USD 41.25 41.55
  • USD 41.25 41.55
  • EUR 45.00 45.30
  • PLN 3.30 4.00

Пів тисячі учнів, благодійність і сотні мистецьких нагород – річний звіт Луцької музичної школи №2

7 Лютого 2025 18:34
У п’ятницю, 7 лютого, у стінах Луцької музичної школи №2 представили річний звіт роботи закладу та обговорили плани на 2025 рік.

Для того, аби виявити нагальні потреби та проблеми, до дискусії долучилися заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк, директорка департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів, головний бухгалтер департаменту Галина Сорока та начальниця відділу Зоя Процан.
Звітувати про роботу школи у 2024 році розпочав директор Ігор Павлик. Насамперед він нагадав, що наразі у закладі навчається 500 учнів віком від 8 до 15 років. У свою чергу, педагогічний склад налічує близько 50 осіб.
«На фортепіанному відділі навчається 121 учень, на народних інструментах – 114, на духових інструментах – 86, струнно-смичкових – 111, на хоровому відділі – 68», – зачитує статистику Ігор Павлик.

Читати ще: Реалізація мистецьких проєктів та допомога ЗСУ: Луцька музична школа № 1 відзвітувала про свою роботу

Наступною директор музичної школи підняв тему бюджету та фінансування.
«Школа ось уже три роки поспіль, попри воєнний стан, має фінансування приблизно 19 млн грн – це все кошти місцевого бюджету. З них 15 66 700 – це зарплатні кошти і 3 314 000 – нарахування на зарплату. На спеціальний фонд (батьківська плата, – ред.) на цей рік запланована сума 667 800 грн. Звичайно, всі ці роки ми хвилювалися, якими будуть виплати, адже окрім зарплат, багато коштів йде на комунальні послуги, а оплата постійно росте, наприклад, на сьогодні 1 кВт світла для школи вартує приблизно 10 грн, опалення на місяць – 100,000 грн. І виходить, попри те, що ми змінили лампи на енергозберігаючі, залишилося ще облаштувати 10 класів, для нас оплата не змінилася. Зараз нам закладені кошти трохи більше ніж на два місяці – 225 000 тисяч, потім вони будуть додаватися, як і зазвичай, але попри складні обставини, коли багато коштів йдуть на підтримку військових, у нас є це фінансування», – зазначив керівник.
Минулорічна сума спеціального фонду школи становила 505 тисяч гривень. За ці кошти були закуплені меблі, smart-телевізори та музичні інструменти. Також було встановлено охоронну систему, тривожну кнопку для виклику поліції в екстрених випадках та покращено технічне забезпечення. Для учнів була організована поїздка на фестиваль у Яремче та екскурсія у музей Ігоря Стравінського. Проведено навчання уповноважених осіб в сфері публічних закупівель, охорони праці, заправки вогнегасників.
«В цілому програма розвитку культури на 2022-2025 роки була виконана повністю, за винятком поточних ремонтів класів, так як підрядники не взялися за роботу без попередньої плати, бо була затримка від казначейства. На 2025 рік ми маємо такі потреби: ремонт інструментів, закупка комплектуючих до них, канцтовари, друкована продукція, господарські товари, зв’язок, інтернет, протипожежні заходи та інші послуги загалом на суму 337 000 тисяч гривень. За кошти спецфонду заплановані придбання меблів майже на 90 000 тисяч, а також комп'ютерного обладнання на 26 000 тисяч. І, як завжди, заплановане придбання музичних інструментів, щоб ви розуміли, наскільки вони сьогодні дорогі – одна бандура коштує майже 35 000 тисяч, труба – 32 000, флейта – 23 000. Заплановане фінансування підвищення кваліфікації вчителів. Хоча зараз атестація призупинена, вона є добровільною, але нам виділили 25 000 грн – це приблизно 20 викладачам ми маємо можливість проплатити навчання. Щодо благоустрою, потрібно також облаштувати пандус при вході у школу та утеплити приміщення», – розповів про плани витрат школи на 2025 рік Ігор Павлик.
Сталися неабиякі зміни і у викладацькому складі, адже після початку повномасштабного вторгнення 10 викладачів школи виїхали за кордон та не повернулися, двох мобілізували, а ще один звільнився. Та попри скорочення вчителів, у закладі функціонує та навчається 15 мистецьких колективів. Окрім того, від сплати за навчання звільнено більше половини учнів: 220 – діти з багатодітних сімей, 27 – діти військовослужбовців, 9 дітей з інвалідністю та одна дитина під опікою. За час війна школа регулярно випускає 48-55 учнів на рік, серед них є і ті, хто мають найвищі мистецькі досягнення.
«Минулоріч ми мали 48 випускників, з них значна частина вступила до Волинського мистецького коледжу та педагогічного училища. За рік ми маємо 180 переможців міжнародних конкурсів, 92 всеукраїнських та 13 обласних», – наголошує очільник школи.
Зросло також зацікавлення людей до діяльності школи, за словами керівника, лише за останній місяць сайт закладу відвідали майже 5000 людей.

