USD 37.25 37.60
  • USD 37.25 37.60
  • EUR 37.20 37.60
  • PLN 9.15 9.40
Релігія

Діда Мороза придумав організатор Голодомору, або Чому в СРСР репресували Святого Миколая

Святому Миколаю – понад 1700 років, а Діду Морозу – всього 85. Останнього придумали в Радянському Союзі. Ідеологи Діда Мороза надихнулися образом монстра, яким до того лякали українських дітей. Ба більше, людина, яка просувала Діда Мороза, була вбивцею, на руках якої – кров мільйонів.

4 Грудня 2023 19:50

Має власний двоповерховий будинок: священник МП на Волині окупував хатину на території храму ПЦУ

Релігійні суперечки в селі Раків Ліс, що на Камінь-Каширщині, тривають понад чотири роки. Розбрат розпочався, коли частина мешканців села захотіли перейти до Православної церкви України. Храм відстояли, а добудову, де мешкав священник із родиною, забрати не вдається донині.

3 Грудня 2023 16:23

Луцький військовий священник два тижні стажувався в Німеччині

На тренувальній базі США священників навчали капеланських функцій, етики, основ консультування, роботи з травмами за стандартами НАТО, капеланського служіння в країнах Альянсу.

2 Грудня 2023 07:17

Дві церковні громади Волині приєдналися до ПЦУ

Парафії сіл Ставки та Овлочин приєдналися до Православної церкви України. Настоятель протоієрей Юрій Мірчук підтримав рішення громад.

1 Грудня 2023 13:48

Помер настоятель луцького храму

У четвер, 30 листопада, на 63-му році життя відійшов до Господа клірик Волинської єпархії, настоятель Свято-Іллінського храму м. Луцьк протоієрей Микола Гоменюк.

1 Грудня 2023 09:06

30 листопада: свята, події, факти. Міжнародний день захисту інформації та День гарбуза в Україні

У світі сьогодні – День домашніх тварин, Міжнародний день захисту інформації, День комп’ютерної безпеки, День пам'яті всіх жертв хімічної війни, Міжнародний день «Міста за життя», Міжнародний день боротьби з розладами харчової поведінки, Міжнародний день спідниці. В Україні – День радіотехнічних військ Повітряних сил ЗСУ та День гарбуза.

30 Листопада 2023 00:00

У Луцькій громаді інвентаризують земельні ділянки церков УПЦ МП

У Луцькій громаді підготують документи про припинення релігійним організаціям московського патріархату права користування земельними ділянками.

29 Листопада 2023 14:25

26 листопада: свята, події, факти. Міжнародний день Біблії та День боротьби з ожирінням

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з невибірковим використанням агрохімікатів, Всесвітній день оливок, День жінки-рокера, Міжнародний день Біблії, Міжнародний день боротьби з ожирінням.

26 Листопада 2023 00:00

25 листопада: свята, події, факти. День пам’яті жертв Голодомору, Альфред Нобель запатентував динаміт

Сьогодні у світі – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насилля над жінками, День домашньої кухні, День нагадування про покупки. В Україні – День пам’яті жертв Голодомору.

25 Листопада 2023 00:00

23 листопада: свята, події, факти. Європейський день бездомних людей, Росію визнано країною-спонсором тероризму

Сьогодні відзначають Європейський день бездомних людей, День Фібоначчі, Всесвітній день акварелі. 23 листопада Європарламент визнав Росію країною-спонсором тероризму.

23 Листопада 2023 00:00

У молитві та тиші: в жіночому монастирі у Луцьку печуть проскурки для всієї України

Просфорня у Свято-Василівському жіночому монастирі існує вже 14 років. Стільки ж, скільки й сама обитель. Саме тут печуть просфори – богослужбовий літургійний хліб.

22 Листопада 2023 16:23

Оспівував росіян і сепаратистів: настоятель храму УПЦ МП на Вінниччині отримав підозру від СБУ

Служба безпеки викрила злочинні дії настоятеля одного із храмів Вінницької єпархії УПЦ МП, який заперечував збройну агресію Росії та виправдовував тимчасову окупацію частини України.

21 Листопада 2023 14:43

21 листопада: свята, події, факти. Всесвітній день телебачення і День гідності та свободи в Україні

З 2017 року 21 листопада в Україні святкують День гідності та свободи. Це національне свято має надзвичайно важливе значення для кожного українця. Його мета – затвердити прагнення громадян України до демократії, справедливості, свободи та схвалити рух до майбутнього в Європі.

21 Листопада 2023 00:00

20 листопада: свята, події, факти. Всесвітній день дитини та День педіатра

Сьогодні відзначають Всесвітній день дитини, День педіатра, День індустріалізації Африки, День «Дай своєму ПК красиве ім'я», День абсурду.

20 Листопада 2023 00:00

Духовне і матеріальне у сприйнятті лучан 400 років тому

Висока духовність, віра у Боже провидіння й всемогутність, обізнаність зі Святим Письмом нині є невідʼємними елементами особистісно-ментального світогляду кожної української людини й вірянина. Справді, ще з часів, як Володимир Великий хрестив Київську Русь, українським теренам загалом, а Волині зосібна судилося стати одним із найбільших духовних центрів на карті тогочасної Європи, а Лучеськ Великий за красу й велич храмів з легкої руки подивованих іноземних мандрівників іменувався Римом Сходу.

19 Листопада 2023 09:36

18 листопада: свята, події, факти. День народження Міккі Мауса та День сержанта ЗСУ

У світі сьогодні – Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації, День ресторану в листопаді, Міжнародний день ісламського мистецтва. В Україні – День сержанта ЗСУ.

18 Листопада 2023 00:00

Депутати закликають не продовжувати УПЦ МП договір на оренду собору на Волині

Депутати Волинської обласної ради звернуться до прем’єра, міністра культури і голови служби з етнополітики та свободи совісті з проханням не продовжувати договір про користування УПЦ МП комплексом Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі.

16 Листопада 2023 15:10

Позбулися російського царя: у храмі на Волині зняли ікону Миколи ІІ з сім'єю. Настоятель не розуміє обурення людей

Ікону імператора Миколи ІІ з сім'єю, яка висіла в храмі УПЦ МП у селі Мельники Шацької громади, нарешті зняли та заховали подалі від людських очей. Священник мусив прийняти це непросте для нього рішення, реагуючи на обурення людей, невдоволених тим, що у церкві в час воєнного протистояння з Росією, красується російський цар.

16 Листопада 2023 11:40

Система Orphus