USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 45.00 45.30
  • PLN 3.30 4.00

Клінічне душпастирство: Волинь першою почала навчати капеланів для медицини

5 Лютого 2025 20:56
Спеціалізовані медичні курси для капеланів були спільно запроваджені Волинським медінститутом і Волинською православною богословською академією. Серед перших слухачів – священнослужителі з Волині, Рівненщини, Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини та Хмельниччини.

Про це інформує пресслужба Волиньради.

Проєкт «Клінічне душпастирство» – спільна ініціатива Волиньради, Волинської православної богословської академії та обласного комунального закладу вищої освіти – медінституту. Реалізувати її вперше в Україні вдалося щойно Міністерство охорони здоров’я внесло до класифікатора професій спеціалізацію «фахівець з вищою немедичною освітою – капелан в охороні здоров’я». Досі священники працювали у медзакладах на волонтерських засадах, а після проходження навчання та отримання сертифікату зможуть претендувати на оплачувану посаду.

Керівник курсів від богословської академії пан отець Назар Бабій, який 20 років служить медичним капеланом в головній волинській клініці, з власного досвіду стверджує: запит на духовну підтримку в лікувальних установах величезний і не тільки серед пацієнтів, а й їхніх родичів та медперсоналу, а надто у теперішні важкі воєнні часи. Якщо ж капелани здобудуть іще й спеціальні знання з основ медицини, то результативність служіння подвоїться, переконаний священник.

Читати ще: «Не можна залишатися в стінах церкви, коли наші віряни пішли на війну», – луцький капелан

Ректор богословської академії, протоієрей Володимир Вакін зазначив: попри те, що курс достатньо насичений і складний, охочих його пройти багато.

«Щойно розпочала навчання перша група капеланів, і вже сформовано наступну у кількості 20-ти осіб», – запевнив він.

За словами очільниці Волинського медінституту Тетяни Пастрик, до навчальної програми включено і теоретичну, і практичну компоненти опанування базовими знаннями з першої домедичної та медичної допомоги, основ фізіології людини, здорового способу життя, інфекційного контролю та біоетики, психології і психіатрії, догляду за пацієнтами, в тому числі паліативними хворими, дітьми і літніми особами, людьми з інвалідністю і залежностями, та багато іншого.

Читати ще: Емоційна та духовна підтримка: у Луцьку вчать професійних капеланів

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт висловив вдячність адміністрації медінституту і богословської академії за реалізацію цього надзвичайно важливого проєкту. Він також звернувся до слухачів курсу: «Я знаю, як багато ви робите для наших захисників, їхніх сімей, для тих, хто втратив найдорожчих, змушений був залишити рідні домівки, для волонтерів, для усіх, хто шукає розради і підтримки. Вам довіряють, на вас сподіваються. Кожен з вас відчуває цю велику відповідальність, саме тому ви прагнете зробити ще більше. Стати на шлях навчання, опанувати, по суті, ще одну спеціальність – це теж духовний подвиг. Я бажаю вам успіху у цій важливій місії, вона – заради мирного, самодостатнього і впевненого майбутнього нашої країни та її людей».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus