USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Росія з початку війни здійснила понад 12 тисяч хіматак проти ЗСУ

19 Грудня 2025 23:02
За час повномасштабної війни проти України війська Росії 12 тисяч разів застосували отруйні хімічні речовини.

Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в п’ятницю, 19 грудня.

Протягом 2025 року російські війська, поряд із традиційними засобами вогневого ураження, регулярно використовували спеціальні боєприпаси, споряджені хімічними речовинами подразнювальної дії. Зокрема, росіяни переважно застосовували газові гранати типу К-51 та РГ-ВО, споряджені хмічними речовинами CS та CN.

Ці гранати належать до засобів боротьби із заворушеннями. Водночас у бойових умовах застосування вони є незаконним і небезпечним. Їх використання на полі бою спрямоване на тимчасове виведення військовослужбовців з ладу, порушує норми міжнародного права та створює загрозу життю і здоров`ю особового складу.

Читати ще: США розповіли, яку хімічну зброю Росія застосовує в Україні

Речовини CS та CN викликають сильне подразнення слизових оболонок очей і дихальних шляхів, сльозотечу, кашель, задуху, дезорієнтацію та тимчасову втрату боєздатності.

«Загалом, за весь період збройної агресії Росії проти України задокументовано майже 12 тисяч випадків застосування небезпечних хімічних речовин. Упродовж 2025 року зафіксовано 6540 таких випадків», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі зазначили, що найбільша кількість хімічних атак росіянами була здійснена у квітні 2025 року, підрозділами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки Сил підтримки ЗСУ було зафіксовано 894 випадки застосування небезпечних хімічних речовин проти військовослужбовців Сил оборони України.

Зауважимо, у травні ЄС запровадив додаткові санкції проти РФ за використання хімзброї в Україні. Мова йшла про три російські військові підрозділи, причетні до розробки й використання хімічної зброї на території України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus