USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

«Моєї зарплати вистачає рівно на сім днів»: медсестра з Волині розповіла, як виживає на «мінімалку»

31 Серпня 2020 07:40
Лучанка Тетяна Матвійчук 7 років працює молодшою медичною сестрою в обласній психлікарні. Отримує «мінімалку» – 4 тисячі 723 гривні, а «на руки» – три вісімсот.

Суспільному Волині жінка розповіла, на чому доводиться економити та як на її життя вплине підвищення з 1 вересня мінімальної заробітної плати на 277 гривень.

Із 200 тисяч застрахованих волинян, працюючих в області, 39 тисяч отримують мінімальну зарплату, – розповів заступник керівника обласного управління економічного розвитку та торгівлі Андрій Ткачук.

Молодшою медичною сестрою у психлікарні жінка працює останні 7 років. Кожна зміна триває 8 годин. Медсестра готує палати для приймання хворих, прибирає та дезінфікує відділення: «Сидіти нема коли. Так само після процедур нам треба усе прибрати, провітрити, продезінфікувати».
Сімейний бюджет Тетяни Матвійчук розписаний до копійки. У жінки є дві доньки, одна з них студентка. «Це треба платити за проживання в гуртожитку. Хоч, вона на державній формі навчання, але це також потрібно матеріал для студентів придбати. Менша – школярка. Так само і форма, і зошити, і ручки, вся канцелярія і підручники купуються на школу. Звичайно, цих грошей не вистачає», – розповідає медсестра.

У день жінка намагається витрачати не більше 100 гривень. Щомісяця, розповідає, ділить свою «мінімалку» так:

- 1000 гривень відкладає на комунальні послуги;

- 300 гривень жінка залишає на придбання засобів гігієни;

- 2500 гривень лишається на їжу.

Найбільше жінці доводиться економити на харчах. «М’ясо вибирається не найкраще, а дивишся вже в ту суму, щоб вкластися, якісь пів кілограма купити, щоб вистачило і сім’ю прогодувати. А ще ж хочеться дитині хоч цукерку чи морозиво з’їсти. На все треба гроші».
Декілька днів тому, розповідає Тетяна Матвійчук, дізналася з новин про підняття мінімальної заробітної плати. Із 1 вересня жінка буде отримувати на 277 гривень більше.

Із наступної, уже збільшеної зарплатні, жінка планує відкласти гроші на нові зимові чоботи. Їх медичка купує раз на 3-4 роки. Зарплати не вистачає, тому, за її словами, доводиться обмежувати себе.

«Це підвищення я думаю, що ми не сильно і відчуємо. Тому що зараз вартість продуктів підвищиться. Зростуть комунальні тарифи. Тому воно буде йти на продукти і на оплату життя. На себе нам не буде що витрачати, на власні потреби», – розповіла Тетяна Матвійчук.

Нині жінка відкладає гроші на нові зимові чоботи. Їх, каже, може собі дозволити придбати раз на 4 роки.

Професорка луцького вишу Олена Лютак вважає, що підвищення мінімальної зарплати збільшить відрахування єдиного соціального внеску, ПДФО, військового збору. Зросте і єдиний податок, який сплачують фізичні особи підприємці. Це зростання «мінімалки» призведе до збільшення надходження до Державного бюджету на понад мільярд гривень. Інфляції, каже науковиця, не прогнозує.
«Це підняття не є суттєвим, 5-6 %. Це не буде мати таких негативних наслідків. Скоріше за все тут прослідковується тенденція до стимулювання споживчих настроїв. У зв’язку з коронавірусом спостерігаємо, що дуже багато людей втратили роботу, знаходяться на межі. І це таке підняття буде таким стимулом щодо стимулювання розвитку економіки», – каже економістка.

За словами економістки Олени Лютак, рівень заробітної плати повинен зростати пропорційно зростанню економіки. Станом на сьогодні в Україні спостерігається її спад, каже фахівчиня.

В управлінні економічного розвитку та торгівлі Волинської ОДА повідомили, крім Тетяни Матвіюк у бюджетній сфері за мінімальну зарплату працює ще 10 тисяч волинян.

Медсестра каже: мріє заробляти хоча б 6-7 тисяч гривень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
Анонім Показати IP 31 Серпня 2020 08:25
Не хочу бути снобом, але молодша медична сестра - це санітарка, тобто по факту прибральниця без освіти і особливої відповідальності. А от фахова медична сестра чи лікар. Вчилися чотири чи шість років , від їх знань і умінь залежить здоров"я самопочуття а той життя людей і що там у них? Після закінчення медуніверситету чи медколеджу - суха мінімалка.
Ірина Показати IP 31 Серпня 2020 09:32
От наша Марійка в психлікарні також важко працює і господарство тягне велике і не жаліється. Все залежить від людини.
скептик до Ірина Показати IP 31 Серпня 2020 11:16
а не мичить ?
лучанка до Ірина Показати IP 31 Серпня 2020 16:06
Якщо не жаліється, то і достойна зарплата не потрібна, правда ж? З такими друзями, як ви, вороги не потрібні.
Віктор Показати IP 31 Серпня 2020 17:12
А в мене пенсія 1738. Заплачу комунальні і що... Смоктати. Не нию. Ви всі лікарі і медсестри були раніше на коні. Що творили з пацієнтами, обдирали останнє. А зараз в ср.ку дзьобнув вірус і вже не годні прожити.
То Показати IP 31 Серпня 2020 20:41
й що? Мільйони людей в Україні і з освітою і виконуючи кваліфіковану роботу отримують таку зарплату. Тільки не треба тут починати ,"бо їх влаштовує, бо є вибір і бла-бла-бла" Куй там влаштовує і три разм куй в більшості з тих хто змушений за копійки працювати є вибір в нашій країні. Особливо принижені в нас люди, що виконують розумову працю. От справді хочеться щоб врешті люди таких професій організували всеукраїнський страйк і перестали виконувати свою роботу хоч тиждень, хай вуйки, "представники робітничих професій" і технічний персонал рулять, бо ж в нас в країні тільки й торочать як саме таких не вистачає. А ця молодша медична сестра - санітарка, тобто прибиральниця. Молодший медичний персонал у наших лікарнях тільки ганчіркою по підлозі повозькає і пил по тумбочках порозтирає, а догляд за хворими здійснюють родичі. Це за кордом медичний персонал і миє, і перевертає і перевдягає і судна виносить за хворим, а в н хрін це санітарки роблять. Так що зарплата її відповідає її роботі і кваліфікації, і ще ви забуваєте, що працює вона добу через дві, тобто десять днів на місяць( а вночі на чергуванні в підсобці дрихне - до гадалки не ходи) а не щодень ходить на роботу, як всі. Так що її зарплата цілком відповідає її роботі, рівню відповідальності і кваліфікації. Ці жалісні пісеньки, прол бідну молодшу медичну сестру співайте тим , хто не стикався з реаліями наших лікарень і взагалі медицини в цілому.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus