Показати IP 3 Листопада 2015 16:00
З Вами згодом, з нашим суддівством тільки апеляція,іншого шляху нема,тому і пишу ганьба. А нас з Вами розсудить спорт!
Винищувач до Петро Миколайович Показати IP 3 Листопада 2015 16:59
Шановний Петро Миколайовичу! А хто вам сказав що спортсмен, підхід якого не зарахований, розвозить соплі по монітору? Ви знаєте цю людину особисто? Він особисто жалівся Вам на всю несправедливість чи бився кулаками в груди шо він пожав ідеально, але йому не зархували? Не пожав, значить не пожав!!! Це людина не з тих хто буде жалітись безкінця плакати, чи як Ви кажете розвозити соплі. Ця людина буде готуватися в десятки раз сильніше, і якщо не пожме на наступних, пожме через одні, два, десять змагань.. Але свого досягне! Навіть з паузою в 3 секунди пожме, якщо це треба буде потрібно. Не треба кидась словами шо він розвозить соплі, якщо ви не знаєте людину особисто, не займаєтесь з ним в одному залі і тд.. Пожме ще більше, повірте !!! Пройде рік, два і Ви згадаєте мої слова, коли будете чути про досягнення цього спортсмена. Ця людина не з тих хто соплі розвозить. Не пожав, значить не пожав, пішов в зал і готується далі щоб пожати ше більше!!! А поки він готується, ви розводите тут непотрібну полеміку про соплі і тд. І це стосується кожного "інтернет розумника".. Люди, займіться роботою і не страдайте тут фігньою, вибачте на слові
Винищувач до Сталкер Показати IP 3 Листопада 2015 16:52
Шановний Петро Миколайовичу! А хто вам сказав що спортсмен, підхід якого не зарахований, розвозить соплі по монітору? Ви знаєте цю людину особисто? Він особисто жалівся Вам на всю несправедливість чи бився кулаками в груди шо він пожав ідеально, але йому не зархували? Не пожав, значить не пожав!!! Це людина не з тих хто буде жалітись безкінця плакати, чи як Ви кажете розвозити соплі. Ця людина буде готуватися в десятки раз сильніше, і якщо не пожме на наступних, пожме через одні, два, десять змагань.. Але свого досягне! Навіть з паузою в 3 секунди пожме, якщо це треба буде потрібно. Не треба кидась словами шо він розвозить соплі, якщо ви не знаєте людину особисто, не займаєтесь з ним в одному залі і тд.. Пожме ще більше, повірте !!! Пройде рік, два і Ви згадаєте мої слова, коли будете чути про досягнення цього спортсмена. Ця людина не з тих хто соплі розвозить. Не пожав, значить не пожав, пішов в зал і готується далі щоб пожати ше більше!!! А поки він готується, ви розводите тут непотрібну полеміку про соплі і тд. І це стосується кожного "інтернет розумника".. Люди, займіться роботою і не страдайте тут фігньою, вибачте на слові
Петро Миколайович до Винищувач Показати IP 3 Листопада 2015 17:19
Шановний Винищувач! Я хіба цього спортсмена згадував? Щиро бажаю йому перемог і здійснення запланованного.Тільки от питання,з чиєї ж подачі почалась акція з очернення суддів і конкурентів на помості?
Петро Миколайович до Винищувач Показати IP 3 Листопада 2015 17:40
Шановний Винищувач! А я хіба згадував вищєвказанного спортсмена? Щиро бажаю йому здобуття нових перемог.Цікаво тільки, з чиєї подачі почалась безпідставна акція з очернення суддів та конкурентів на помості? Цілком згоден ,це дурна розмова.Помост всіх розсудить!
винищувач до Петро Миколайович Показати IP 3 Листопада 2015 21:15
на змаганнях було багато глядачів. Не думаю що цей весь шум спортсмену на руку.
др. Ватсон 1959 Показати IP 1 Листопада 2015 00:50
Какая пенсия?Валерчик еще зеленый для этого!В жиме неплохо выступают и 50 и 60- летние мальчики!Если есть сомнения в этом-подходи -посоревнуемся!!!
Сталкер до др. Ватсон 1959 Показати IP 2 Листопада 2015 10:46
Є більш зеленіші пацани,ніж Валєрчик,факт
фанат Показати IP 1 Листопада 2015 11:06
Дуже сподобався виступ молодої учасниці змагань - Марії Ройко !!! Маленька дівчинка з сильним характером і волею до перемоги. Я пишаюсь, що в нашому місті є такі люди, як вона. Так тримати і вподальшому лише перемог на помості тобі !!!
Боня Показати IP 1 Листопада 2015 20:57
Була я на змаганнях. Дуже приємно спостерігали спортсменів, на їх результати, силу та відвагу.
Анонім Показати IP 2 Листопада 2015 12:39
Мне Вас искренне жаль! Нет желания спорить!
Сталкер до Анонім Показати IP 3 Листопада 2015 09:52
Тримайте свою жалість при собі,вона вам знадобиться
Білюга Юрій Показати IP 3 Листопада 2015 11:52
А Валерій молодець хай хто там що не каже
Василь Показати IP 3 Листопада 2015 19:02
От подивися я результати цих змагань і ось що виявляється: 1.Тернов Валерій 180+; 190-; 190+ 2.Гутнєв Руслан 170 180 185 всі три + 3.Томашевич Андрій 160 +; 165-; 165- Це результати трійки призерів на три спроби. Кого засудили, хто пожав 190 і йому не зарахували? Що за бред з блатами та суддями? Я бачив як жав Тернов і хто його судив - судді не з Луцька. Тим більше знаючи суддівство ВПА, то їм по одного місця авторитети и звання - судять всіх однаково.