Принагідно, згадали і про концертну діяльність школи. Зокрема, були організовані благодійні збори, а також заходи для військовослужбовців, які проходять реабілітацію. Гордістю закладу став камерний оркестр «Con Moto» під керівництвом Олександра Хомика, один з виступів якого був присвячений матерям Небесної Сотні. Загалом минулоріч завдяки благодійним виступам вдалося назбирати більше 250 тисяч, а цьогоріч за січень вже також передали кошти солісту школи, у якого троє дітей стали на захист України на фронті.

Наступною слово взяла директорка департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів. Вона наголосила, що у зв’язку з приєднанням до громади 35 населених пунктів, фінансування з державного бюджету ускладнилося, проте пріоритетність культурної сфери не зменшилася.
«Багато проблем дійсно пов'язані з тим, що сьогодні на нашу землю прийшов ворог. Коли ми готували програму розвитку культури, ми чітко аналізували наше середовище. У громаді зараз є 52 заклади культури, де немає опалення і ніяких інфраструктурних перетворень.

Ми розуміємо, що Луцька музична школа №2 теж потребує таких змін і у програмі передбачили реконструкцію актового залу, модернізацію школи загалом. Чимало нам вже вдалося зробити до війни. Також зміни відбулися і у музичних школах №1 та №3.

Попри такі обставини, я хочу подякувати кожному, що ми дійсно не зупинилися, а згуртувалися довкола наших цінностей. Ми розуміємо, що нашим пріоритетом є діти. Ось такі творчі, обдаровані, наше завдання – зберігати таланти, адже це майбутня мистецька еліта нашого краю, країни, саме на них покладена майбутня місія її відбудовувати», – наголосила директорка департаменту культури.

Такої ж думки і заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк, яка підкреслила, що саме через фінансування та недосконалість закону заробітна плата для викладачів школи залишається незмінною.
«Ситуація з освітою справді складна. Ви знаєте, що вийшла постанова щодо доплати 1000 грн перших півроку педагогічним працівникам. По-перше, вона стосується виключно педагогів загальних закладів середньої освіти. По-друге, з міського бюджету фінансується дошкілля, спорт і культура. А для педагогів загальних закладів освіти прийшла ця додаткова субвенція, але не всім. 250 ставок не нараховано, і тепер нам потрібно з міського бюджету віднайти, бо їх просто немає, 2,5 млн. На наступне півріччя – це вже п'ять мільйонів, бо там мають бути виплати більші.

Окрім цих коштів, що держава прогарантувала, але не забезпечила, в нас є ще основна освітня субвенція, яка гарантує плату для вчителів. По цих розрахунках в минулому році держава нам не додала 50 млн і до кінця року ми змушені були платити з місцевого бюджету. І таких недоплат насправді дуже багато. Щодо комунальних послуг, то я вірю в те, що ми знайдемо ресурс і нам не доведеться зупиняти роботу всіх наших комунальних закладів, а сюди підпадають і садочки, і школи, і лікарні, і мистецька освіта, так як теж достатнього фінансування немає. Я хочу, щоб ви розуміли, що проблеми є і вони є у всіх. Що стосується ремонтних робіт, звісно, це в пріоритеті, і ми пам'ятаємо, що в нас на черзі ваша школа, аби тільки в нас були вже ці можливості, щоб окрім поточного, можна було зробити і капітальний ремонт», – розповіла заступниця міського голови.

Вона також подякувала директору за ініціативу безоплатного навчання для пільгових категорій учнів, а також за сумлінну роботу викладацького колективу, попри всі складнощі.

Опісля підведення підсумків 2024 року, учасники заходу перейшли до дискусійних питань, серед них – підвищення пріоритетності викладача в освітній системі, можливі шляхи підвищення заробітної плати та інші вдосконалення у сфері культури.

Христина КРОТ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus