На Волині через одну сільраду блокується об’єднання громади
Сільрада на Волині блокує об’єднання громади. Про це інформує Офіс реформ у Волинській області.
Луковичівська, Жашковичівська, Радовичівська, Колонська, Старопорицька, Риковичівська, Топилищенська, Переславичівська, Завидівська, Милятинська та зокрема Павлівська сільські ради, як зазначено у перспективному плані, могли би бути дійсно єдиною спроможною громадою із чималими перспективами. Так, громада із центром у селі Павлівка Іваничівського району мала всі шанси стати однією з перших об’єднаних.
Павлівська сільська рада як ініціатор процесу одразу розіслала листи з відповідними пропозиціями. Майже від усіх отримали згоду. Лише Милятинська сільська рада відповіла відмовою.
Милятинський сільський голова Валентин Ілов зазначає, що так вирішили депутати під час сесії сільської ради, бо поки з пересторогою до нового устрою та формату роботи ставиться переважна частина людей у їхніх селах.
– Думаю, з часом, коли більше читатимуть, чутимуть, обговорюватимуть цю реформу, всі зрозуміють, що вона необхідна. Але тиснути на громаду я не стану. Тож це має бути спільним рішенням, – наголошує Валентин Адамович.
Ще дві сільських ради – Радовичівська та Колонська – просто мовчать. Не дали жодної письмової відповіді на ініціативу Павлівської. Колонський сільський голова Віктор Федорук теж пояснює це неготовністю громади через брак поінформованості або ж боязнь бути обманутими владою. Але водночас іншого варіанта, як об’єднання із центром у Павлівці, тут не розглядають.
У Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» сказано: якщо хоча б 1 сільська рада не дає згоди на об’єднання, як передбачено у Перспективному плані, то створення такої громади стає неможливим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про фінанси і обов'язки громад. Що далі?
– На жаль, поки виходить так, що Закон захищає тих, хто нічого не робить. Очевидно, законодавець мусить над цим іще попрацювати, щоб захистити ті громади, які стали заручниками ситуації, і тепер, навіть маючи бажання об’єднатися і працювати за новим устроєм, не можуть цього зробити через пасивність сусідів, – наголошує директор Офісу реформ у Волинській області Анатолій Пархом’юк.
Такої ж думки і Павлівський сільський голова Микола Михняк. Він каже, що ситуація – невиправдана. Адже вони провели роботу, готові працювати, заробляти і самостійно розпоряджатися власними ресурсами. Тим більше, коли ще обговорювали проект Перспективного плану, то у тих громадах підтверджували свою згоду на об’єднання у такому форматі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Луковичівська, Жашковичівська, Радовичівська, Колонська, Старопорицька, Риковичівська, Топилищенська, Переславичівська, Завидівська, Милятинська та зокрема Павлівська сільські ради, як зазначено у перспективному плані, могли би бути дійсно єдиною спроможною громадою із чималими перспективами. Так, громада із центром у селі Павлівка Іваничівського району мала всі шанси стати однією з перших об’єднаних.
Павлівська сільська рада як ініціатор процесу одразу розіслала листи з відповідними пропозиціями. Майже від усіх отримали згоду. Лише Милятинська сільська рада відповіла відмовою.
Милятинський сільський голова Валентин Ілов зазначає, що так вирішили депутати під час сесії сільської ради, бо поки з пересторогою до нового устрою та формату роботи ставиться переважна частина людей у їхніх селах.
– Думаю, з часом, коли більше читатимуть, чутимуть, обговорюватимуть цю реформу, всі зрозуміють, що вона необхідна. Але тиснути на громаду я не стану. Тож це має бути спільним рішенням, – наголошує Валентин Адамович.
Ще дві сільських ради – Радовичівська та Колонська – просто мовчать. Не дали жодної письмової відповіді на ініціативу Павлівської. Колонський сільський голова Віктор Федорук теж пояснює це неготовністю громади через брак поінформованості або ж боязнь бути обманутими владою. Але водночас іншого варіанта, як об’єднання із центром у Павлівці, тут не розглядають.
У Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» сказано: якщо хоча б 1 сільська рада не дає згоди на об’єднання, як передбачено у Перспективному плані, то створення такої громади стає неможливим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про фінанси і обов'язки громад. Що далі?
– На жаль, поки виходить так, що Закон захищає тих, хто нічого не робить. Очевидно, законодавець мусить над цим іще попрацювати, щоб захистити ті громади, які стали заручниками ситуації, і тепер, навіть маючи бажання об’єднатися і працювати за новим устроєм, не можуть цього зробити через пасивність сусідів, – наголошує директор Офісу реформ у Волинській області Анатолій Пархом’юк.
Такої ж думки і Павлівський сільський голова Микола Михняк. Він каже, що ситуація – невиправдана. Адже вони провели роботу, готові працювати, заробляти і самостійно розпоряджатися власними ресурсами. Тим більше, коли ще обговорювали проект Перспективного плану, то у тих громадах підтверджували свою згоду на об’єднання у такому форматі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
У Франції розбився літак із парашутистами, загинули 11 людей
Сьогодні 22:05
Сьогодні 22:05
Мультик про Зеленського, «Казка про Ваню і Миколу» та російська пропаганда: як пояснити дітям шкоду російського контенту
Сьогодні 20:12
Сьогодні 20:12
Командира 154 омбр знайшли мертвим
Сьогодні 19:44
Сьогодні 19:44
На кордоні з Польщею люди стоять в чергах по 12 годин
Сьогодні 19:15
Сьогодні 19:15
Понад два роки вважали зниклим безвісти: на Волині попрощалися з Героєм Віталієм Мінчуком
Сьогодні 18:47
Сьогодні 18:47
Дух психлікарні, загадкові голоси коней і «сховані скарби». Фоторепортаж із давнього замку на Волині
Сьогодні 18:18
Сьогодні 18:18
Без змін: чергові садочки Луцької громади 29 та 30 червня працюватимуть у штатному режимі
Сьогодні 17:49
Сьогодні 17:49
Канада отримала право брати участь у «Євробаченні»
Сьогодні 17:20
Сьогодні 17:20

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.