Коли в автобусах і тролейбусах Луцька вмикатимуть кондиціонери
Луцьким перевізникам рекомендовано вмикати системи кондиціонування повітря в транспорті, якщо температура повітря на вулиці сягає +24°C. Однак у договорі між перевізником і міською радою вимогу вмикати кондиціонери як обов’язкову умову не прописано.
Про це розповів начальник відділу транспорту Луцької міської ради Віктор Главічка.
Насамперед він звернув увагу, що увімкнення системи кондиціонування на охолодження впливає на розхід дизельного пального в автобусах, тобто йдеться про додаткові витрати для перевізників. Своєю чергою, увімкнені кондиціонери в тролейбусах впливають на споживання ними електроенергії.
«ПрАТ «Волиньобленерго» здійснює певні обмеження щодо надання потужності для функціонування громадського електротранспорту в нашому місті. Тому частково в певні години кількість цих транспортних засобів зменшується. ПрАТ «Волиньобленерго» інформувало: якщо Луцьке підприємство електротранспорту перевищить ліміт, то без попередження буде відключено електропостачання. На це варто зважати.
Перевізникам рекомендовано при температурі повітря +24°C використовувати системи кондиціонування на охолодження. Хочу зауважити, що в договорах ця норма як обов’язкова умова ніде не передбачена. Але ми реагуємо на звернення людей, комунікуємо з ними, опрацьовуємо цю інформацію. Роботу в цьому напрямку проведено, перевізників повідомлено. Окремі водії автобусів уже користуються кондиціонерами», – зазначив начальник відділу транспорту Віктор Главічка.Читати ще: Вартість проїзду в маршрутках Луцька зросте до 24 гривень. Що кажуть перевізники
Рекомендації щодо вмикання системи кондиціонування надійшли й Луцькому підприємству електротранспорту. Однак варто враховувати наявні обмеження на споживання електроенергії, у зв’язку з чим у водіїв тролейбусів не завжди є змога включити кондиціонери.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це розповів начальник відділу транспорту Луцької міської ради Віктор Главічка.
Насамперед він звернув увагу, що увімкнення системи кондиціонування на охолодження впливає на розхід дизельного пального в автобусах, тобто йдеться про додаткові витрати для перевізників. Своєю чергою, увімкнені кондиціонери в тролейбусах впливають на споживання ними електроенергії.
«ПрАТ «Волиньобленерго» здійснює певні обмеження щодо надання потужності для функціонування громадського електротранспорту в нашому місті. Тому частково в певні години кількість цих транспортних засобів зменшується. ПрАТ «Волиньобленерго» інформувало: якщо Луцьке підприємство електротранспорту перевищить ліміт, то без попередження буде відключено електропостачання. На це варто зважати.
Перевізникам рекомендовано при температурі повітря +24°C використовувати системи кондиціонування на охолодження. Хочу зауважити, що в договорах ця норма як обов’язкова умова ніде не передбачена. Але ми реагуємо на звернення людей, комунікуємо з ними, опрацьовуємо цю інформацію. Роботу в цьому напрямку проведено, перевізників повідомлено. Окремі водії автобусів уже користуються кондиціонерами», – зазначив начальник відділу транспорту Віктор Главічка.Читати ще: Вартість проїзду в маршрутках Луцька зросте до 24 гривень. Що кажуть перевізники
Рекомендації щодо вмикання системи кондиціонування надійшли й Луцькому підприємству електротранспорту. Однак варто враховувати наявні обмеження на споживання електроенергії, у зв’язку з чим у водіїв тролейбусів не завжди є змога включити кондиціонери.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 2
Дмитро
Показати IP
6 Травня 2026 20:05
Поручик Ржевський, чому ви не танцюєте?
Лучанин
Показати IP
7 Травня 2026 10:58
У маршрутках (в основному у великих автобусах) майже завжди комфортна температура і влітку і взимку. А от підприємство електротранспорту ніколи не вмикає кондиціонери, вони ще до повномасштабного вторгнення і блекаутів забороняли водіям вмикати кондиціонери в цілях економії електроенергії. Питання: навіщо міська рада закуповувала ті тролейбуси з кондиціонерами, якщо ними не користуються, можна було зекономити і дешевше купити ті ж тролейбуси тільки без кондиціонерів.
Також думаю, що при розрахунку тарифів розхід електроенергії береться по максимуму з роботою усіх можливих приладів (і кондиціонерів у тому числі), тобто ми оплачуємо за послуги, які нам надають не в повній мірі.
У Франції поліція під час рейду проти наркоторговців виявила викрадену картину Пікассо
Сьогодні 00:15
Сьогодні 00:15
Лише кожен четвертий американець вважає, що війна з Іраном була того варта. Опитування
23 Червня 2026 23:42
23 Червня 2026 23:42
Смертельна поїздка на Львівщині: власник прокату дав 17-річній дівчині несправний квадроцикл без гальм
23 Червня 2026 23:21
23 Червня 2026 23:21
⚡️Наш Telegram-канал. Оперативні новини з Волині, України і світу⚡️
23 Червня 2026 23:14
23 Червня 2026 23:14
Клуб УПЛ підписав футболіста з Ковеля
23 Червня 2026 23:01
23 Червня 2026 23:01
Медведчуку оголосили підозру у виправданні збройної агресії РФ
23 Червня 2026 22:40
23 Червня 2026 22:40
На Волині дикі кабани витолочили картопляне поле
23 Червня 2026 22:20
23 Червня 2026 22:20
18 днів без зв'язку і зі зламаними ребрами: з Миколаївського ТЦК звільнили шістьох чоловіків
23 Червня 2026 22:00
23 Червня 2026 22:00
На Волині судили патрульного, який вчив водія давати хабарі і просив 250 доларів
23 Червня 2026 21:41
23 Червня 2026 21:41


Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.