Арбалет чи лук: що краще купити новачку?

Вирішивши навчитися полювати, дехто стикається з питанням вибору між луком та арбалетом. І тих, і інших для полювання існує велика різноманітність. Одних тільки арбалетів налічується близько 50 моделей лише на цьому сайті https://fonariki.com.ua/myslyvski-arbalety-man-kung/. Щоб остаточно визначитися з типом зброї, важливо розуміти відмінності між луком та арбалетом, а також переваги використання кожного. Тоді вийде точніше підібрати модель відповідно до своїх потреб.
Основні відмінності між арбалетом та луком
Лук, як зброя, існує з самої появи людства. Люди давно придумали зігнути палицю і натягнути між її кінцями тятиву, що створює енергію для виходу стріли. Це найпростіша та невибаглива конструкція. У процесі модернізації сучасні луки отримали фібергласові плечі, що підвищило амортизаційні властивості. Потім стали застосовувати блочки, що дали змогу скоротити розмір лука, але збільшили довжину тятиви та силу натягу.
Арбалет придумали нещодавно порівняно з луком – всього 2500 років тому. Комусь у Стародавній Греції прийшла думка помістити лук на поперечну балку, а також розробити механізм фіксації тятиви в натягнутому положенні. Це вже не вимагало від стрільця утримання шнура, полегшувало прицілювання, підвищувало точність. Згодом арбалети стали робити з більш сучасних матеріалів, що полегшило їхню вагу. Зараз є рекурсивні та блокові моделі для полювання.
Ось основні відмінності між цими двома типами зброї. Кожна може оснащуватися оптичним прицілом, стабілізаторами та іншими обважуваннями, від чого залежить точність пострілу та ціна виробу.
Переваги арбалетів для мисливців
Використання саме арбалета для полювання має низку переваг, серед яких:
● Висока потужність. Сила натягу тятиви в арбалеті варіює від 13 до 83 кг. Лук сильно програє в цьому плані за функціональністю. Високі показники дають збільшену дальність пострілу та значну забійну силу.
● Немає навантаження на руки. Тятиву утримує в натягнутому положенні механізм із запобіжником. Руки не зазнають напруги, менше втомлюються, можна цілитися стільки, скільки буде потрібно. Для пострілу досить натиснути на спусковий гачок.
● Компактність. Існують арбалети довжиною всього 50 см. Інші не перевищують 93 см. Це набагато менше, ніж луки довжиною 1-1,3 м. З ними зручніше при бродовому полюванні, а також під час переслідування здобичі.
У сумі перераховані переваги арбалетів дають підвищену точність на полюванні.
Особливості використання лука для полювання
У лука є свої особливості та плюси за певними показниками:
● Висока скорострільність. Деяким лучникам вдається випускати по дві стріли на секунду. Але таку функціональність вийде зберегти лише на короткий час, оскільки потім руки втомлюються.
● Мала вага. Навіть найкрутіший лук важить 1-1.5 кг, що в 2 рази легше за арбалет.
● Простота перезарядки. Для зведення тятиви не потрібно впирати зброю в землю, притримувати ногою за петлю.
Але для використання лука потрібна хороша фізпідготовка. Саме від сили натягу рукою залежить дальність польоту стріли.
Як зробити правильний вибір залежно від потреб
Розуміючи особливості та відмінності між луком та арбалетом, можна зробити вибір, виходячи зі своїх можливостей і потреб. Застосування лука виправдане, коли ви хочете поєднати полювання та власну фізпідготовку. Підстрелити дичину з лука вийде тільки на короткій дистанції 25-30 м. Через невисоку потужність вдасться полювати на птахів або дрібного звіра. Однак висока скорострільність підвищує шанси на успіх, навіть якщо ви промахнетеся з першого разу.
Арбалет дозволяє вражати більшого звіра (аж до кабана), а також точно стріляти з далеких дистанцій 50-70 м. З ним чудово полювати із засідки, коли потрібно вичікувати ціль та бути готовим вистрілити в будь-який момент. Блокові моделі зручні для бродового полювання через компактність. Арбалет для полювання підходить як чоловікам, так і жінкам, оскільки сила пострілу не пов'язана з фізичною підготовкою стрільця.
*реклама
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

22 Липня 2025 23:38
22 Липня 2025 23:18
22 Липня 2025 23:00

22 Липня 2025 22:50
22 Липня 2025 22:40

22 Липня 2025 22:22
22 Липня 2025 22:02
22 Липня 2025 21:43
22 Липня 2025 21:25
22 Липня 2025 21:08
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.