Острів Пуерто-Рико може увійти до складу США
Губернатор Пуерто-Рико Ванда Васкес поставила свій підпис під законом про проведення референдуму, на якому громадяни вирішать питання приєднання до США в якості ще одного штату.
Про це повідомляє «Українська правда».
«Референдум відбудеться одночасно з загальними виборами третього листопада 2020 року», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у бланку для голосування буде вказано питання про те, чи необхідно негайно прийняти Пуерто-Рико до складу Сполучених Штатів.
Проте навіть позитивне голосування на референдумі ще не змінить статусу Пуерто-Рико, оскільки для визнання територією США потрібне буде схвалення американського Конгресу.
«Нинішній міжнародно-правовий статус Пуерто-Рико є суперечливим. Мешканці острова вважаються громадянами США, але не платять податків до федеральної казни. Також вони не мають права брати участь у виборах американського президента», – нагадує видання.
Верховна законодавча влада на острові належить Конгресу США, проте в Палаті представників інтереси Пуерто-Рико представляє комісар-резидент, який не має права голосу. Виконавча влада на острові зосереджена в руках місцевого губернатора.
Востаннє нові штати до США приєднувалися у 1959 році – це були Аляска та Гаваї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомляє «Українська правда».
«Референдум відбудеться одночасно з загальними виборами третього листопада 2020 року», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у бланку для голосування буде вказано питання про те, чи необхідно негайно прийняти Пуерто-Рико до складу Сполучених Штатів.
Проте навіть позитивне голосування на референдумі ще не змінить статусу Пуерто-Рико, оскільки для визнання територією США потрібне буде схвалення американського Конгресу.
«Нинішній міжнародно-правовий статус Пуерто-Рико є суперечливим. Мешканці острова вважаються громадянами США, але не платять податків до федеральної казни. Також вони не мають права брати участь у виборах американського президента», – нагадує видання.
Верховна законодавча влада на острові належить Конгресу США, проте в Палаті представників інтереси Пуерто-Рико представляє комісар-резидент, який не має права голосу. Виконавча влада на острові зосереджена в руках місцевого губернатора.
Востаннє нові штати до США приєднувалися у 1959 році – це були Аляска та Гаваї.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 2
Сумно
Показати IP
17 Травня 2020 21:14
Скоро і до України черга дійде.......
Яреська
Показати IP
17 Травня 2020 21:55
По кримському сценарію?
На Волині повідомили про підозру екслісничому, який організував незаконну вирубку понад сотні дерев
Сьогодні 20:26
Сьогодні 20:26
Поховали на малій батьківщині: дві громади попрощалися з Героєм із Рожища Віталієм Чижевським
Сьогодні 20:07
Сьогодні 20:07
Дев’ять місяців на позиції, без їжі та води: що каже командування про критичну ситуацію з воїнами 14-ї бригади
Сьогодні 19:29
Сьогодні 19:29
Посіпаки і Монстряки завітають у кінотеатр Прем’єр City
Сьогодні 19:10
Сьогодні 19:10
Боронив країну з перших днів повномасштабного вторгнення: загинув воїн Анатолій Кривош з Волині
Сьогодні 18:50
Сьогодні 18:50
Металевою трубою по голові: в Луцьку побилися чоловіки, один – у тяжкому стані в лікарні
Сьогодні 18:31
Сьогодні 18:31
Учасники Української академії лідерства відвідали Луцьк
Сьогодні 17:35
Сьогодні 17:35

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.