USD 41.20 41.53
  • USD 41.20 41.53
  • EUR 44.83 45.08
  • PLN 3.30 4.00

Нездатність Путіна відвоювати Курську область наближає РФ до переговорів, – Bloomberg

6 Лютого 2025 11:42
Після того як влітку українські військові неочікувано захопили частину Курської області РФ, російський президент Володимир Путін заявив, що головним завданням Міноборони країни є відбиття вторгнення.

Минуло вже шість місяців, а росіяни досі намагаються виконати завдання свого диктатора, пише УНІАН з посиланням на Bloomberg.

«Неспроможність Путіна вигнати українську армію з російської території може набути додаткового значення, оскільки президент США Дональд Трамп наполягає на укладенні угоди про припинення війни. У той час як російські війська продовжують поступово просуватися на полі бою на сході України, Київ зберігає Курську область як козир для потенційного обміну територіями на будь-яких переговорах», – підкреслюють у матеріалі.

У виданні наголошують, що перша окупація території РФ з часів Другої світової війни є особистою невдачею для Путіна, адже його внутрішній імідж базується на тому, що він є сильним лідером, який захищає інтереси нації.

«Загалом, ефективність військових операцій нижча, ніж очікувалося. Система не була особливо підготовлена – ні до втрати території, ні до того, що все затягнеться», – зазначив голова Фонду «Петербурзька політика» Михайло Виноградов.

Читати ще: КНДР втратила кілька сотень військових убитими та пораненими у Курській області

Водночас у Bloomberg зауважують, що бойові дії охоплюють лише невелику територію Курської області. Однак український наступ в регіон з населенням близько мільйона осіб став шоком для росіян, які на третій рік війни відчули наслідки вторгнення, що розпочав Путін.

Своєю чергою, російські чиновники оцінили, що близько 150 тисяч людей на Курщині покинули домівки через бойові дії. Також невдоволення нездатністю держави захистити своїх громадян зростає. Зокрема у січні сотні людей вийшли на мітинги в Курську та скаржилися на те, що чиновники роблять замало для того, аби розмістити переселенців або допомогти їм знайти зниклих безвісти родичів.

«У нашій країні йде війна, а держава виявилася абсолютно не готовою до цього, починаючи від укріплень і закінчуючи житловими сертифікатами», – заявив курський активіст і волонтер, який розшукує зниклих безвісти на окупованих Україною територіях, Володимир Синельников.

Читати ще: Колосальні втрати: в ISW проаналізували участь військ КНДР у війні проти України

Однак консультант лондонського аналітичного центру Chatham House Микола Петров наголосив, що у Кремлі розглядають Курську область як регіональну проблему, а не національну.

«Це означає, що поспішати нікуди», – пояснив він.

Попри те, що Курська операція не зупинила наступ РФ на сході України, Кремль відправив тисячі військових, аби спробувати витіснити українські сили з регіону.

«Це може впливати на Путіна, оскільки Трамп тисне на нього, щоб він уклав угоду про припинення війни, і погрожує великими новими санкціями, якщо він відмовиться», – підкреслили у матеріалі.

Крім того, Росія дала зрозуміти, що її стратегія полягає у тому, аби продовжувати наступ для тиску на Україну та США, щоб країни погодилися на умови Москви. Водночас офіційні особи кажуть, що РФ може вести війну ще два-три роки.

«Путіну доводиться розставляти пріоритети, оскільки його сили виснажені, і він, схоже, більше зосереджений на здобутках в Україні, ніж на відвоюванні території в Курській області», – додав старший аналітик лондонської компанії стратегічної розвідки «Призма» Бота Іліяс.

Читати ще: До квітня 2025 року весь військовий контингент КНДР у Курській області може бути знищений, – ISW

Тим часом у Генштабі повідомили, що за шість місяців Курської операції загальні втрати ворога у живій силі склали близько 39 900 осіб, із них 16 100 – убитими.

Українські військові за цей час взяли в полон 909 російських військових, суттєво поповнивши обмінний фонд. Це дозволило повернути додому сотні українських захисників з російського полону.

У Генштабі нагадали, що Курська операція почалася, щоб не допустити нового наступу ворога на Сумську і Харківську області, і вона й через шість місяців виконує зазначену функцію. Ця операція змусила РФ просити допомоги у КНДР, яка спрямувала на Курщину 12 тисяч своїх військових.

«Загальні втрати контингенту КНДР склали близько чотирьох тисяч осіб. Із трьох умовних північнокорейських бригад фактично одну знищено, дві втратили боєздатність. Відтак наразі підрозділи з КНДР відведено з лінії фронту», – йдеться в повідомленні.

Також було знищено велику кількість ворожої техніки у Курській області, зокрема літак, три гелікоптери, 12 засобів ППО, 931 безпілотний літальний апарат оперативно-тактичного рівня.

Читати ще: Північнокорейських військових відвели з лінії фронту у Курській області після серйозних втрат, – NYT

Крім того, за шість місяців бойових дій на Курщині відмінусовано у ворога 131 танк, 689 бойових броньованих машин, 386 артилерійських систем, 12 одиниць РСЗВ, 1164 одиниці автомобільної техніки, 34 одиниці спеціальної техніки.

«Курська операція залишається прикладом раптових асиметричних та успішних дій Сил оборони України, які дають змогу завдати значних втрат противнику та перехопити ініціативу на полі бою», – наголосили у Генштабі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus