USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90
Світ вражає: Скільки років найстарішим залишкам Homo sapiens у Східній Африці: нове датування
Ймовірно, більшу частину своєї історії Homo sapiens провів на території Африки. Й науковців дуже цікавить те, де саме та коли наші пращури жили на території континенту.

Раніше, у 60-х роках XX століття, на території Ефіопії, Східна Африка, були виявлені залишки Homo sapiens, відомі як Omo I. Але точно датувати їхній вік було складним завданням. Довгий час вважалося, що вік залишків Omo I складає не більше 200 тисяч років. Проте виявилося, що вони старіші, інформує 24 канал.

Нове датування залишків прадавніх людей

Науковці використовували для датування оригінальний метод – вони використали для цього прошарки вулканічного попелу нижче та вище залишків сапієнсів. Цей метод початково показав датування «до 200 тисяч років». Такий вік означає, що це мало не найстаріші свідчення існування Homo sapiens.

Проте датування було не точним, адже прошарок вулканічного попелу над скам’янілостями не був точно датований, адже був дуже мілкозернистим. Тому радіометричні методи не могли надійно працювати. Сьогодні ми маємо набагато точніші методи та технологічні можливості датування. Тому науковці взялися знову перевірити вік залишків.

Дослідивши верхній прошарок вулканічної пемзи, вчені виявили, що виверження вулкану Шала відбулося 230 тисяч років тому. Тобто, залишки Omo I, які розташовані під цим прошарком попелу, ще старіші за 230 тисяч років. Таким чином, ці скам’янілості Homo sapiens – найстаріше виявлене свідчення існування людини сучасного типу в Африці.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus